גשר לשיניים 

דף הבית » גשר לשיניים 

המושג גשר לשיניים עשוי להיות קצת מבלבל. אנו לפעמים משתמשים בו לתיאור הליכים שונים לגמרי. למשל לעתים אנו משתמשים במושג גשר לשיניים שקוף, ואנו מתכוונים לטיפולי יישור שיניים באמצעות סמכים מחרסינה או קשתיות שקופות (אינויזילין). ולעתים אנו משתמשים במונח גשר לצורך תיאור מבנה המשלים שיניים חסרות, כמו למשל במקרה של גשר זירקוניה.

אלו הם שני שימושים שונים למילה גשר בשיניים, האחד מתייחס לתהליך של יישור שיניים, והאחר מתייחס למצב של טיפול בשיניים חסרות. במאמר זה נסביר מהו גשר ליישור שיניים ומהו גשר להשלמת שיניים חסרות, וכמה עולה גשר לשיניים.

גשר לשיניים שקוף

גשר כתרים לשיניים

בואו נתחיל מהדבר הבסיסי, מהו כתר? ובכן, כתר הוא ציפוי חיצוני לשן המהווה סוג של תחליף לשן הטבעית. אין מדובר בהשתלת שיניים מכיוון שהכתר מתלבש על השן המקורית ואינו דורש את עקירתה. למשל זוהי יכולה להיות שן אשר עברה טיפול שורש, או שן אשר סבלה מטראומה וניזוקה בצורה קשה. כתרים ניתן להכין מחומרים שונים, לכל אחד יתרונות וחסרונות, וגם מחיר שונה. בשורה התחתונה הם נועדו להעניק לשן מראה טבעי ולאפשר את פעולת הלעיסה.

אחד החומרים שבהם משתמשים הוא זירקוניה. כתר זירקוניה הוא כתר העשוי מחומר המכונה Zirconium Oxide. זהו כתר אשר אינו כולל מתכת, ולכן מבחינת הנראות שלו הוא מעניק מראה אסתטי יותר הדומה לצבע השן הטבעי. הוא גם נחשב לחזק יותר ולכן הוא אחד החומרים המועדפים ביותר לצורך כתרים.

כמה עולה גשר לשיניים

גשר זירקוניה

לאחר שהבנו מהו כתר, אפשר להסביר מהו גשר זירקוניה. גשר הוא מבנה אשר נועד לכסות את המקום של שיניים חסרות. בניגוד להשתלת שיניים בהן שתלים דנטליים מוברגים לתוך עצם הלסת, כאן הגשר מחובר בכתרים. למשל נניח ויש לנו שתי שיניים חסרות בקדמת הפה, אנו יכולים להשתמש בגשר לשיניים אשר יכסה את המרווח ויעניק מראה של שיניים טבעיות. כאשר הגשר מעוגן ככתר לשן הנמצאת מימין ולשן הנמצאת משמאל למרווח בו חסרות שיניים. כלומר הוא נתמך על ידי שיניים אחרות ובעצם נמצא ”באוויר“.

ובדיוק כמו כל כתר אותו ניתן לעשות מחומרים שונים, הוא יכול להיות גם גשר זירקוניה.

גשר זירקוניה

גשר לשיניים שקוף

כאשר אנו משתמשים במונח גשר לשיניים שקוף, אנו בדרך כלל מדברים על אחת משיטות יישור השיניים המתקדמות. שיטת יישור השיניים המסורתית עושה שימוש בסמכים ממתכת וברזלים והיא בולטת מאוד. אך קיים שכלול של אותה השיטה; בו הסמכים המתכתיים מוחלפים בסמכי חרסינה, ואותה רבים מכנים גשר שקוף. ויש גם את שיטת האינויזילין, שיטה זה עושה שימוש בקשתיות שקופות ליישור שיניים, ולכן גם אותה רבים מכנים גשר שקוף לשיניים.

שתיהן שיטות שנועדו ליישר שיניים ולשנות את מקומן, הן לא נועדו לכסות על מצב של חוסרים בשיניים.

כאשר שואלים כמה עולה גשר לשיניים, חשוב להבין באיזה גשר מדובר. אתם עשויים לחפש באינטרנט ולקבל מידע מאוד מבלבל, לכן חשוב שתדעו באיזה טיפול מדובר ולא תתבלבלו בין גשר כתרים מחיר, לבין מחיר יישור שיניים.

גשר כתרים מחיר

כמה עולה גשר לשיניים

במידה והכוונה היא גשר לשיניים שקוף (באמצעות קשתיות אינויזליין) המחירים נעים בטווח של 11,500-16,000 ש“ח. כמובן שזוהי רק הערכה גסה. כל מטופל הוא מקרה בפני עצמו, ולכן חשוב להיבדק אצל רופא השיניים. בהתאם לאופי הבעיות ורמת חומרתן הטיפול יכול להשתנות בין מטופל למטופל. במקרים קלים הוא עשוי להיות קצר יותר ואף לכלול טיפול רק בלסת אחת. לכן אין תחליף לייעוץ אישי. את זה תוכלו לעשות את דוקטור יואל גבריאל, רופא שיניים אורתודנט.

תוכלו לעשות זאת אצלנו במרפאה ולכל הסברים מדויקים על הטיפול, כיצד מתבצע ההליך וכל מה שתרצו וצריך לדעת בנושא.

גשר כתרים מחיר

במידה והבעיה שלכם היא שיניים חסרות, ולא שיניים עקומות, אתם זקוקים לפתרון כמו גשר זירקוניה. אצלנו במרפאה גשר כתרים מחיר הוא כ 2,200 שקלים. זהו טיפול זול ומהיר יותר מאשר יישור שיניים. אך גם במקרה זה אנו ממליצים לכם לגשת למרפאה לצורך פגישת אבחון. שם תוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת. יש להניח כי ישנם טיפולים נוספים הקשורים לנושא והם יכולים להוסיף לעלויות. למשל יתכן כי אתם זקוקים גם לטיפול שורש בשיניים שאליהן יקובע הכתר התומך בגשר.

גשר לשיניים

גשר לשיניים

תהליך הכנת גשר בשיניים הוא תהליך מורכב, ובמהלכו נעשה גם שימוש בגשר זמני. בטרם תחילת הטיפול יש לבצע בדיקה של חלל הפה וצילומי רנטגן על מנת לזהות בעיות ולקבוע כיצד להתקין את הגשר. לאחר מכן יש להכין את השיניים לצורך קיבוע הגשר, דבר הדורש את השחזתן.

לאחר ביצוע מדידות, הגשר מיוצר במעבדת שיניים. מעבדת השיניים מכינה כל גשר בהתאמה אישית הלוקחת בחשבון גם את התאמת הצבע לשאר השיניים. אך בינתיים מורכב גשר זמני. הוא מעניק לכם מראה טבעי, כך שלא תצטרכו להמשיך להסתובב עם שיניים חסרות. אך גשר זמני אינו חזק מספיק ולא ניתן להישאר איתו לאורך זמן. לכן כאשר המעבדה מסיימת את הכנת הגשר הקבוע, הגשר הזמני מוחלף. בתחילה הגשר הקבוע מודבק באופן זמני לצורך ביקורת ואיזון. לעתים יש צורך בהחזרתו למעבדה לצורך שיפורים. לאחר שרופא השיניים מוודא כי הכל תקין, הוא מדביק אותו באופן קבוע.

מרפאת שיניים ברחובות אמריקן סמייל, אתם מוזמנים לבקר אצלנו במרפאה – הוראות הגעה.

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).