רופא שיניים מומחה לשתלים

דף הבית » רופא שיניים מומחה לשתלים

רופא שיניים מומחה לשתלים הוא מי שמביא איתו את הניסיון והידע בהשתלות שיניים. השתלת שיניים היא הליך כירורגי מורכב אשר יכול גם לכלול הליכים מקדימים של עקירת שיניים והשתלת עצם. השתלת שיניים מוצלחת תוכל להחזיר לכם את החיוך, השתלת שיניים כושלת עלולה לגרום לסיבוכים, עגמת נפש והוצאות גבוהות. לכן עליכם לבחור בקפידה את הרופא המטפל.

מהי השתלת שיניים

בואו נשים לרגע בצד את השיטות השונות להשתלת שיניים ואת הסוגים השונים של שתלים דנטליים. בואו נפשט את התהליך ונסביר מהי השתלה דנטלית.

ובכן כאשר חסרה לכם שן, או מספר שיניים, ניתן לבצע הליך של השתלת שיניים. לצורך כך יש להחדיר את השתל ועליו להרכיב את השן התותבת. השתל עשוי בדרך כלל מטיטניום. זוהי מתכת חזקה ועמידה אשר אינה נדחית על ידי הגוף. בתהליך ההשתלה השתל מוחדר אל תוך עצם הלסת ולאחר מכן מקובעת אליו השן התותבת. זהו למעשה כתר העשוי זירוקניה והוא מעניק לשן את המראה החיצוני הטבעי. קיימת גם אפשרות לקבע גשר על מספר שתלים, כמו למשל בשיטת אול און פור. כך אנו חוסכים את הצורך בביצוע שתלים מרובים, ומשתמשים בגשר המעניק מראה של שיניים מלא. זה מקל על ההליכים הכירורגיים וזה גם מוזיל את העלויות.
יש לציין כי התהליך אינו פשוט כפי שהוא נשמע. קודם כל יש להחדיר את השתל, ורק לאחר שנקלט ניתן לחבר אליו את הכתר. בדרך כלל נדרשת תקופת התאוששות של כמה חודשים במהלך הרקמות מעל השתל נתפרות. ישנה גם שיטה להעמסה מיידית בה מורכב כתר זמני.

קיימות כל מיני שיטות להשתלת שיניים, לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אך מעל לכל – כל שיטה מתאימה למקרה אחר. רופא שיניים מומחה לשתלים צריך לאבחן את הבעיות ובהתאם לכך הוא יציע את האלטרנטיבות הטיפוליות.

רופא שיניים מומחה להשתלות

הקשיים בהשתלת שיניים

הקושי המרכזי בהשתלת שיניים הוא מצב הלסת. לצורך החדרת שתל דנטלי אל עצם הלסת, אנו זקוקים לעצם חזקה ועבה שתוכל לקלוט אותו. כאשר אנשים מאבדים שיניים ישנו הליך של ספיגת עצם הלסת, וכך היא הופכת להיות דקה ובעייתית לצורך ההשתלה. לכן אחד הדברים הראשונים שעושה רופא שיניים מומחה לשתלים הוא לאבחן את מצב הלסת באמצעות צילומי רנטגן ובדיקות CT.

לסת דקה, אין פירושה שלא ניתן לבצע השתלת שיניים. ישנם פתרונות שונים אשר עשויים להיות שימוש בשתלים מיוחדים, למשל שתלים בזאליים, או שיטות להשתלת עצם. תהליך השתלת עצם יכול להתבצע בתור הליך מקדים להשתלת השיניים.
בהשתלת עצם מוחדרים גרגירי עצם אל מתחת לרקמות והם מעודדים את צמיחת העצם. זהו תהליך ארוך הנמשך מספר חודשים ולא ניתן לבצע את ההשתלה עד שהוא מסתיים. אך במקרים מסוימים אין מנוס מביצוע הליך זה.

כאשר מדובר בהשתלת שיניים אחוריות בלסת התחתונה, מאותה סיבה של חוסר עצם ישנה סכנה לפגיעה בסינוס. במידה והבדיקות המקדימות מראות כי העצם דקה מידי, יש לבצע הליך של הרמת סינוס, שגם הוא למעשה הליך של השתלת עצם בלסת.

השתלות שיניים למחוסרי עצם

לא תמיד הפתרון הוא השתלת עצם. ישנן גם אפשרויות של השתלת שיניים למחוסרי עצם. השתלים הבזאליים יכולים להיות אחת האפשרויות. אלו הם שתלים בעלי מבנה מיוחד המאפשר את החדרתם אל השכבה הבזאלית של עצם הלסת. זוהי השכבה שאינה נספגת. קיימים גם שתלים קצרים שלעתים ניתן להשתמש בהם או שתלים המחוברים אל עצמות הלחיים.

כל מטופל הוא מקרה שונה וייחודי ועל רופא שיניים מומחה לשתלים לבדוק את המטופל ולהחליט מהי הדרך האופטימלית.

רופא שיניים מומחה לשתלים

רופא שיניים מומחה לשתלים

זקוקים להשתלות שיניים? בין אם מדובר בהשתלת שן בודדת או השתלת שיניים בכל הפה, אצלנו במרפאה תוכלו לקבל פתרון.
מרפאת אמריקן סמייל בראשותו של דוקטור יואל גבריאל היא המקום בו מבצעים השתלות שיניים בתדירות גבוהה. לדוקטור יואל גבריאל ניסיון רב בהשתלות שיניים והענקת פתרון אישי לכל מטופל. אנו משתמשים בשיטות השתלה שונות ויכולים לסייע לכל אחד לצאת מכאן עם חיוך מושלם.

כאן תוכלו לקבל מבחר טיפולי שיניים וטיפולי שיקום הפה. מלבד השתלות שיניים תוכלו לקבל במרפאה גם טיפולי יישור שיניים, הלבנת שיניים, וטיפול בבעיות חניכיים, טיפולי שורש ועוד.

מרפאת שיניים ברחובות אמריקן סמייל – אתם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ אישית ונשמח לעזור לכם – הורואות הגעה ל WAZE בקישור זה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).