שתלים דנטליים

דף הבית » שתלים דנטליים

שתלים דנטליים הם הבסיס לכל השתלות השיניים. אמנם ישנם סוגים שונים וטכניקות שונות לביצוע השתלות שיניים, אך בבסיס כל שיטה תמיד ישנו שתל דנטלי. השתל הוא סוג של בורג המוכנס אל תוך עצם הלסת והוא משמש כתחליף מלאכותי לשורש השן. על השתל מולבש כתר או גשר שהם בעצם החזות החיצונית של השן. שתלים דנטליים עשויים מחומרים יקרים, בדרך כלל טיטניום המעניקים להם חוזק ועמידות, וגם מתאימים לגוף ואינם יוצרים דחייה על ידי הגוף.

באמצעות שתלים דנטליים ניתן לשקם את הפה ולפתור בעיות של שיניים חסרות. אנשים רבים סובלים מאבדן שיניים. הסיבות לאבדן שיניים יכולות להיות בעיות תוצאה של עששת קשה ובעיות בבריאות הפה, תוצאה של בעיות בריאותיות אחרות שאינן קשורות באופן ישיר לבריאות הפה (כמו למשל מחלת הסכרת) וטראומות שגרמו לאבדן שיניים. שיניים חסרות הן בעיה אסתטית ותפקודית. כמו כן מחסור בשיניים גורם לתזוזתן של השיניים האחרות ואבדן צפיפות העצם בלסת.

השתלות שיניים נותנות מענה לאנשים רבים ובמאמר זה נתמקד בשאלה כמה עולה שתל דנטלי.

שתלים דנטליים מחיר

שתלים דנטליים מחיר

במאמר זה נדבר באופן כללי על הנושא של עלות שתלים דנטליים, אך חשוב להדגיש שאין הוא מהווה תחליף לייעוץ אישי במרפאת שיניים. עלות שתל דנטלי עשויה להשתנות בהתאם לסוג השתל, מיקומו בפה, הטכניקה שבה משתנים, היצרן והחומרים מהם עשוי השתל, החומרים מהם עשויים הכתרים והגשרים, המוניטין של הרופא המטפל, מצב הלסת וטיפולים שונים העשויים להידרש בטרם מבצעים השתלת שיניים.
אתם בוודאי רוצים לדעת כמה עולה שתל דנטלי לצורך השוואת מחירים, אך חשוב שיהיה לכם את כל המידע בטרם אתם עורכים השוואת מחירים. מרפאה אחת עשויה להציע לכם טיפול זול בצורה משמעותית, אך יתכן שמדובר בטיפול שפחות מתאים עבורכם או טיפול באמצעות שתלים לא איכותיים וכו‘. לכן חשוב שתאספו כמה שיותר מידע בנושא ותבינו במה מדובר. אכן רשת האינטרנט יכולה לספק מידע רב, אך אין זה תחליף לייעוץ מקצועי באמצעות רופא שיניים המבצע השתלות שיניים.

שתל דנטלי

שתל דנטלי

שתל דנטלי מוברג אל תוך עצם הלסת ועליו מקובע הכתר במקרה של השתלת שן בודדת, או הגשר במידה ומדובר בטיפולי אול און פור. קיבוע שתלים דנטליים הוא החלק המורכב ביותר בתהליך השתלת השיניים.
הצלחת קליטתו של שתל דנטלי תלויה בגורמים רבים, ביניהם איכות השתל, מיומנות הרופא, מצבו הרפואי של המטופל, הרגלי שמירת ההיגיינה ומצב עצם הלסת.
כמות ואיכות עצם הלסת היא אחד הגורמים החשובים ביותר ולכן זהו אחד הדברים הראשונים שרופאי שיניים בודקים בטרם הם מבצעים השתלות שיניים. לא כל אחד מתאים להשתלת שיניים, אך כיום ישנן טכניקות מיוחדות כמו שתלים בזאליים, או השתלת עצם לסת, המאפשרים לבצע את הטיפולים גם למי שבעבר נחשב כלא מתאים לטיפולים אלו.
ואם אנו עוסקים בשתלים דנטליים מחיר עשוי להשתנות בהתאם למורכבות המקרה והטיפולים הנדרשים בתור הכנות להשתלת השיניים.
ברוב המקרים השתלים מקובעים בהרדמה מקומית. איננו רוצים להעמיק בטכניקות השונות והמצבים המורכבים, אך בקמת העיקרון מבוצע חתך בחניכיים על מנת לחשוף את עצם הלסת, ולאחר מכן מתבצע קידוח לצורך החדרת השתל. ישנם טיפולים בהם השתל מכוסה בחזרה ברקמת חניכיים ויש להמתין לקליטתו בטרם מקבעים את הכתרים או הגשר (המתנה של מספר חודשים), אך ישנם גם טיפולים בהם ניתן להרכיב גשר זמני מייד בסוף הטיפול.

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים

כמו כל טיפול יש גם סיכונים, תופעות לוואי ואחוזי הצלחה. כיום עומדות לרשותנו טכנולוגיות מתקדמות וניסיון מצטבר של כמה עשורים שבהם רפואת השיניים עוסקת בתחום זה של השתלות שיניים. רמת ההצלחה והבטיחות של השתלות דנטליות היא גבוהה למדי. הסיכונים בעיקריים בם בעיקר כישלון השתל, או שבירת השתל בעתיד. אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בהצלחת הטיפול הוא ההתאמה של המטופל להליך ואיכות השתלים. אין טעם למהר לבצע השתלת שיניים כאשר כל הנתונים מראים כי סיכוי הקליטה הם נמוכים. לכן קודם כל חשוב לבצע אבחון את רופא שיניים העוסק בהשתלות.

כמה עולה שתל דנטלי

עלות שתלים דנטליים

עלות שתל דנטלי מושפעת מסוג השתל, איכות השתל והיצרן. ישנם יצרנים רבים ולכל אחד יש איכויות אחרות ובהתאם לכם גם מחירים שונים. מכיוון שאיכות השתל היא גורם קריטי בהצלחת הטיפול, אין להתפשר על איכותו.
מלבד עלות שתלים דנטליים, חשוב לצייד שעלות השתלת שיניים היא אינה אך ורק עלות השתלים. מדובר בטיפול מורכב והוא כולל את עלויות הטיפול, עלויות השתלים והגשרים וכל עלות של טיפולים מקדימים אשר ידרשו לצורך ביצוע ההשתלה.

עלות שתלים דנטליים

עלות שתל דנטלי

מחיר של שתל דנטלי הוא כ 2500 ש“ח. אך כאשר אנו מדברים על עלות שתל דנטלי עלינו לקחת בחשבון את עלות המבנה ועלות הכתר, המחירים הם 750 ו 2200 בהתאמה, כך שבשורה האחרונה עלות שתלים דנטליים (עלות לשתל בודד) היא כ 5500 ש“ח. אך עלינו לבחון את סך כל השתלים הנדרשים ואת הטיפולים המקדימים שלעתים צריך לבצע. על מנת לחסוך בעלויות ניתן לבצע השתלה עם גשר, כמו למשל באמצעות שיטת אול און פור. שם משתמשים בגשר המעניק לכם מראה שיניים מלא ומקובע באמצעות 4 שתלים דנטליים.

עלות שתל דנטלי

כמה עולה שתל דנטלי

בשביל לדעת כמה עולה שתל דנטלי ולהסיר את כל הערפל בנושא, יש להיבדק אצל רופא שיניים המבצע את ההליך ולקבל הצעת מחיר אישית. כלומר הצעת מחיר הלוקחת בחשבון את מצב השיניים והלסת שלכם ומבוססת על פתרון טיפולי העונה על הצרכים שלכם. אתם מוזמנים למרפאת אמריקן סמייל ברחובות, כאן תיבדקו על ידי דוקטור יואל גבריאל ותקבלו את עלות הטיפול המלאה הרלוונטית עבור המקרה שלכם.

כמובן שתוכלו גם ליהנות כאן מעוד מבחר טיפולים לכל המשפחה, יישור שיניים שקוף וכל טיפולי שיקום הפה.

הוראות הגעה תוכלו למצוא בגוגל.

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).