סד לילה

סד לילה

סד לילה

סד לילה הוא אביזר חשוב ובעל שימושים שונים. בדרך כלל רופאי שיניים ממליצים על סד לשיניים חורקות, בעיה שכיחה מאוד בקרב האוכלוסייה. אך יתכן גם סד לשימושים אחרים כמו סד להלבנת שיניים, סד למניעת נחירות או סד ליישור שיניים.

במאמר זה נדבר על אחד השימושים השכיחים ביותר, סד למניעת חריקת שיניים. בהמשך המאמר נדבר על איפה קונים סד לשיניים חורקות וגם כמה עולה סד לילה. אך לפני זה חשוב להעלות את המודעות לנושא חריקות השיניים.

סד לשיניים חורקות

חריקות של השיניים הן תופעה שכיחה מאוד, על פי הערכות אחד מעשרה אנשים סובל מהבעיה, וזה כולל נוער וגם מבוגרים.

חריקות שיניים מתבצעות בצורה בלתי מודעת במהלך השינה. במצב זה הלסת נסגרת ופעילות לא רצונית של השרירים מביאה לחיכוך של השיניים העליונות והתחתונות. ותופעה זו גורמת לשחיקת השיניים. אנשים לא תמיד מודעים לבעיה, אך רופאי השיניים בקלות יכולים לראות את הנזקים בכל בדיקת שיניים שגרתית.

הסיבות לחריקת שיניים מיוחסות בעיקר לסטרס, אך ישנה גם סברה כי זה מתרחש כאשר יש בעיה של אי התאמה במבנה הלסת. סד לילה יכול למנוע את הבעיה ולספק הגנה לשיניים. זהו אמצעי פשוט, אשר יכול למנוע נזקים גדולים לשיניים ולמנשך.

לא תמיד אנשים מודעים לבעיה. אך לעתים ניתן להרגיש כאבים בשרירי הלעיסה, קשיחות בלסת בעת היקיצה ואף נזקים לרקמות הרכות של הפה (למשל פציעות היוצרות צריבה בלשון).

כמה עולה סד לילה

סד לילה

על מנת למנוע את הנזק לשיניים יש צורך להשתמש בסד לשיניים. זהו פתרון פשוט העשוי מחומר פלסטי. ישנם פתרונות העשויים מחומר פלסטי רך ופתרונות מחומר קשיח. בדרך כלל צריך לשים אותם רק בצד אחד של הלסת (הלסת העליונה). הסד ימנע את נעילת השיניים ושחיקתן. במקום שהשיניים ישחקו אחת כנגד השנייה, הן ישחקו את הסד. ואותו כמובן תמיד אפשר להחליף.

ניתן להשתמש בסד קשיח או סד לילה רך. הסדק הקשיח נחשב לאפקטיבי ובעל עמידות גבוהה יותר, אך מצד שני הוא פוגע בנוחות. ולכן ישנם כאלו המעדיפים לעשות שימוש בסד שיניים רך. למרות שקל יותר להתרגל לתחושת הסד כאשר הוא רך, בפועל שניהם דורשים קצת הסתגלות. אך תוך כמה ימים אתם צפויים להתרגל לישון איתו.

שני הסוגים נשחקים לאורך זמן ויש להחליפם.

באמצעות סד לשיניים חורקות ניתן לפתור את הבעיה ברוב המקרים. אך ישנם מקרים אחרים בהם ישנה בעיה הדורשת טיפול, מומלץ לפנות אל מרפאת שיניים ברחובות לצורך ייעוץ.

איפה קונים סד לילה

איפה קונים סד לילה

ישנם אנשים המחפשים פתרון מהיר, והם יכולים למצוא סד לשיניים חורקות ברשתות הפארם. ולגבי השאלה כמה עולה סד לילה המחירים נעים בטווח המחירים של 60-150 שקלים.

אך רופאי השיניים מזהירים מפני המוצרים הנמכרים ברשתות הפארם. מוצרים אלו הם פתרונות אוניברסליים אשר אינם מותאמים באופן אישי למנשך השיניים, והדבר יוצר שתי בעיות. הבעיה הראשונה קשורה לנוחות שלכם. סד אוניברסלי הוא לא בהכרח הפתרון הנוח ביותר.

אך יתר על כן, רופאי השיניים מזהירים כי סדים אלו אינם אפקטיביים, ובסיטואציות מסוימות עלולים לגרום דווקא לנזק.

במקום לשאול איפה קונים סד לילה, מוטב לפנות אל מרפאת השיניים. שם רופאי השיניים יכולים לאבחן את מצב השיניים והסיבות לבעיה, ולהכין עבורכם סד בהתאמה אישית. רופאי השיניים לוקחים את המידות, והסד מיוצר במעבדת שיניים.

איפה קונים סד לילה

כמה עולה סד לילה

מחיר סד לילה במרפאת אמריקן סמייל הוא 999 ש“ח. אתם מוזמנים לפנות אל מרפאת אמריקן סמייל בראשותו של דוקטור יואל גבריאל. כאן נוכל להתאים עבורכם פתרון אישי, המספק נוחות וגם שומר על השיניים והלסת שלכם.

כאשר מטופלים מגיעים אלינו, ואנו מבחינים בסימני השחיקה, אנו מייד מזהירים אותם מפני הסכנה. אך ישנם אנשים שאינם מבינים את חומרת הבעיה ואת פוטנציאל הנזק, זאת מכיוון שתוצאותיו יכולות להופיע לאחר שנים. אין לזלזל בזה, ואין לחשוב כי מדובר בהוצאה מיותרת. זה עשוי לחסוך לכם טיפולי שיניים יקרים בעתיד.

סד לילה

מרפאת אמריקן סמייל

מראפת אמריקן סמייל מעניקה מענה לכל טיפולי השיניים עבור המשפחה. אנו מבצעים טיפולי שיניים לנוער ולמבוגרים, ונותנים מענה לכל הבעיות השוטפות עם דגש גדול על מניעה. אצלנו גם תוכלו ליהנות מטיפולי יישור שיניים שקוף, השתלות שיניים וטיפולים מתקדמים הכוללים השתלות שיניים למחוסרי עצם.

המרפאה שלנו נמצאת ברחוב גורודיסקי 31, רחובות (קומה 1).

הוראות הגעה בגוגל מפות

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).