אורתודונטיה

דף הבית » אורתודונטיה

כאשר אנו שומעים את המושג אורתודונטיה אנו מייד חושבים על טיפולי יישור שיניים, טיפולים אסתטיים ובונים עבורנו חיוך יפה. זה אמנם נכון, חיוך יפה דורש שיניים ישרות. אך חשוב לדעת כי רופא שיניים אורתודונט נועד לתת מענה לבעיות רבות הקשורות לבריאות ותפקוד הפה והלסת, המראה הוא רק חלק מהעניין. כלומר רפואת שיניים אסתטית היא רק היבט אחד של עבודת האורתודונט.

במאמר זה נדבר על אורתודונטיה למבוגרים ומתי צריך אורטודנט נוער. אך לפני הכל בואו נסביר על תחום ההתמחות הייחודי הזה.

אורתודונטיה

תחום האורתודונטיה הוא אחת מהתמחויות רפואת השיניים המוכרות. תקופת ההתמחות בו נמשכת שלוש וחצי שנים. תחום זה עוסק ביישור שיניים ויישור לסתות במטרה לתת מענה לכל הבעיות הקשורות למיקום השיניים והלסתות, והשפעתן על מבנה הפנים.

כבר אמרנו כי השאיפה לחיוך יפה עם שיניים ישירות היא אחת הסיבות המרכזיות בגינה אנשים פונים אל רופא שיניים אורתודונט, אך כדאי להכיר את הבעיות הרפואיות שהוא מטפל בהן. הן אמנם משפיעות על המראה האסתטי, אך יש בהן בעיה של ממש.

בעיות בצפיפות השיניים – שיניים צפופות גורמות לבעיות שונות. הן יוצרות בעייתיות רבה בניקוי השיניים. בגלל הצפיפות קשה מאוד לנקות אותן ורובד החיידקים מצטבר ללא הפרעה באזורים שאינם נגישים. רובד חיידקים זו גורם למחלת העששת ומחלות חניכיים. כך שטיפול יישור שיניים משפיע באופן ישיר על היכולת שלכם לשמור על בריאות השיניים.

בעיות סגר – יתכנו בעיות שונות בסגירת הלסת. הבעיות השונות עלולות להביא ללחצים לא מאוזנים בעת פעולת הלעיסה, דבר אשר יביא לפגיעה במפרק הלסת, גדילה לא סימטרית של הלסתות ועיוות במבנה הפנים.

שיניים כלואות – בעיות שונות בצמיחת השיניים עלולות להביא למצב של שיניים כלואות. אלו יכולות להיות שיניים אשר בקעו חלקית או לא בקעו בחלל אל תוך חלל הפה. תופעה זו יכולה להפעיל לחץ על שיניים אחרות, לעוות את השיניים בפה ולגרום לכאבים ודלקות.

ואלו הן רק חלק מהבעיות שרופא אורתודנט מטפל בהן.

אורטודנט נוער

אורטודנט נוער

שיניים זה דבר שהולך ומתפתח במהלך הילדות וגיל הנעורים. וכאשר יש בעיות בשיניים, גם הן הולכות ומתפתחות. לכן חשוב לעקוב אחר התפתחות השיניים כבר בגיל צעיר. יש לקחת את הנוער אל אורטודנט נוער והוא יאבחן בעיות שונות בהתפתחות השיניים. הידע והניסיון המקצועי יאפשרו לו לזהות בעיות קטנות העלולות להתפתח ולהפוך לבעיות חמורות בעתיד.

באופן כללי אנו יכולים להגיד כי הגיל המומלץ לטיפולים אורתודונטים הוא בדרך כלל 11-14 שנים, כלומר לאחר שהתחלפו השיניים. אך חשוב להדגיש כי יש לבחון כל מקרה לגופו. לעתים ישנן בעיות המופיעות בגיל מוקדם ודורשות טיפול.

בדרך כלל גם רופא שיניים רגיל המטפל בנוער ידע לזהות כי משהו אינו תקין וימליץ על ביקור אצל אורטודנט נוער. האורתודונט יבדוק את מצב השיניים והלסת, יתכן כי ימליץ לחכות שנה או שנתיים ואז להתחיל בטיפול – הכל תלוי בנסיבות המקרה.

אורתודונטיה למבוגרים

אורתודונטיה למבוגרים

בעיות במבנה השיניים והלסת הן בעיות בהן כדאי לטפל בגיל צעיר. למשל אם השיניים צפופות ונדחה את הטיפול בבעיה לגיל מבוגר, סביר להניח כי המטופלים יסבלו מבעיות רבות של עששת. ולא רק עששת, הבעיות האסתטיות גם פוגעות בביטחון העצמי.

המטרה שלנו היא למנוע את המצבים הללו, ולכן ההמלצה היא לטפל בשלבים מוקדמים. אך מנגד, חשוב לציין כי ישנם טיפולי אורתודונטיה למבוגרים. אם בעיות לא טופלו בגיל צעיר, עדיין ניתן לטפל בהן בגיל מאוחר – כולל יישור שיניים למבוגרים.

אם אתם סובלים משיניים עקומות או בעיות שונות בסגירת הפה והלסת, אתם מוזמנים לפנות אל מרפאת אמריקן סמייל. דוקטור יואל גבריאל, מומחה לשיקום הפה, יכול להעניק לכם פתרון לכל בעיות השיניים, כולל טיפולי יישור שיניים שקוף המתאים למבוגרים. לנו יש פתרון לכל בעיה, אנו נסייע לכם להשיג חיוך יפה ולבן כפי שחלמתם עליו.

אורתודונטיה

מרפאת אמריקן סמייל

מרפאת שיניים ברחובות אמריקן סמייל היא המקום בו תוכלו לקבל מגוון טיפולי שיניים. השירותים שלנו כוללים גם טיפולי אורתודונטיה למבוגרים וגם אורטודנט נוער. כל הטיפולים ניתנים באווירה נעימה ובעזרתו של צוות מסור.

אצלנו במרפאה ניתן לקבל מענה לכל בעיות השיניים של המשפחה, מהצעירים ועד המבוגרים. מטיפולי שורש וסתימות, ועד רפואת שיניים אסתטית וטיפולים מורכבים של השתלות שיניים והשתלות עצם. אתם מוזמנים לבוא לבקר אצלנו במרפאה ולקבוע תכנית לשיקום הפה. אתם יכולים למצוא אותנו גם בגוגל מפות, שם תמצאו מפה והוראות הגעה.

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).