השתלת עצם והרמת סינוס 

דף הבית » השתלת עצם והרמת סינוס 

השתלת עצם והרמת סינוס הן שתי פרוצדורות שונות העושות שימוש בהשתלת עצם. ניתוח הרמת סינוס והשתלת עצם עשוי להיות הליך אותו יש לבצע בטרם מבצעים השתלות דנטליות. אז מה צריך לדעת על הרמת סינוס והשתלת עצם ומה לגבי הרמת סינוס והשתלת עצם מחיר?

בואו נדבר קודם על השתלות שיניים. מחסור בשיניים יכול להיגרם מסיבות שונות, למשל מחלות או טראומה, אך בסופו של דבר הוא בפני עצמו מהווה בעיה אסתטית וגם גורם לבעיות רפואיות ותפקודיות נוספות. ועל מנת להתמודד עם בעיה זו אנו יכולים להשתמש בשתלים דנטליים.

שתלים דנטליים מוברגים אל תוך עצם הלסת, ועליהם מורכב כתר או גשר. כך ניתן להיהנות מתפקוד מלא של השיניים וגם מפתרון לבעיה האסתטית של אבדן שיניים.

הבעיה מתחילה כאשר אין למטופל מספיק עצם בלסת. כאשר העצם דקה מידי, או קצרה מידי, אין לנו מספיק עצם בשביל להחזיק את השתלים והעניינים מתחילים להסתבך, ואז אנו צריכים לחפש פתרונות. השתלת עצם והרמת סינוס היא אחד מהפתרונות, אך קיימים גם פתרונות של השתלת שיניים למחוסרי עצם. אותם יש לשקול במצבים בהם המטופל אינו מתאים להשתלת עצם, כמו למשל במקרה של סכרת לא מאוזנת או בעיות במערכת החיסון.

באמצעות השתלת עצם אנו יכולים לעבות ולהגביה את עצם הלסת, ובכך להניח את התשתיות עבור שתלים דנטליים שיוחדרו בתום תקופת ההתאוששות. זהו הליך הדורש מספר חודשים.

השתלת עצם והרמת סינוס

הרמת סינוס והשתלת עצם

ניתוח הרמת סינוס והשתלת עצם נדרש במקרים בהם אנו רוצים לבצע השתלות דנטליות בצד האחורי של הלסת העליונה. כאן ישנו חשש כי השתל המוחדר ללסת יגיע עד הסינוס. איננו רוצים להגיע למצב זה מכיוון שהוא גורם לדלקות קשות וסיבוכים רבים. לכן במקרים רבים יש לבצע הרמת סינוס לפני שאנו מבצעים את השתלת השיניים.

הרמת סינוס הוא הליך כירורגי אשר נועד להגדיל את גובה העצם על חשבון חלל הסינוס. הרמת סינוס מבוצעת על ידי החדרת תחליף עצם מתחת לרירית המצפה את הסינוס.

העצם המושתלת יכולה להיות חומרים שונים. למשל אלו יכולות להיות עצמות טחונות של אדם או בעל חיים. הן מוחדרות מתחת לרקמות והן גורמות להתחלת תהליך טבעי של בניית עצם. בניית עצם מתרחש לאט ולכן זהו תהליך הלוקח מספר חודשים. ההליך עצמו הוא קצר, אך לאחריו נדרשת תקופת התאוששות והמתנה בטרם ניתן לבצע השתלות שיניים.

ניתוח הרמת סינוס והשתלת עצם

ישנן שתי טכניקות לביצוע הרמת סינוס והשתלת עצם:

הרמת סינוס סגורה – זוהי שיטה פחות פולשנית, אך היא מתאימה למקרים בהם קיים מחסור קל בעצם. בשיטה זו מטפלים במהלך תהליך החדרת השתל, דבר החוסך בזמן. בשיטה זו אנו מכינים פתח להחדרת השתל במקום בו חסרה השן. באמצעות הפתח אנו דוחקים את הסינוס כלפי מעלה.

הרמת סינוס פתוחה – זהו הליך מורכב יותר היכול להתאים למטופלים הסובלים ממחסור משמעותי בעצם. הרופא מבצע חתך מתוך חלל הפה על מנת לגשת אל הסינוס. לשם הוא מחדיר את חומר הבנייה של העצם. כך מתחיל תהליך קליטה הנמשך מספר חודשים ובו הגוף בונה את העצם. רק לאחר סיום התהליך ניתן להתקדם לביצוע השתלת השן.

ניתוח הרמת סינוס והשתלת עצם

השתלת עצם והרמת סינוס

לצורך הרמת סינוס והשתלת עצם ניתן להשתמש במספר סוגי עצם:

עצם עצמית – הרופא יכול לקחת עצם מהמטופל עצמו. זה יכול להיות מאזור הניתוח או באמצעות חתך כירורגי אחר. סיכויי הקליטה של עצם עצמית הם גבוהים, אך כמות העצם שניתן להוציא היא מוגבלת.

עצם מהחי – לצורך השתלת עצם והרמת סינוס ניתן להשתמש גם בעצם מהחי. זה יכול להיות של בעל חיים או עצם שנתרמה לבנק עצם. גם כאן מדובר בסיכוי קליטה גבוהים. אין חשש מהעברת מחלות, העצם עוברת הסרה של כל החלקים האורגניים. היתרון הוא שכאן איננו מוגבלים בכמות וניתן תמיד להשיג עצם בכמות המספיקה.

עצם מלאכותית – ניתן לבצע השתלת עצם המבוססת על החדרת חלקיקים שאינם עצם, אך בעלי מאפיינים דומים. סיכוי הקליטה של עצם מלאכותית הם נמוכים יותר.

השתלת דנטין – דנטין הוא אחד מאפשרויות השתלת העצם המלאכותית, אך זהו חומר טבעי מגוף האדם וסיכוי ההצלחה גבוהים יותר. הדנטין מופק מהשן, ולכן הוא מקובל במקרה של השתלת עצם לאחר עקירה. במקרה זה ניתן להפיק את הדנטין מהשן שנעקרה.

הרמת סינוס והשתלת עצם מחיר

הרמת סינוס והשתלת עצם מחיר

הרמת סינוס והשתלת עצם מחיר נע בטווח של כ 8500 שקלים. מומלץ תמיד לגשת לרופא השיניים על מנת לקבוע תכנית טיפול מקיפה, רק כך תוכלו לדעת את כל העלויות. בסופו של דבר מבצעים את השתלת העצם והרמת הסינוס במסגרת השתלות שיניים, ולכן תרצו לדעת מהי העלות הכוללת של הטיפול.

כמו כן לא כולם מתאימים להשתלת עצם, וגם זה נושא שעל הרופא לבדוק. יתכן שמתאימים עבורכם הליכים אחרים של השתלות שיניים למחוסרי עצם, כמו למשל באמצעות השתלת שיניים בזאלית.

הרמת סינוס והשתלת עצם

מרפאת שיניים ברחובות

זקוקים לניתוח הרמת סינוס והשתלת סינוס? אתם מוזמנים אל מרפאת שיניים ברחובות אמריקן סמייל. לנו יש את הניסיון והציוד לצורך ביצוע כל ההליכים וטיפולי השתלות שיניים.

כמו כן אצלנו תוכלו לקבל מבחר טיפולי רפואת שיניים אסתטית כמו יישור שיניים קשתיות שקופות, יישור שיניים נסתר ושיטות אחרות. כן תוכלו לקבל מענה לכל בעיה. הוראות הגעה לוויז.

 

ניתוח הרמת סינוס והשתלת עצם

 

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).