שתלים זיגומטים

דף הבית » שתלים זיגומטים

שתלים זיגומטים הם לא סתם עוד סוג של שתל דנטלי. שתל זיגומטי נועד להעניק פתרון לבעיה מסוימת של מחסור בעצם הלסת, ובעזרת שתלים זיגומטיים לעתים ניתן לבצע השתלת שיניים ללא הליך מקדים של הרמת סינוס. כך שתאורטית ישנו יתרון, והוא האפשרות לבצע השתלת שיניים מהירה, וללא פרוצדורות כירורגיות מקדימות.

שתלים זיגומטים

במאמרים קודמים הסברנו היטב את נושא השתלות השיניים. זהו הליך מתקדם המאפשר להחזיר למי שאיבד את שיניו את המראה היפה של השיניים, וכמובן גם התפקוד של השיניים.

השתלות שיניים הן דבר שכיח בימינו, ובעזרתן רבים מקבלים פתרון. אך התנאי הבסיסי להשתלות שיניים הוא עצם לסת חזקה אליה ניתן להחדיר את השתלים.

לצערנו לא תמיד ישנה עצם לסת מספיק עבה וחזקה על מנת לתמוך בשתלים דנטליים. ולמעשה איבוד השיניים הוא אחת הסיבות להתדלדלות העצם – כך שהבעיה די שכיחה.

על מנת לענות על הבעיה של מחסור בעצם פותחו שיטות שונות. איננו רוצים להיכנס לסוגיות של מה יותר טוב ומה פחות טוב, כל שיטה נועדה למקרה מסוים. שתלים זיגומטיים הם אחד הפתרונות האפשריים, והם מתאימים למקרה מאוד מסוים של השתלות שיניים בלסת העליונה.

שתל זיגומטי

שתל זיגומטי

העיקרון המרכזי של שתלים זיגומטים הוא שהם אינם מקובעים לעצם הלסת כמו שתלים סטנדרטים, אלא לעצם הזיגומה (ומכאן שמם). עצם הזיגומה היא עצם הלסת, והיא נמצאת צידית ללסת העליונה.

בגלל המיקום המרוחק של העצם, שתלים זיגומטים הם ארוכים משתלים רגילים, ולמעשה יכולים להגיע ל 5 סנטימטר במקרים מסוימים. הם מקובעים בצורה זוויתית של כ 45 מעלות.

למזלנו עצם הלחי היא בעלת צפיפות גבוהה, ולכן זוהי יכולה להיות אלטרנטיבה למקרים בהם קיים מחסור בעצם הלסת. ואם לא ציינו זאת במפורש, זהו פתרון המיועד אך ורק עבור השתלות שיניים בלסת העליונה (וגם אינו מתאים לכל מקרה).

השיטה אינה חדשה, ומשתמשים בה כמה עשרות שנים. גם סיכוי ההצלחה נחשבים לגבוהים למדי.

היתרון המרכזי הוא היכולת לבצע השתלת שיניים במהירות, ללא הליך מקדים של הרמת סינוס או השתלת עצם בפה. זה חוסך זמן, וזה חוסך בפרוצדורות. זכרו שהשתלת עצם היא הליך הדורש זמן, וגם בו קיימים סיכויי הצלחה.

שתלים זיגומטים

שתלים זיגומטיים

כיצד מתבצעת השתלת שיניים בשיטה זו?

תופתעו לגלות כי במקרים רבים ניתן לבצע את ההשתלה באמצעות הרדמה מקומית. לאחר מתן זריקת ההרדמה, רופא השיניים יוצר כיס בעצם הלחי, דבר הדורש חיתוך קטן בחניכיים. זהו חיתוך בצורת T המאפשר את חשיפת העצם.

לאחר חישוף העצם יש לבצע חריץ אנכי ואופקי, ואז לחדר את השתלים. השלב האחרון יהיה כיסוי השתל ברקמות החניכיים ותפירת החניכיים.

הליך זה יכול לאפשר קיבוע של עד 12 שיניים.

האם ישנם סיכונים?

בכל הליך רפואי ישנם סיכונים, וגם בתחום רפואת השיניים. למרות כי ההליך אינו נחשב להליך מסובך, אין להקל בו ראש. זוהי עצם הנמצאת במרכז הגולגולות, וחוסר ניסיון ומיומנות עשוי לפגוע באזורים אחרים.

בין הסיבוכים האפשריים יתכנו זיהומים, דלקות בסינוסים, חורים או שברים בעצם הלחי.

על מנת להפחית את הסיכונים, חשוב לבצע את ההליך באמצעות רופא שיניים בעל ניסיון. בטרם הטיפול חשוב לאבחן את התאמת המטופל לסוג זה של הליך.

למרות כי עצם הזיגומה ידועה בצפיפותה, ישנם מקרים בהם העצם צרה מידי. כמו כן ישנם מטופלים שאינם מתאימים, כמו למשל חולי סכרת שאינה מאוזנת או נשים בהיריון.

השתלות שיניים אמריקן סמייל

מרפאת אמריקן סמייל רחובות מציעה לכם מגוון טיפולי שיקום הפה, לרבות השתלות שיניים. אם הינכם סובלים ממחסור בשיניים, או זקוקים לפתרון עבור לסת שלמה, אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ אצלנו במרפאה.

אין טעם לדבר על שתל זיגומטי או כל שיטת השתלה אחרת לפני שעוברים אבחון מקצועי. חשוב שרופא השיניים יתרשם מבעיות השיניים, יבצע את הבדיקות המקדימות הכוללות צילומי רנטגן והדמיית CT, וגם יתרשם ממצב בריאותכם הכללי.

רק כך נוכל להמליץ על שיטת הטיפול המתאימה. ישנן שיטות טיפוליות שונות, כמו למשל אול און פור, שתלים בזאליים או ביצוע של השתלת עצם. כל מטופל נזקק לפתרון אחר.

שתלים זיגומטיים

מרפאת אמריקן סמייל

מרפאת שיניים רחובות מציעה מגוון טיפולי שיניים מתקדמים, יחס אישי, מחירים הוגנים וטיפולים איכותיים המבוססים על טכנולוגיות מתקדמות.

אתם מוזמנים לבקר במרפאת השיניים, ולהתרשם מהיחס החם והאישי, והמקצועיות הגבוהה של הצוות. כאן במרפאה מבצעים מגוון טיפולי שיניים מתקדמים לרבות יישור שיניים שקוף, טיפול שורש חוזר, הלבנת שיניים ועוד.

נשמח לראותכם אצלנו במרפאה. הוראות הגעה ופרטי יצירת קשר תוכלו למצוא בקישור זה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).