סד לשיניים

דף הבית » סד לשיניים

בדרך כלל כאשר מדברים על סד לשיניים, מדובר על סד לילה חריקת שיניים. למרות שיתכנו גם שימושים אחרים. במאמר זה נסביר את כל מה שריך לדעת על סד לילה לשיניים וגם סד לילה מחיר.

סד לשיניים הוא התקן דנטלי העשוי מחומר פלסטי. כאשר אנו מדברים על סד לשימוש לילי, זהו התקן נשלף המורכב בדרך כלל על הלסת העליונה. המטרה שלו היא לתת מענה לנעילת הלסת בלילה ותנועות שרירים בלתי רצוניות. התנועות הבלתי רצוניות, יחדיו עם נעילת השיניים החזקה גורמות לנזק רב לשיניים והלסת. ויתכן כי כלל אינכם מודעים להתרחשות התופעה.

סד לילה חריקת שיניים

סד לילה חריקת שיניים

חריקות שיניים נוצרות כאשר שרירי הלעיסה מתכווצים בצורה בלתי מודעת, זה קורה בעיקר במהלך השינה, אך יכול להתרחש גם במהלך היום. התופעה שכיחה מאוד, אך לא אצל כל אחד תתרחש באותה העצימות. רופאי השיניים הם אלו אשר בדרך כלל מזהים את הבעיה. בכל בדיקה שגרתית הם יכולים להבחין בסימני השחיקה על השיניים, ולהמליץ על סד לשיניים.

רופאי השיניים ממליצים על סד לילה לשיניים במקרים הבאים:

  • כאשר מופיעים סימנים לחריקת שיניים לילית. ניתן להבחין בסימני שחיקה, התקצרות השיניים, סדקים ושברים, רגישות לחום וקור ועוד נזקים לטיפול שורש, כתרים, שתלים וכו‘.
  • כאבים בשרירי הלסת וכאבים באזור הרקות. ניתן להרגיש זאת בשעות הבוקר או בעת לעיסה מאומצת.
  • הפרעות תפקודיות של מפרקי הסת. הבעיה עלולה להביא לקשיים בפתיחת הלסת, נעילת לסתות, רעשי חריקה, כאבים באוזניים ועוד.
  • פגיעה ברקמות הרכות של חלל הפה. נעילת הלסת הלא רצונית עשויה להביא לנשיכות על צד הלחיים הפנימי ואף פציעות בלשון אשר יורגשו כתחושת צריבה במהלך היום.

סד לילה מחיר

סד לשיניים

לפני שנדבר על סד לילה מחיר, חשוב להסביר כי ישנם שני סוגים של סד לילה חריקת שיניים. הסוג האחד הוא מוצרי המדף הנמכרים ברשתות הפארם, והסוג השני הוא אלה המיוצרים בהתאמה אישית.

סד לילה מוכן – ברשתות הפארם תוכלו למצוא פתרונות מהירים. הם בדרך כלל עשויים חומר תרמו פלסטי, אותו ניתן להתאים לפה באמצעות חימום. כמובן שאין מדובר על התאמה מושלמת. זוהי בעיקר התאמה שנועדה לספק נוחות, אך פחות מענה לצרכים המיוחדים של מנשך הלסת. בטווח הארוך השימוש בסד מוכן עלול לגרום נזק למנשך הפה. היתרון שלו הוא העלות הנמוכה והזמינות המיידית, אך לא מומלץ להסתמך עליו.

סד לילה לשיניים בהתאמה אישית – זהו הפתרון המומלץ, אך אותו לא ניתן לרכוש בחנויות. לצורך כך יש לגשת אל רופא השיניים. שם תעברו אבחון, והסד מיוצר על פי מדידות. רופאי השיניים לוקחים את המידות, והסד עצמו מיוצר במעבדת השיניים. ניתן לייצר אותו בעובי שונה, בהתאם לצרכים הטיפוליים. עלותו גבוהה יותר, אך זהו פתרון איכותי הנותן מענה מושלם לבעיה.

סד לילה לשיניים

סד לילה לשיניים

גם כאשר בחרתם לעשות זאת בצורה הנכונה, כלומר להזמין סד לשיניים באמצעות רופא השיניים, קיימים סוגים שונים. ניתן לייצר אותם מחומרים סיליקוניים, ואז מתקבל סד רך לשיניים. וניתן לעשות סד קשיח מחומרים אקריליים. כאשר לכל אחד יש את היתרונות, החסרונות והמטרות שלו.

באופן עקרוני אנו יכולים להגיד כי סד סיליקוני מתאים לבעיות קלות, וסד קשיח לבעיות קשות יותר של חריקת שיניים. אך זוהי רק הפשטה של הדברים. כדאי לפנות אל מרפאת שיניים מומלצת ברחובות, שם תיבדקו ותקבלו הסברים מלאים. רופא שינים ברחובות ימליץ לכם על הפתרון המתאים, ויסביר לפרטי פרטים את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

סד לשיניים

סד לילה מחיר

סד לילה מחיר עשוי להשתנות בהתאם לסוג החומר בו משתמשים לצורך הכנת הסד. המחיר לסד איכותי הוא 999 ש“ח.

אל תחשבו כי זו השקעה מיותרת, זה עשוי למנוע נזק רב ובלתי הפיך. וזה בוודאות ימנע מכם הוצאות יקרות על טיפולי שיניים בעתיד. גם אם נראה לכם כי רשתות הפארם מציעות פתרונות חסכוניים, בפועל הם אינם יעילים ועלולים לגרום לנזק נוסף.

על מנת להזמין סד לילה חריקת שיניים, את מוזמנים לפנות אל מרפאת השיניים של דוקטור יואל גבריאל. כאן תוכלו לעבור אבחון ולקבל את הטיפול הנכון, במחירים משתלמים.

מרפאתנו מעניקה מבחר טיפולי שיניים לכל המשפחה. אנו מבצעים טיפולי מרפאת שיניים חירום וטיפולים בשגרה. במסגרת הטיפולים שלנו ניתן לבצע יישור שיניים שקוף, טיפולי השתלות שיניים, טיפול שורש, טיפולי שיניים בטשטוש ועוד.

מרפאתנו נמצאת בגורודיסקי 31, רחובות (קומה 1) – הוראות הגעה בגוגל מפות.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).