עקירה 

דף הבית » עקירה 

עקירה (עקירת שן) היא הפעולה אותה מבצע רופא השיניים על מנת לסלק שן ולהוציא אותה ממקומה. הסיבות להוצאתה יכולות להיות שונות, כאשר בדרך כלל הסיבה היא שלא ניתן להציל את השן. אך יכולות להיות גם סיבות אחרות.

מסתבר כי עקירת שן היא לא תמיד דבר פשוט, וזה גם משפיע על מחיר עקירת שן. לעתים זוהי עקירה פשוטה אותה ניתן לבצע תוך מספר דקות, ובעזרת הרדמה מקומית. אך ישנם מקרים בהם ישנו צורך לבצע עקירה כירורגית, ובמקרה שכזה עלות עקירה כירורגית יקרה יותר.

עלות עקירה

עקירה

אז מהי הסיבה בגינה לפעמים רופאי השיניים צריכים לבצע עקירת שיניים?

הסיבות העיקריות הן:

סיבות אורתודונטיות – לעתים השן מפריעה לשיניים אחרות לצמוח בצורה תקינה ויש להוציא אותה.

חבלות – ישנם מקרים בהן ישנן חבלות אשר אינן מאפשרות את שיקום השן. למשל פגיעה בתאונת דרכים, במקרים שכאלו יש לבצע עקירת שן.

עששת – למעשה זוהי הסיבה מספר 1 לעקירת שיניים. כאשר ישנו זיהום קשה ולא ניתן לשקם את השן, רופאי השיניים מבצעים עקירות שיניים.

הסרת שיני בינה – ישנם מקרים בהם שיני הבינה אינן בוקעות, והן יוצרות דלקות וזיהומים.

מחיר עקירת שן

סוגי עקירות

בשביל להבין את הנושא של מחיר עקירת שיניים, יש להבין כי לא כל סוגי עקירות השיניים מתבצעות באותו אופן. חלקן עשויות להיות מורכבות, ולכן עלות עקירה עשויה להיות גבוהה יותר.

עקירת שיניים פשוטה – עקירת שיניים פשוטה היא הליך מהיר ופשוט. רופא השיניים משתמש בזריקת הרדמה מקומית, ולאחר מכן שולף את השן. הוא תופס את השן בעזרת מלקחיים דנטליות, מבצע פעולת נדנוד. וכאשר השן רופפת היא נמשכת כלפי חוץ. תופתעו לגלות כי לעתים הדבר מתבצע במהירות.

עקירה כירורגית – אלו הן עקירות מסובכות יותר, ולרוב מאפיינות מקרים של עקירת שיני בינה. אלו יכולות להיות שיניים שהן שבורות מתחת לקו החניכיים, או שיניים שלא בקעו.

על מנת לבצע עקירה כירורגית יש לבצע חיתוך של חניכים, ולעתים שימוש במקדחה או כלים אחרים על מנת להסיר חלקים מהעצם. ישנם גם מקרים בהם יש לרסק את השן ולהוציא אותה בחתיכות. ובמקרים שכאלו יש צורך ברופא מנתח.

מחיר עקירת שן

אחד המקרים הבעייתיים ביותר, ולכן גם היקרים ביות הוא עקירה כירורגית של שיני בינה כלואות.

ישנן סיבות אבולוציוניות מדוע אנו סובלים מבעיות בשיני הבינה. אלו הם שינויים תזונתיים שהאנושות עברה, והם מביאים למצב של לסת קטנה וצפופה יותר. ולכן ישנן יותר בעיות הקשורות לשיני הבינה.

לא אחת שיני הבינה מתחילות לצמוח אך אינן בוקעות כלפי חוץ. ולעתים הצמיחה שלנה היא בצורה אנכית ובעייתית מאוד. מצבים אלו גורמים לזיהומים וכאבים ולכן יש לטפל בהם בהקדם.

כאשר ישנן שיני בינה כלואות, הוצאתן מורכבת ודורשת הליך של הרמת מטלית כירורגית.

כאשר לא ניתן לשלוף את השורש מכיוון שהוא שקוע בתוך העצם, יש לשחררו בעזרת קידוח. יש לבצע הסרה של רקמות חניכיים וקידוח המאפשר לתפוס את השורש בעזרת צבת דנטלית או החדרת מניף.

אך כאשר השורש נמצא עמוק בעצם, שיטות אלו לא יעבדו. במצב זה יש לבצע חיתוך סביב השורש, וזה כולל הסרת עצם עד שניתן להניף אותו החוצה. ובגמר ההליך יש לבצע תפרים בחניכיים.

זהו הליך הגורם לנפיחות ודורש טיפול אנטיביוטי. במקרים אלו המטופלים בדרך כלל זקוקים לחופשת מחלה של מספר ימים.

עלות עקירה

עקירה 

ועכשיו נדבר על המחירים באופן כללי:

מחיר עקירה הוא כ 750 שקלים. אך כאשר מדובר בעקירה כירורגית של שן בינה, המחירים יכולים להגיע ל 1,750-2,000 שקל.

אם הינכם סובלים מחבלה בשן, בעיות עששת או שן בינה כלואה  – מרפאת שיניים רחובות אמריקן סמייל ערוכה להעניק לכם את הטיפול.

כאן תמצאו מרפאה מתקדמת ומקצועית, בראשותו של דוקטור יואל גבריאל. הצוות שלנו מסביר פנים, ותמיד נעים לחזור לכאן. כאן תוכלו לעבור אבחון ובניית תכנית לשיקום הפה.

מלבד עקירות שיניים, אנו מציעים מגוון טיפולים מתקדמים הכוללים :

השתלות שיניים – אנו מעניקים פתרון מקצועי של השתלות שיניים, לרבות מתן מענה למטופלים הסובלים ממחסור בעצם. עבורם אנו מציעים השתלת עצם, הרמת סינוס סגורה / פתוחה או שימוש בפתרונות כמו שתלים זיגומוטים.

טיפולי רפואת שיניים אסתטית – כאן במרפאה ניתן לקבל טיפולי רפואת שיניים אסתטית הכוללים הלבנת שיניים לצד טיפולים אורתודונטים כגון יישור שיניים שקוף.

נשמח לראותכם אצלנו במרפאה. הוראות הגעה ופרטי יצירת קשר תוכלו למצוא בקישור זה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).