אורטודנט

דף הבית » אורטודנט

אורטודנט הוא רופא שיניים בעל התמחות ביישור שיניים, וכאן חשוב להדגיש נקודה חשובה. כל רופא שיניים יכול לעסוק באורטודנטיה, אך לא כל רופא שיניים הוא אורטודנט מומחה. תוכלו תמיד לוודא באתר משרד הבריאות שאכן מדובר באורטודנט שעבר התמחות בנושא. במאמר זה נסביר על עבודתו של אורטודנט וכיצד למצוא אורטודנט מומלץ.

אורטודנטיה נוגעת לרפואת השיניים האסתטית, דבר אשר משפיע בצורה חזקה על הדימוי והביטחון העצמי. אך אל תחשבו שמדובר אך ורק בעניין אסתטי – בעיות בשיניים ובלסת יכולות לגרום לבעיות שונות, כמו קשיים בדיבור או הפרעה ליכולת לנקות את השיניים בצורה יעילה. בסופו של דבר זה שילוב של שתי הבעיות יחדיו. קליניקה ליישור שיניים ברחובות יסייע לכם לזכות בחיוך גדול ויפה, ותפקוד תקין של הפה. 

אורטודנט

אורטודנט מומלץ

טיפולי יישור שיניים הם טיפולים ממושכים אותם יש לבצע באמצעות אורטודנט מומחה ומנוסה. הטיפולים הללו עשויים להיות יקרים, אך אין לזלזל ולחפש את הזול ביותר אלא את הטיפול האיכותי ביותר – טיפול הנעשה בטכניקות החדשות ביותר ובאמצעות מכשור מתקדם. ישנם רופאי שיניים רבים המציעים טיפולי יישור שיניים, אך רק מעטים הם אורטודנטים מומחים אשר עברו הכשרה ממושכת בתחום. בין אם אתם מחפשים אורטודנט מומחה לנוער או אורטונדט מומלץ למבוגרים, וודאו כי יש לו תעודה מקצועית המעידה כי הוא קליניקה ליישור שיניים.

אורטודנט מומחה

מתי מומלץ לפנות לאורטודנט

מקובל לחשוב כי לצורך טיפולי יישור שיניים יש לחכות להתחלפות כל שיני החלב. בדרך כלל זהו אכן המצב, אך זהו אינו חוק ברזל. ישנן נסיבות בהן מבנה השיניים והלסת דורש התערבות כבר בשלב מוקדם.

הזמן האידאלי לפנות לטיפול אורטודנטי הוא בגיל הנעורים, כאשר מסתיימת גדילת מערכת השלד. אך לשאלה מתי פונים לאורטודנט אין תשובה חד משמעית – לכל אחד קצב התפתחות שונה, וגם מבנה שיניים אחר. לכן כדאי לעקוב אחר התפתחות השיניים כבר בגילאי 8-9 על מנת לזהות בעיות ולהחליט האם כדאי לחכות כמה שנים, או לבצע את הטיפול כבר בגיל זה.  לכן כדאי לפנות לאורטודנט מומחה לנוער כבר בגיל צעיר. הרופא יאבחן וימליץ על הטיפול הרצוי והמועד לביצוע הטיפול.

אורטודנט מומלץ

אורטודנט מומחה לנוער

אצל נוער רבים ישנה התפתחות לא סדירה של השיניים, בעיה שלא תחלוף מעצמה. ולכן יש לפנות אל אורטודנט מומחה לנוער. ההתפתחות הלא סדירה יכולה להתבטא בצורות שונות, כמו למשל מרווחים בין השיניים או שיניים המסתירות אחת את השנייה. הטיפולים ליישור שיניים הם טיפולים ממושכים היכולים להימשך מספר שנים, וכדאי לעשות אותם כבר בגיל צעיר. 

חשוב לפנות לאורטודנט כבר בגיל צעיר על מנת לבצע סקירה של מבנה השיניים והלסת. הרופא יבדוק את המצב וימליץ על הטיפול הרצוי. יתכן כי ישנו צורך לבצע טיפולים מקדימים כמו עקירת שיני בינה, ביצוע סתימות וכו. הטיפול עצמו יכול להתבצע עם גשרים או סמכים המפעילים לחץ על השיניים וגורמים להזזתן. חשוב מאוד להיבדק כבר בגיל צעיר, גילוי מוקדם של הבעיה ומתן פתרון יכול למנוע בעיות רבות בעתיד. בשלב הילדות והנעורים, זהו השלב שבו העצמות גדלות, וזהו יתרון מבחינת הטיפול. כך ניתן להפעיל כוח רב יותר על השן והטיפולים קצרים יותר. 

אורטודנט מומחה לנוער

אורטודנט מומלץ למבוגרים

רבים עוברים טיפולי יישור שיניים בגיל הנעורים, אך ישנם כאלו שלא עברו את הטיפול וסובלים כל חייהם משיניים עקומות. דבר שגם אינו אסתטי וגם יכול לגרום לבעיות שונות. אך כדאי שתדעו שעדיין לא מאוחר, גם מבוגרים יכולים לבצע טיפולי יישור שיניים.

אם אינכם מרוצים ממראה השיניים אתם מוזמנים לפנות לאורטודנט מומלץ למבוגרים. כיום ניתן להשתמש בשיטת אינויזליין העושה שימוש בקשתות שקופות, במקום בגשרים ובסמכי ברזל בולטים לעין. שיטה זו ידועה בתור יישור שיניים בלתי נראה או שיטה שקופה. 

חשוב לדעת כי עצמות הלסת של מבוגרים מתנהגות באופן שונה מאלו של נוער, זאת מכיוון שגדילת העצמות הסתיימה. מסיבה זו טיפולי יישור שיניים למבוגרים הם טיפולים ממושכים יותר מאשר אצל נוער. 

טיפולי יישור שיניים למבוגרים נעשית בדרך כלל במסגרת טיפולי שיקום הפה. כלומר קודם כל יש צורך לתת מענה לכל בעיות השיניים האחרות, כמו מוקדי עששת או גורמי דלקות חניכיים, לעתים יש גם צורך בשחזורים. פנו אל רופא שיניים אורטודנט על מנת לעבור אבחון ולקבוע תכנית טיפולים אישית. 

אורטודנט מומלץ למבוגרים

רוצים לשמוע עוד פרטים על טיפולי יישור שיניים, פנו למרפאת אמריקן סמייל. הוראות הגעה בגוגל מפות.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).