השתלת שיניים בכל הפה 

דף הבית » השתלת שיניים בכל הפה 

כמה עולה השתלת שיניים בכל הפה | השתלת שיניים לסת עליונה מחיר |  השתלת שיניים כל הפה

השתלת שיניים בכל הפה היא הליך כירורגי הממחיש את היכולות המתקדמות של רפואת השיניים המודרנית. לפני כמה עשורים לא יכולנו לדמיין שתעמוד לרשותנו הטכנולוגיה לבצע השתלת שיניים כל הפה, והיום זו מציאות. בעוד תוחלת החיים עולה ואנשים חיים עד גיל מבוגר, ישנם רבים המגיעים לגיל מבוגר עם מצב שיניים לא טוב והם נזקקים לפתרון של השתלת שיניים לסת עליונה ותחתונה. בעבר הפתרון היחידי היה שיניים תותבות, שלא היו נוחות במיוחד ולא נתנו מענה אמתי לצרכים התפקודיים של השיניים. כך שבאמת מדובר במהפכה.

למעשה כל רפואת השיניים האסתטית היא מתקדמת מאוד היום. הדבר בא לידי ביטוי בהליכים שונים כמו יישור שיניים שקוף המתבסס על טכנולוגיות מתקדמות, טיפולי שורש מתקדמים ועוד.

השתלת שיניים בכל הפה

השתלת שיניים כל הפה

השתלת שיניים כל הפה נדרשת בדרך כלל בגיל מבוגר בו מצב השיניים רעוע במיוחד. כאשר השיניים מלאות בריקבון ואין תקווה להצילן, יש לבצע השתלת שיניים בכל הפה.
ההליך בדרך כלל מתחיל בעקירת השיניים הקיימות שלא ניתן להציל, ולאחריו מבוצעת ההשתלה. אמנם אנו מתארים את התהליך במשפט אחד, אך בפועל מדובר בהליך מורכב יותר. אנו צריכים לבחון את המצב הבריאותי הכללי ואת מצב הלסת.

אנשים בעלי מחלות רקע, כמו למשל סכרת לא מאוזנת, אינם מתאימים להשתלות שיניים. במקרים אלו סיכויי הקליטה של השתלים נמוכים וחבל להשקיע בהליך ייקר שרוב הסיכויים שייכשל. כמו כן מצבים רפואיים מסוימים עלולים לגרור סיבוכים נוספים. לכן חשוב לבדוק את הנושא מול רופא השיניים.

הסוגיה השנייה שיש לתת עליה את הדעת היא מצב הלסת. השתלים הם כמו ברגים המוחדרים אל תוך עצם הלסת. ולכן חשוב לנו שתהיה עצם לסת עבה מספיק בה נוכל לעגן את השתלים. עצם דקה מידי לא מספיקה עבור השתלים ולכן יש לחפש את הפתרונות. ישנם מקרים בהם אנו יכולים לבצע תהליך השתלת עצם או ניתוח להרמת סינוס, וישנם גם מקרים בהם אנו יכולים להשתמש בשתלים בזאליים או שתלים מסוגים אחרים המותאמים למצבים אלו. אך לא ניתן לדעת ללא אבחון אישי.

השתלת שיניים כל הפה

השתלת שיניים בכל הפה

במידה ויש לבצע השתלת שיניים כל הפה, יש קודם כל לבדוק את מצב הלסת. אם הוחלט על השתלת עצם, חשוב לדעת שזהו הליך ממושך שאותו מבצעים לפני. הוא עשוי לדחות את השתלת השיניים בכמה חודשים.
השתלת עצם מבוססת על החדרת פירורי עצם (או חומר אחר) המעודד את צמיחת העצם. ההליך הכירורגי הוא די פשוט, אך הוא עשוי להיות מורכב כאשר מדובר בכל הפה. כיום ישנן שיטות מתקדמות לבצע את ההליך, תוך כדי מזעור זמן ההתאוששות. למשל באמצעות שימוש בלייזר. אך לאחר הניתוח יש לחכות מספר חודשים לצורך צמיחת העצם.

השתלת שיניים לסת תחתונה

השתלת שיניים לסת תחתונה

השתלת שיניים לסת תחתונה מעניקה מענה לשיניים התחתונות. בהנחה שמצב הלסת מאפשר זאת, הרופא מחדיר את השתלים ולאחר מכן תופר את הרקמות. יש לחכות כמה חודשים עד לקליטת השתלים, ורק אז מתבצע חישוף של השתל ועליו מתחבר כתר חיצוני. קיימות גם שיטות של העמסה מיידית, בהן מייד לאחר ההשתלה מקובעת שן זמנית. בהמשך צריך להחליפה, אך לפחות אתם יוצאים עם מראה של שיניים מלא כבר לאחר הטיפול הראשון.
למעשה כאשר מבצעים השתלת שיניים לסת תחתונה, כלומר כל הלסת, איננו צריכים להכניס שתל עבור כל שן. אנו יכולים להשתמש בשיטות כמו אול און פור, בהן מספר שתלים מצומצם תומך בגשר.
הגשר הוא החזות החיצונית של השיניים. בדרך כלל הוא עשוי זירקוניה. זהו חומר חזק ועמיד, בעל מראה טבעי של שיניים. לאחר ביצוע ההשתלה תוכלו לחזור ללעוס, לחייך ולדבר בחופשיות.

השתלת שיניים לסת עליונה

השתלת שיניים לסת עליונה

השתלת שיניים לסת עליונה אינה שונה במהותה מהשתלת שיניים בלסת התחתונה. גם כאן המצב הבריאותי ומצב הלסת הם השיקולים המרכזיים. אך כאaר מדובר בהשתלת שיניים בשיניים האחוריות של הלסת התחתונה, ישנו חשש כי השתלים יפגעו בסינוס. דבר שיגרום בוודאות לסיבוכים רפואיים. כמובן שעל מנת למנוע את הסכנה הזו, רופא השיניים משתמש בצילומי רנטגן וצילומי CT על מנת לוודא כי עובי העצם מתאים.
במידה וישנה בעיה עם עובי העצם יתכנו פתרונות שונים. יש אפשרות להשתמש בשתלים קצרים, שתלים המתחברים לעצמות הלחיים, או לבצע ניתוח להרמת סינוס. הרמת סינוס היא למעשה ניתוח להשתלת עצם.

השתלת שיניים לסת עליונה מחיר

השתלת שיניים לסת עליונה מחיר

בהערכה גסה השתלת שיניים לסת עליונה מחיר היא כ 45,000 ש“ח. זוהי הערכה סטטיסטית, אך בפועל ישנו שוני בין מטופל למטופל, זאת מכיוון שכל מטופל הוא בעל לסת במצב אחר. לכן חשוב לבוא אל רופא השיניים ולהיבדק. כך ניתן לקבל את המידע על כל אפשרויות הטיפול וגם לקבל הצעת מחיר מדויקת התואמת לנסיבות המקרה.

כמה עולה השתלת שיניים בכל הפה

לפעמים שואלים אותנו כמה עולה השתלת שיניים בכל הפה, קצת קשה לנו לענות על השאלה הזו ללא אבחון אישי. אנו יכולים להגיד שזה בטווח של 10,000-50,000 ש“ח. אך ישנם משתנים שונים אותם צריך לקחת בחשבון. עלינו לבדוק מה מצב הלסת, באילו שתלים וכתרים (או גשרים נשתמש) והאם צריך לבצע ניתוח להרמת סינוס או כל הליך אחר של השתלת עצם.

זקוקים להליך השתלת שיניים בכל הפה? פשוט קבעו תור אצל מרפאת שיניים ברחובות. כאן תוכלו לקבל פגישת ייעוץ בה נוכל לבחון יחדיו את האפשרויות והעלויות של הטיפול. הוראות הגעה ופרטי יצירת קשר תוכלו למצוא בקישור זה.

כמה עולה השתלת שיניים בכל הפה

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).