כמה עולה טיפול שורש

דף הבית » כמה עולה טיפול שורש

התשובה לשאלה כמה עולה טיפול שורש תלויה בגורמים שונים, מייד נדבר על כמה עולה טיפול שורש מבנה וכתר, אך לפני זה בואו נסביר קצת על הטיפול עצמו ומה מצפה לכם.

טיפול שורש נדרש כאשר העששת מגיעה אל שורש השן. שם ישנן רקמות רכות המלאות בכלי דם ועצבים; וכאשר הדלקת מגיעה לשם זה כואב, כואב מאוד. זהו מצב חמור למדי שעלול להביא לאיבוד השן ולכן חשוב למהר ולעשות טיפול שורש.

במהלך הטיפול הרופא מבצע קדיחה בכותרת השן על מנת להגיע אל תעלות השן. הוא יבצע ניקוי של כל האזור הנגוע ולאחר מכן יסתום אותו. לא פשוט לטפל בתעלות השן; המבנה שלהן לא אחיד ובטח שאינו מאפשר גישה נוחה. אך למרות זאת הטיפול חייב להתבצע בדקדקנות רבה. רופא השיניים חייב להסיר את כל הדלקת ולהבטיח כי האזור סטרילי בטרם יבצע את המילוי, אחרת טיפול השורש עשוי להיכשל.

כמה עולה טיפול שורש

כמה עולה טיפול שורש

טיפול שורש עולה כ 1000-1750 שקל, אך חשוב להבין את העניין לפרטי פרטים מכיוון שבמקרים רבים זה אינו מסתיים אך ורק בסתימת שורש. כלומר יתכנו עלויות נוספות המייקרות את הטיפול.

ניקוי הרקמות הנגועות בדלקת מתוך תעלות השן, בעצם ”הורג“ את השן. הוא אמנם מציל אותה ומונע עקירת שיניים, אך זוהי כבר לא אותה רקמה חייב. ובשילוב עם הקדיחה המשמעותית שנעשית בכותרת השן, השן כבר אינה חזקה כפי שהייתה. שן שעברה טיפול שורש יכולה להישבר בקלות עם כל מכה קטנה, כולל פעולת הלעיסה. שיניים מסוימות בפה הן רגישות יותר מאחרות, זאת בגלל האופן שבו מתבצעת פעולת הלעיסה.
בנוסף להיחלשות השן ישנו גם שינוי צבע של השן, כלומר נוצר פגם אסתטי. על מנת לתת מענה גם לנזק האסתטי וגם לפגיעה בחוזק השן יש צורך להכין מבנה וכתר. וזה מייקר את העלויות. המבנה הוא חומר המילוי המשמש גם כתמיכה לכתר. ואילו הכתר הוא החזות החיצונית של השן המקובעת אל תוך המבנה. כיום מקובל מאוד להשתמש בכתרים מסוג זירקוניה, אלו בעלי חוזק ועמידות, וגם מראה אסתטי.

אז כמה עולה טיפול שורש כולל כתר? כאן המחירים מגיעים לכ 4200 שקלים.

כמה עולה טיפול שורש מבנה וכתר

כמה עולה טיפול שורש וכתר

ישנם כמה גורמים המשפיעים על השאלה כמה עולה טיפול שורש. הגורם הראשון הוא באיזה שן מדובר. בדרך כלל קל לבצע טיפול שורש בשן קדמית, אך כאשר מדובר בשיניים אחוריות הגישה קשה יותר ובהתאם לכך גם עלות הטיפול. כמו כן מספר התעלות שבהן צריך לטפל גם כן משפיע על מחיר הטיפול. ולבסוף הגורם השלישי הוא המקצועיות והניסיון של רופא השיניים.

רופאי שיניים מנוסים ובעלי מוניטין בתחום עשויים לבקש מחירים יותר גבוהים מאשר אחרים. אך האם זה בכלל משנה?

האמת שכן, זה מאוד משנה! ניקוי תעלות השן מהדלקת חייב להתבצע ביסודיות. אך זוהי סביבת עבודה מאוד בעייתית מבחינת הגישה אליה. ישנו צורך בציוד מיוחד ובמיומנות רבה בביצוע הפעולות האלו. כך שבהחלט ישנו יתרון לרופא שהוא מנוסה יותר בתחום.

כמה עולה טיפול שורש וכתר

כמה עולה טיפול שורש כולל כתר

אם השאלה כמה עולה טיפול שורש מבנה וכתר מטרידה אתכם, אתם יכולים כמובן לעשות סקר שוק. אך זכרו שאינכם מחפשים את הזול ביותר, אלא את הטוב ביותר.
כדאי גם לזכור שטיפול שורש הוא הסיכוי היחידי להציל את השן. אם טיפול השורש לא יצליח, הדבר יביא לאיבוד השן. ולאחר שמאבדים שן הפתרון היחידי הוא השתלת שן. השתלת שיניים היא הליך מורכב ויקר יותר, ויש לו גם סיכונים. מחיר השתלת שן הוא כמה אלפי שקלים, וזה תמיד יותר יקר מאשר טיפול שורש. כך שכדאי למצות את הסיכויים לנסות ולהציל את השן.

כמה עולה טיפול שורש מבנה וכתר

זקוקים לטיפול שורש? אנו מזמינים אתכם לבוא ולבקר אצלנו במרפאה – מרפאת שיניים ברחובות אמריקן סמייל. כאן במרפאה בראשותו של דוקטור יואל גבריאל תוכלו ליהנות ממבחר טיפולי שיקום הפה ברמה הגבוהה ביותר, ביחס אישי ובמחירים משתלמים.

אנו מציעים ללקוחותינו מבחר טיפולים הכוללים השתלות שיניים, טיפולי יישור שיניים שקוף, השתלות עצם, טיפולי הלבנת שיניים, ציפויי חרסינה ועוד מגוון טיפולים.

כמה עולה טיפול שורש כולל כתר

הוראות הגעה למרפאה תוכלו למצוא בקישור זה

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).