ניתוח סינוס

דף הבית » ניתוח סינוס

כאשר אנו אומרים ניתוח סינוס, אנו מתכוונים להליך של הרמת סינוס הנדרש לפעמים בטרם מבצעים השתלת שיניים, ולא לשום הליך רפואי אחר הקשור לסינוס. לעתים אנשים משתמשים גם במינוח השתלת סינוס על מנת לתאר את אותו ההליך, בפועל זהו הליך של עיבוי העצם. השמות עשויים להיות קצת מבלבלים, אך ההבדל העיקרי הוא בין הרמת סינוס פתוחה לבין הרמת סינוס סגורה.

במאמר זה נסביר על ”השתלת סינוס“, מתי ולמה צריך לבצע ניתוח סינוס. מה ההבדל בין הרמת סינוס פתוחה וסגורה, גם נדבר על מחיר הרמת סינוס.

ניתוח סינוס

השתלת סינוס

הנושא של הרמת הסינוס עומד על הפרק כאשר צריך לבצע השתלת שיניים. אך לא כל מקרה מחייב הרמת סינוס – הנושא רלוונטי רק כאשר מדובר בשיניים האחוריות של הלסת העליונה; וגם בנסיבות אלו, לא כל מקרה דורש את הרמת הסינוס. מייד נסביר והכל יהיה יותר ברור.

כולנו יודעים מה זה השתלות שיניים. מבלי להעמיק במונחים רפואיים וטכניים, אנו מבינים כי השלב הראשון בהשתלת השן הוא קיבוע שתל דנטלי אל תוך עצם הלסת. בהמשך על השתל תורכב השן התותבת.

השתל הדנטלי מזכיר מאוד בורג המקובע אל תוך עצם הלסת. ועל מנת שיהיה חזק ויציב, אנו צריכים שגם העצם התומכת בו תהיה חזקה ויציבה. זוהי גם הסיבה מדוע מומחה להשתלות שיניים מבקש מכם לעשות צילום CT. בעזרתו ניתן לאבחן את עובי העצם וההתאמה שלכם להשתלה.

ניתוח סינוס רלוונטי רק עבור המקרים בהם מחדירים שתל בצד האחורי של הלסת העליונה. שם החשש הוא לא רק שהעצם לא מספיק חזקה, אלא בעיקר חשש שהשתל הדנטלי יחדור לאזור הסינוס ויגרום לזיהום קשה ותופעות לוואי הדורשות טיפול רפואי. באמצעות בדיקות ההדמיה ניתן לבצע מדידות ולראות האם העצם עבה מספיק. במידה והעצם דקה מידי, רופא השיניים ימליץ על השתלת סינוס (הרמת סינוס).

השתלת סינוס

ניתוח סינוס

הרמת הסינוס היא הליך כירורגי שמטרתו היא לעבות את העצם באזור הסינוס. מלבד המיקום המיוחד, ההליך עצמו מתרחש באופן דומה לכל השתלת עצם בפה. הרופא מחדיר לאזור תחליף עצם אשר נועד לעודד את צמיחת העצם הטבעית, למשל עצם טחונה או תחליף אחד.

הרמת הסינוס אינה מסתיימת בהליך הכירורגי. זוהי רק תחילתו של הליך ארוך בו העצם צומחת ומתעבה. לכן בדרך כלל יעברו כמה חודשים בין הרמת הסינוס, לבין השתלת השן.

וזהו גם זמן לדבר על ההבדל בין הרמת סינוס פתוחה לבין הרמת סינוס סגורה.

הרמת סינוס סגורה – במקרים בהם רואים כי ישנו מחסור קל בעצם, ניתן לבצע הרמת סינוס סגורה. כלומר זוהי שיטת טיפול מתונה יותר בה ניתן לבצע את השתלת העצם דרך פתח קטן באזור השן החסרה. במקרים מסוימים ניתן אפילו להחדיר את השתל כבר במועד הרמת הסינוס; דבר החוסך זמן וכסף.

מחיר הרמת סינוס


הרמת סינוס פתוחה – לצערנו לא בכל מקרה מדובר בתוספת עצם קטנה. בדרך כלל כאשר יש צורך בעיבוי של יותר מ 2 מ“מ יש לעשות הליך משמעותי יותר המכונה הרמת סינוס פתוחה. זהו הליך כירורגי בו מבצעים חתך מהצד החיצוני של הלסת. לא ניתן להחדיר את השתל באותו המועד, יש לחכות כחצי שנה בטרם ניתן לבצע את ההשתלה.

מחיר הרמת סינוס

כאשר מדברים על מחיר הרמת סינוס, השאלה המרכזית היא האם מדובר בהרמת סינוס פתוחה או סגורה. מייד ניתן לכם הערכה לגבי הרמת סינוס פתוחה מחיר / הרמת סינוס סגורה. אבל זכרו כי כל מטופל נמצא בנסיבות רפואיות אחרות, ובהתאם לכך עלויות הטיפול יכולות להשתנות.
מלבד הסוגיה של הרמת סינוס פתוחה או סגורה, הגורמים אשר ישפיעו על המחיר הם כמות העצם החסרה והניסיון של הרופא. ואם עורכים השוואות מחירים, זכרו גם לבדוק האם השתלים כלולים בהצעת המחיר.

הרמת סינוס פתוחה מחיר

הרמת סינוס פתוחה מחיר
נתחיל דווקא מהרמת סינוס סגורה, זהו ההליך הפשוט והמהיר יותר. מחיר הרמת סינוס סגורה הוא כ 3500 שקלים. מחיר זה אינו כולל את השתלים.
הרמת סינוס פתוחה מחיר היא כ 9500 ש“ח. כפי שהסברנו זהו הליך מורכב יותר. אך לעתים אין מנוס מאשר לבצע את ההליך.

השתלות שיניים במרפאת אמריקן סמייל

זקוקים להשתלות שיניים? הצעד הראשון הוא קביעת פגישת ייעוץ במרפאת אמריקן סמייל. כאן נבדוק האם יש צורך בהשתלת עצם או איזה אפשרות טיפול מתאימה עבורכם. זכרו יש ישנן אפשרויות אחרות כמו שתלים בזאליים, שתלים זיגומטיים ואחרים.

בנוסף, אצלנו במרפאה תוכלו לקבל את כל השירותים למשפחה – טיפול שורש לנוער, טיפולי שיניים חירום, יישור שיניים שקוף ועוד.

הוראות הגעה למרפאה בגוגל מי ביזנס

 

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).