שתלים בשיניים

דף הבית » שתלים בשיניים

במרפאת אמריקן סמייל רחובות אנו מבצעים שתלים בשיניים. כך אנו יכולים לתת מענה לאלו אשר איבדו את שיניהם. זהו יכול להיות פתרון לאיבוד שן בודדת, או פתרון למי שנדרש להשתלת שיניים מלאה.

בזכות השתלות שיניים אנו יכולים להחזיר לאנשים את החיוך; גם אם כבר איבדו את כל שיניהם‘ הם יכולים ליהנות ממראה אסתטי ותפקוד מלא של השיניים בלעיסה ודיבור. זוהי באמת התקדמות משמעותית מאז הימים בהם הפתרון היחידי היא שיניים תותבות המונחות על החניכיים.

אם אתם סובלים ממחסור בשיניים, יש פתרון עבורכם. אינכם צריכים להתבייש ואינכם צריכים לסבול מאי נוחות.

מהם שתלים דנטליים?

שתלים בשיניים הם אחד ההישגים של רפואת השיניים המודרנית. נדרשו הרבה שנים של מחקר וצבירת ניסיון עד שהטכניקות השתכללו לרמה שהן נמצאות בה כיום. בעזרות הניסיון שנצבר במהלך השנים, כיום יש לנו שיטות שונות להשתלת שיניים ובעזרתן אנו יכולים לתת מענה גם לצרכים מיוחדים ומקרים בעייתיים.

למרות ההבדלים בין כל הפרוצדורות וסוגי השתלים, במהותם הם עובדים על עיקרון זהה – שתל טיטניום המוחדר אל תוך עצם הלסת, ועליו מורכב כתר חיצוני. רבים מסיקים מכך שכל שן דורשת שתל, אך האמת שלא עובדים כך – זהו עלול להיות הליך יקר, מסובך ומיותר. ניתן להשתמש במספר שתלים דנטליים ועליהם להרכיב גשר שלם של שיניים. זה חוסך את הצורך בריבוי שתלים דנטליים, וזהו למעשה העיקרון בשיטת השתלת שיניים אול און פור אשר בוודאי שמעתם עלייה.

רופא שיניים השתלות
המורכבות של השתלות שיניים

התאוריה די פשוטה, אך כמובן שבפועל אנו מתמודדים עם אתגרים שונים. ראשית כל צריך לדעת שהמעבר משתל דנטלי לכתר או גשר המורכב עליו, אינו מיידי. אמנם ישנן שיטות של העמסה מיידית ופתרונות זמניים, אך ברמת העיקרון נדרשת תקופה ארוכה לצורך קליטת השתלים, בטרם ניתן להרכיב עליהם את השן התותבת.

אך ישנם גם קשיים נוספים; כל מטופל מביא איתו מצב רפואי אחר הדורש בחינה מדוקדקת של המקרה ותכנון של הליך ההשתלה. כאמור, שתלים בשיניים מקובעים אל תוך עצם הלסת, ולכן ישנו דגש גדול על מצב הלסת. בשביל שהלסת תחזיק שלט עליה להיות עבה וחזקה. בפועל זהו אינו המקרה אצל כל אחד. אנשים רבים סובלים מאבדן עצם לסת, תופעה המואצת בעקבות אבדן שיניים וגם סיבות נוספות. לכן ישנם אנשים שעבורם לא יתאימו השתלות שיניים רגילות ויש לחפש אחר פתרונות מיוחדים.

השתלות שיניים למחוסרי עצם

כאשר ישנו מחסור בעצם ישנן כמה אפשרויות. המידע מוצג כאן לצורך ידע כללי, אך מי שבאמת מעוניין צריך לבקר במרפאת שיניים ולעבור אבחון אישי.

השתלת עצם – אחת האפשרויות היא לבצע השתלת עצם. כלומר אנו מבצעים הליך מקדים המכין את עצם הלסת לצורך ההשתלה. שלא תקבלו רושם לא נכון, איננו לוקחים עצם חדשה ומשתילים אותה במקום הלסת שלכם. אנו משתילים חומר, כמו למשל גרגירי עצם טחונה, המעודד את צמיחת העצם. זהו תהליך ממושך הלוקח חודשים רבים, ואחריו ניתן לבצע את ההשתלה.

הרמת סינוסהרמת סינוס היא גם כן סוג של השתלת עצם. הליך זה עשוי להידרש כאשר מדובר בשיניים עליונות אחוריות. במקרים אלו כאשר הלסת אינה עבה מספיק, ישנו חשש כי השתל יחדור אל אזור הסינוס, דבר אשר יגרום לסיבוכים רבים.

שתלים בשיניים ללא השתלת עצם – ישנן אפשרויות נוספות כמו שימוש בשתלים דנטליים קצרים, שתלים בזאליים או השתלת שיניים זיגומטית. אלו הן טכניקות שונות העושות שימוש בשתלים דנטליים מיוחדים על מנת לתת מענה לבעיות ייחודיות.

האם השתלת שיניים מתאימה לכל אחד

למרות שיש לנו שיטות מתקדמות המאפשרות לתת מענה לבעיות ייחודיות שבעבר לא היה ניתן לטפל בהן, עדיין השתלות שיניים אינן מתאימות לכל אחד. את האבחנה מבצע רופא מומחה להשתלות שיניים, אך באופן כללי ישנה בעיה עם הסובלים מסכרת שאינה מאוזנת, מעשנים, אנשים עם מחלות אוטואימוניות, מחלות לב, לחץ דם גבוה וכו.

אנו ממליצים לכם להתייעץ עם רופא השיניים על מנת לבדוק את היתכנות הטיפול, סוג הטיפול והסיבוכים האפשריים.

שתלים בשיניים

שתלים בשיניים

נושא השתלות השיניים עשוי להיות קצת מבלבל; ישנן טכניקות שונות וסוגים שונים של שתלים דנטליים. על מנת להסיר את כל אי הוודאות מומלץ להגיע אלינו למרפאה. כאן תוכלו להיבדק על ידי דוקטור יואל גבריאל, אשר יבדוק אילו שיטות השתלה מתאימות עבורכם. כאן תוכלו לקבל הסבר בגובה העיניים ומענה לכל השאלות.

מרפאת שיניים ברחובות אמריקן סמייל היא המקום בו תוכלו ליהנות מהשתלות שיניים, השתלות עצם לסת ועוד מבחר טיפולי רפואת שיניים מתקדמים. אנו מעניקים שירות לנוער ולמבוגרים המכסה את כל תחומי שיקום הפה ורפואת שיניים אסתטית. במסגרת הטיפולים אנו מבצעים גם יישור שיניים שקוף, טיפולי שורש, טיפולי שיניים חירום, הלבנת שיניים ועוד מבחר טיפולים העונים על כל הצרכים של המשפחה. רוצים לדעת גם על יישור שיניים אינויזליין מחיר או כל הליך אחר? התקשרו ונשמח לעזור.

מרפאת שיניים ברחובות – אמריקן סמייל. מפת הגעה ושעות פתיחה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).