אורתודנט 

דף הבית » אורתודנט 

אורתודנט הוא רופא שיניים בעל התמחות בתחום האורתודנטיה, זהו התחום העוסק ביישור שיניים, או ליתר דיוק פגמים בסגירת הפה, אי סדירות בשיניים וחוסר התאמה בין הלסתות. טיפול אורתודנטי יכול לעזור לתקן בעיות שונות בשיניים באמצעות הזזתן אל המקום הנכון. לרפואת שיניים אורתודנטית חשיבות רבה, גם בהיבטים האסתטיים וגם בהיבטים הרפואיים של אותם פגמים בשיניים. לפי שאתם מחפשים טיפול אורתודנטיה לנוער או רופאים אורתודנטים מומלצים, ישנם כמה דברים שעליכם לדעת.

אורתודנט

אורתודנט

אורתודנט הוא קליניקה ליישור שיניים, אך אין זה אומר שכל רופא שיניים העוסק בטיפולי יישור שיניים הוא אכן אורתודנט.

רפואת השיניים בישראל כוללת כמה תחומי התמחויות, התמחות באורתודנטיה היא אחת מהן:

פריודנטיה – זהו התחום העוסק ברפואת חניכיים. רופאים אלו מטפלים בבעיות הקשורות לרקמות ועצמות. זהו התחום המוכר על ידי חברות הביטוח לצורך ביצועי השתלות שיניים, אך חשוב להדגיש כי בישראל אין התמחות נפרדת לגבי הנושא של השתלות שיניים וגם רופאי שיניים ללא התמחות בפריודונטיה מבצעים אותם.

אנדודונטיה – זהו התחום העוסק בשורש השן, כלומר רופאי שיניים אליהם תפנו לצורך ביצוע טיפולי שורש. רופאים אלו מחזיקים בציוד מיוחד המאפשר להם לטפל בשורש השן.

פדודונטיה – אלו הם רופאי השיניים המתמחים ברפואת שיניים לנוער. הם מומחים לבעיות שיניים האופייניות לנוער וגם שיטות טיפול המתאימות לנוער כמו למשל טיפולי שיניים באמצעות גז צחוק.

כירורגיית פה ולסת – אלו הם רופאי השיניים המבצעים ניתוחים כירורגיים בחלל הפה והלסתות. זוהי התמחות ארוכה יותר מהתחומים האחרים והם עוסקים בטיפולים מורכבים כמו הסרת גידולים.

שיקום הפה – זהו התחום העוסק ברפואת שיניים אסתטית והשבת תפקודן התקין של השיניים והלסתות. רופאי שיניים מומחים לשיקום הפה מעניקים מגוון של טיפולים שונים.
רפואת הפה – מומחים לרפואת הפה גם כן עוסקים במצבים מורכבים, כמו למשל התמודדות עם גידולים ונגעים, וגם טיפולים בחולים בעלי סיכון גבוה כמו חולי סכרת.

אורתודנטיה – זהו כאמור הענף העוסק בטיפולי יישור שיניים. רופא שיניים אורתודנט נדרש להתמחות של שלוש וחצי שנים.

כאשר מחפשים אורתודנטים מומלצים, אין להתבלבל. למרות שרופאים שונים מציעים טיפולי יישור שיניים, רק לאורתודנטים התמחות בנושא. אצלם תוכלו לקבל את הטיפולים המתקדמים ביותר והאיכותיים ביותר. להם יש הכשרה מקיפה בנושא ומיומנות גדולה יותר.

טיפול אורתודנטי

אורתודנטיה לנוער

טיפולים אורתודנטיים ליישור שיניים מוטב להתחיל בגיל צעיר. ברמת העיקרון ניתן להתחיל אותן בכל גיל, זאת בתנאי שלשיניים יש אחיזה חזקה בלסת. מקובל לערוך אותם כאשר מערכת השלד סיימה את הגידול הטבעי. אצל בנות זה בדרך כלל מתרחש בסביבות גיל 14 ואצל בנים בסביבות גיל 17. אך לא רק הגיל הביולוגי משחק תפקיד, זכרו כי טיפול יישור שיניים דורש שיתוף פעולה ואחריות מצד המטופל, ולכן גם זה משהו שצריך לקחת בחשבון. הילד צריך להקפיד על היגיינת השיניים במהלך הטיפול ולמלא אחר הוראות הטיפול.

טיפולי אורתודנטיה לנוער עשויים להידרש גם בגילאים צעירים יותר, זאת במידה והרופא מאבחן בעיות משמעותיות בצמיחת השיניים שבהן כדאי לטפל בגיל מוקדם. אלו אפילו יכולות להיות בעיות עוד בשיניי החלב, והן ישפיעו על צמיחת השיניים הקבועות. לכן כבר בגיל צעיר (6-7 שנים) מומלץ להיבדק אצל רופא שיניים אורתודנט על מנת לזהות בעיות בשלב מוקדם.

טיפולי יישור שיניים לנוער הם בעלי חשיבות גדולה. יש להם גם השפעה אסתטית והם גם נוגעים לבעיות רפואיות ותפקודיות. בעיות במראה השיניים הופכות להיות בעיות בביטחון העצמי ואלו עלולות להשפיע על הנוער למשך כל חייהם.

אורתודנטיה לנוער

טיפול אורתודנטי

טיפול אורתודנטי הוא טיפול המבוסס על הפעלת לחץ לצורך הזזת השיניים למקומן הרצוי, והוא אף עשוי לכלול עקירת שיניים. מדובר בתהליך ממושך והוא יכול להתבצע בשיטות שונות. קיימות גם שיטות יישור שיניים מהיר. זהו תמיד טיפול בהתאמה אישית הנעשה בהתאם לבעיות השיניים מהן סובל המטופל. מסיבה זו כל מטופל עשוי להידרש לטיפול מעט שונה, הן מבחינת הטכניקות בהן משתמשים, משך הטיפול וכמובן גם העלויות.

ישנן שיטות שונות ליישור שיניים, כמו למשל גשר בשיניים עם וחוטי ברזל או כפי שבני הנוער מכנים אותם ”ברזלים“. אך השיטה הפופולריות ביותר היום לביצוע יישור שיניים היא באמצעות קשתיות שקופות (יישור שיניים אינויזליין). בשיטה זו משתמשים בפלטות שקופות ונשלפות המפעילות את הלחץ על השיניים.
קשתיות אלו מיוצרות בהתאמה אישית לאחר שרופא השיניים ביצע מדידות ונעזר בהדמיה דיגיטלית תלת ממדית. לאחר שבוצעו המדידות וההכנות לטיפול, מעבדת שיניים מייצרת עבור המטופל סדרה של קשתיות. המטופל מחליף את הקשתיות באופן עצמאי כל שבועיים (בהתאם לתכנית הטיפול). סדרת הקשתיות נועדה להביא את השיניים למקומות בצורה הדרגתית.
שיטה זו זוכה לפופולריות רבה מכיוון שהיא כמעט בלתי נראית והקשתיות אפילו ניתנות להסרה לצורך צחצוח השיניים. אך למרות הפופולריות של השיטה, היא אינה מתאימה לכל המקרים. מטופלים בעלי בעיות של מנשך פתוח, שיניים קצרות מאוד, מסובבות או מקרים בהם יש צורך בתזוזת הלסתות דורשים טיפולים אחרים. כמובן שיש לפנות אל אורתודנטים מומלצים על מנת לאבחן את בעיות השיניים ולראות מהי השיטה המתאימה עבורכם.

אורתודנטים מומלצים

אורתודנטים מומלצים

טיפול אורתודנטי הוא דבר חשוב מאוד. טיפול אורתודנטיה לנוער יסייע לפתור בעיות בגיל צעיר. יש לכך השפעה גם על בריאות הפה והשיניים וגם על הביטחון העצמי. אנשים בעלי שיניים עקומות עלולים לסבול מבעיות עששת רבות בגלל הקשיים שנגרמים בניקוי השיניים, וכמובן גם פגיעה בביטחון העצמי. אמנם אף פעם לא מאוחר, וניתן לבצע טיפול אורתודנטיה למבוגרים, אך תמיד מוטב לטפל בבעיות בגיל צעיר.

מחפשים אורתודנטים מומלצים? אצלנו במרפאת אמריקן סמייל בראשותו של דוקטור יואל גבריאל תוכלו לקבל את מיטב הטיפולים. אנו מעניקים טיפול יישור שיניים לנוער / יישור שיניים למבוגרים, תוך כדי שימוש במיטב הטכנולוגיות. אתם מוזמנים אל מרפאת אורטודנט ברחובות לצורך פגישת ייעוץ. תוכלו להיעזר בגוגל מפות לצורך הוראות הגעה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).