השתלת עצם שיניים

דף הבית » טיפולים » השתלת עצם שיניים

השתלת עצם שיניים נועדה לתת פתרון במבצעים בהם לא ניתן לבצע שתלים דנטליים עקב מחסור בעצם. השתלים הדנטליים מעוגנים אל תוך עצם הלסת, ולכן הם דורשים עצם עבה וחזקה אשר תוכל להחזיק אותם.

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
  • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
  • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
  • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
  • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

מחסור בעצם יכול להיות תוצאה של סיבות שונות. אלו עשויות להיות דלקות סביב השן אשר גורמות לספיגת העצם, מחלות חניכיים, מחסור בשיניים וכו‘. במאמר זה נדבר על התהליך של השתלת עצם ועל מחיר השתלת עצם.

השתלת עצם שיניים נעשית בדרך כלל בתור הליך מקדים לטיפולי השתלת שיניים. זהו תהליך אשר נועד לעבות את עצם הלסת ולאפשר את השתלת השיניים. לעתים מבצעים השתלת עצם לאחר עקירה, כלומר באופן מיידי. ובמקרים אחרים עושים זאת כאשר רוצים לבצע השתלת שיניים וקיים מחסור בעצם.

בהקשר של השתלת עצם והשתלות שיניים אנו שומעים לפעמים על ניתוח להרמת סינוס. הרמת סינוס היא למעשה השתלת עצם אשר נועדה לתת מענה לבעיה ספציפית בלסת העליונה. כאן קיימת סכנה שהשתלים יפגעו בסינוס ויגרמו לדלקות חריפות. לכן עלינו לבצע הגבהה של עצם הלסת, וזו היא הרמת הסינוס.

השתלת עצם שיניים

השתלת עצם שיניים

השתלת עצם מאפשרת לנו לעבות את העצם באמצעות הוספת מרקם עצם במקום שבו הוא חסר. היא יכולה להתבצע בצורה אופקית או אנכית בהתאם לצרכים של הטיפול והבעיות מהן סובל המטופל.
לא תמיד אנשים מבינים את משמעות המושג השתלת עצם. מטופלים עשויים לחשוב כאילו אנו מכניסים למטופל עצם לסת חדשה מתורם, אך זהו ממש לא המצב. השתלת עצם שיניים היא תהליך שבו אנו מוסיפים גוש או גרגירים של עצם, ובכך מעודדים את התהליכים הטבעיים של צמיחת העצם. זוהי בעצם הסיבה מדוע מדובר בתהליך הנמשך מספר חודשים. הפרוצדורה הרפואית היא יחסית מהירה, אך לאחר מכן נדרשת תקופת שיקום בה העצם נבנית ומתחזקת באותם האזורים של ההשתלה. זהו תהליך ממושך, וזוהי הסיבה מדוע לעתים מחפשים השתלת שן ללא השתלת עצם, אך לעתים אין מנוס מביצוע ההליך.

מחיר השתלת עצם

השתלת עצם עם ממברנה

מהי השתלת עצם עם ממברנה? לאחר החדרת גרגירי העצם אנו צריכים לכסות את האזור המושתל על מנת לאפשר לגוף לעשות את העבודה שלו. במקרים מסוימים ניתן פשוט לבצע תפרים, אך ישנם גם מקרים בהם אנו צריכים לבצע השתלת עצם עם ממברנה מגינה. הממברנה יכולה להיות קלוגן מתכלה, או חומרים אחרים בהם משתמש רופא השיניים. כך ניתן לייעל את ההליך ולחסוך את שלב הוצאת התפרים.

השתלת עצם עם ממברנה

השתלת עצם

ישנו טכניקות שונות לביצוע השתלת עצם, וגם חומרים שונים בהם ניתן להשתמש. למשל במקרים בהם של השתלת עצם לאחר עקירה, אנו אפילו יכולים להשתמש בשן שנעקרה בתור בסיס לצורך השתלת העצם. במקרים אחרים אנו משתמשים בגרגירי עצמות מתרומה או חומרים אחרים. קיימות אפשרויות שונות ומוטב לבדוק זאת אצל רופא השיניים.

הטיפול חייב להיעשות באופן סטרילי. הוא מלווה בטיפול אנטיביוטי ויש צורך בשמירה על היגיינה באמצעות שטיפות פה. כמו כן נדרשת זהירות בצחצוח השיניים ואין לעשן 48 שעות לאחר ההשתלה. רופא השיניים יעניק הוראות מדויקות

אנשים הסובלים מבעית בריאותיות כמו סכרת לא מאוזנת ומחלות במערכת החיסון אינם מתאימים להשתלות עצם.

מחיר השתלת עצם

מחיר השתלת עצם הוא כ 2500 ש“ח. אך בדרך כלל הוא נעשה במסגרת טיפול מקיף ולכן מומלץ לקבוע תור אצל רופא שיניים המבצע השתלות עצם והשתלות שיניים, ולבדוק מהי העלות הכוללת של הטיפול.
חשוב שרופא שיניים יבדוק את מצב הפה, השיניים והלסת על מנת לבחון את שיטות הפעולה האפשרויות, האלטרנטיבות, והיתרונות והחסרונות של כל שיטה. כמו כן כדאי להיות מודעים שקיימות שיטות, כמו למשל השתלת שיניים בזאלית, המאפשרות השתלת שיניים למחוסרי עצם.

השתלת עצם

מרפאת שיניים ברחובות

אצלנו במרפאת השיניים אמריקן סמייל תוכלו ליהנות ממבחר טיפולי שיניים ושיקום הפה. כאן אנו מבצעים שתלים דנטליים והשתלות עצם בשיטות שונות. אנו קודם כל מתחילים באבחון על מנת להתאים לכל מטופל טיפול בהתאמה אישית. אנו מזמינים אתכם לבוא לפגישת ייעוץ בה נבחן את כל בעיות השיניים ונציע לכם תכנית טיפולים מתאימה.

רופא שיניים ברחובות מעניק לכם מבחר טיפולי רפואת שיניים אסתטית הכוללים גם טיפולי יישור שיניים, הלבנת שיניים ומענה לכל בעיה. גם ביישור שיניים אנו משתמשים בשיטות שונות הכוללות : יישור שיניים קשתיות שקופות, גשר פנימי ליישור שיניים ועוד. מכאן תצאו עם חיוך. הוראות הגעה ופרטי יצירת קשר תוכלו למצוא בקישור זה.

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
  • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
  • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
  • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
  • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD). 

השתלת עצם
תוכן עניינים