שתלים לשיניים 

דף הבית » שתלים לשיניים 

שתלים לשיניים הם אחד ההישגים הגדולים ביותר של רפואת השיניים. בעזרתם אנו יכולים להחזיר את המצב לקדמותו ולהעניק לאנשים שאיבדו את השיניים את המראה היפה של חיוך מלא בשיניים. וכמובן את התפקוד התקין של השיניים והלסת. מספיק להסתכל בתמונות השתלת שיניים לפני ואחרי, ולהבין את השינוי הגדול.
עד לפני כמה עשורים עשינו את כל המאמצים על מנת להציל שן. אך לאחר שהשן אבדה לא ניתן היה להצילה. הפתרון היחידי היה להמשיך להסתובב בלי שיניים, או לעקור את שאר השיניים ולהשתמש בהתקן שיניים תותבות. שתל שיניים שינה את כל התמונה.

אז מה הם השתלים לשיניים, מהו מומחה לשתלים שיניים וגם כמה המלצות לגבי השתלות שיניים.

שתלים לשיניים

שתל שיניים

אז מהו שתל שיניים? שתל דנטלי הוא סוג של בורג העשוי טיטניום. ברוב המקרים הוא מוחדר אל תוך עצם הלסת. על הבורג מותקן כתר המספק את המראה החיצוני של השן. במקרים אחרים מותקן גשר הנתמך על ידי כמה שתלים, כמו למשל בשיטת אול און פור. באמצעות שתלים לשיניים ניתן ליהנות מפתרון שהוא גם תפקודי וגם אסתטי.

הנושא של השתלות שיניים ושימוש בשתלים דנטליים הוא נושא מורכב. בתוכו יש עולם ומלואו של מושגים והליכים רפואיים. כל אדם סובל מבעיות אחרות, ולכן הפרוצדורות הרפואיות שיבוצעו יכולות להיות שונות ממטופל למטופל. למשל ישנם מטופלים הסובלים ממחסור בעצם בלסת, ולפיכך נדרשים לפתרונות שונים כמו ניתוח להרמת סינוס והשתלת עצם, או שימוש בשתלים מיוחדים. אנו נכסה את הנושא בצורה שטחית, אך על מנת לדעת מה רלוונטי עבורכם רצוי לפנות אל מומחה לשתלים שיניים.

חשוב גם להבין שלעתים מדובר בהליך מורכב הדורשת השתלת עצם ואחריה תקופת התאוששות לבניית העצם, החדרת השתל ושוב תקופת התאוששות לקליטת השתל, ורק לבסוף ניתן להתקין את הכתר. כך כמובן שישנם גם פתרונות למצב הביניים כמו השתלת שיניים בהעמסה מיידית. כפי שאמרנו לא ניתן לכסות את כל המקרים במאמר אחד, ומומלץ לפנות לייעוץ אישי.

מומחה לשתלים שיניים

שתלים לשיניים

ישנם סוגים שונים של שתלים לשיניים. הם נבדלים לא רק ביצרנים ובאיכויות, אלא גם במאפיינים נוספים המתאימים אותם לשיטות השתלה שונות ומקרים מיוחדים. להלן כמה דוגמאות:

שתלים בזאליים – אחת הבעיות שניתן לראות אצל אנשים עם מחסור בשיניים היא ספיגה של עצם הלסת. שתלים בזאליים הם אחד הפתרונות לבעיה זו. שתלים אלו הם שתלים בעלי מבנה מיוחד אשר חודר אל השכבה הבזאלית של הלסת, זו שאינה נספגת. בניגוד לשתלים רגילים המוחדרים אל השכבה האלבאולרית.

שתלים זיגומוטיים – אלו הם שתלים הנותנים מענה למקרים מיוחדים. הם מוחדרים לעצם הזיגומה (עצם הלחיים) במקום אל עצם הלסת. הם מתאימים למקרים של מחסור חיצוני בעצם הלסת.

שתלים פטריגואידים – אלו הם שתלים המוחדרים אל עצם הפטרוגואיד. זוהי עצם הנמצאת מאחורי הלסת. שתלים אלו יכולים להתאים למקרים בהם נרצה לבצע השתלת שיניים ללא הרמת סינוס.

השתלת שיניים לפני ואחרי

 

השתלת שיניים לפני ואחרי

ללא תלות בשיטות ההשתלה, השתלת שיניים לפני ואחרי היא שינוי מן הקצה אל הקצה. אנשים מגיעים עם מחסור בשיניים ובעיות בלסת הנגרמות כתוצאה מאבדן השיניים. כל מטופל מקבל טיפול אישי ובסופו הוא זוכה לחייך. במקום פה עם שיניים חסרות הוא זוכה לחיוך מלא ויפה. הוא נהנה משיניים מתפקדות המאפשרות לו ללעוס ולדבר ללא שום בעיה.
שתל שיניים הוא שימוש בחומרים מתקדמים המעניקים לשן המושתלת נראות של שן טבעית, וגם חוזק ועמידות. ניתן לבצע איתה את כל הפעולות. אתם יכולים לבקש מרופא השיניים לראות תמונות השתלת שיניים לפני ואחרי ולהיווכח בעצמכם כי גם המקרים הקשים ביותר זוכים לפתרון.

מומחה לשתלים שיניים

השתלות שיניים הן פרוצדורה רפואית משמעותית וחשוב לבצע אותה רק אצל מי שמיומן בכך, כלומר מומחה לשתלים שיניים. זהו הליך פולשני בו ישנם סיכונים רבים, וזאת מבלי לקחת בחשבון את הסיכונים בכל ההליכים הנלווים כמו הרמת סינוס.
למרות שהליך השתלות שיניים הוא דבר שכיח ומקובל, איננו יכולים להתעלם מהסיכונים. על מנת למזער אותם אנו צריכים לבצע את הטיפול אצל רופא שיניים מיומן ומנוסה.
לצערנו בתחום רפואת השיניים לא קיים מסלול התמחות בהשתלות שיניים, ולכן השימוש במושג מומחה הוא קצת בעייתי. דווקא מסיבה זו עלינו להיות מודעים יותר לנושא ולוודא כי הרופא למד את הנושא ורכש ניסיון בתחום.

השתלת שיניים המלצות

השתלות שיניים המלצות

להלן כמה המלצות חשובות לקראת טיפול השתלת שיניים:

  1. הפסיקו לעשן – אם חסרות לכם סיבות להפסקת עישון, הנה עוד סיבה. העישון מגדיל את הסיכוי לכישלון ההשתלה. הרעלים שבסיגריה פוגעים בדחיסות העצם ובסיכוי לקליטת השתל.
  2. וודאו שמוסברים לכם כל המשמעויות של ההליך – ישנן שיטות שונות לביצוע השתלות שיניים, כל שיטה מתאימה למקרים שונים. יתכן כי במקרה שלכם קיימות מספר אלטרנטיבות. הן עשויות להיות שונות במחיר, אך אל תתנו לזה להיות השיקול העיקרי. על הרופא המטפל להסביר לכם את כל היתרונות והחסרונות של כל שיטה.
  3. אל תפחדו מרופא השיניים – ישנם מטופלים רבים הסובלים מחרדת טיפולי שיניים, זוהי בעיה מוכרת. מטופלים אלו נוטים להזניח את הטיפול בבעיות, ולמעשה זוהי גם סיבה מדוע רבים מהם מגיעים למצב שבו צריך לבצע השתלות שיניים.
  4. אל תתנו לפחד לעצור אתכם, קיימות שיטות של השתלת שיניים בהרדמה מלאה או טשטוש על מנת להקל עליכם. ככל שתתמהמהו כך יגדל הנזק לעצם הלסת וההליך יהיה מורכב יותר ויקר יותר.

 

שתל שיניים

מרפאת שיניים ברחובות

כאן במרפאת אמריקן סמייל תוכלו לקבל פתרון למגוון בעיות שיניים. מלבד השתלות שיניים תוכלו לקבל כאן טיפולי גשר שקוף ליישור שיניים, קשתיות שקופות ליישור שיניים ועוד מבחר טיפולי שיניים ורפואת שיניים אסתטית. הוראות הגאה למרפאה בקישור זה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).