פלטות שקופות

פלטה שקופה לשיניים

פלטות שקופות

המונח פלטות שקופות מתייחס בדרך כלל לאחת משיטות יישור השיניים הפופולריות ביותר. לעתים מכנים אותה יישור שיניים שקוף או קשתיות שקופות, אך השם המקצועי הוא שיטת אינוויזיליין. זהו הפתרון המוביל היום לצורך יישור שיניים גם לנוער ובני נוער, וגם יישור שיניים למבוגרים. רופאי שיניים רבים משתמשים בשיטה זו. באמצעות פלטה שקופה לשיניים הם מאפשרים למטופלים רבים ליהנות מחיוך יפה, ולפתור שונות בסגר הפה.

יישור שיניים ללא גשר

יישור שיניים ללא גשר

שיטה זו מציעה לכם יישור שיניים ללא גשר. באמצעות השימוש בקשתיות השקופות ניתן להחליף את גשר הברזלים המוכר בפתרון שהוא הרבה יותר דיסקרטי. ישנם כאלו המתייחסים לשיטה זו כאל יישור שיניים בלתי נראה. זה אמנם לא מדויק להגיד כי הפלטות בלתי נראות, אך בכל זאת הן שקופות וניתן להבחין בהן רק מקרוב.

בגלל הנראות הנמוכה, ועוד כמה יתרונות שעליהם נדבר, מטופלים רבים מעוניינים בטיפול פלטות שקופות. אך לא רק המטופלים ממליצים על פלטה שקופה לשיניים, גם רופאי השיניים מאמינים כי זוהי שיטה יעילה וטובה. מבחינת רופאי השיניים, היתרון של השיטה הוא הוורסטיליות שלה – ניתן להשתמש בה למגוון בעיות שיניים, כולל מקרים בהם ישנו צורך לבצע יישור שן אחת.

פלטות שקופות

יישור שיניים ללא גשר עושה שימוש בחומר המכונה Invisalign. לחומר זה יש את כל התכונות ההופכות אותו למתאים לצורך הטיפול. הוא חזק מספיק, ויכול להפעיל את הלחץ הנדרש על השיניים. הוא מתאים לשימוש בתוך הפה, ובמקביל הוא גם שקוף. כך שמכלול תכונותיו של החומר הופך אותו למוצלח מאוד.

על מנת לבצע יישור שיניים שקוף, יש קודם כל לגשת אל קליניקה ליישור שיניים – כלומר רופא אורתודונט. רופא השיניים ייבחן את הבעיות הקיימות בשיניים, ואת התאמתכם לטיפול. כלומר השאלה שעומדת על הפרק היא האם שיטה זו יכולה לתת מענה לבעיות מהן אתם סובלים. ברוב המקרים זוהי השיטה המתאימה, אך לעתים רופא השיניים עשוי להמליץ על טיפולים אחרים.

שימוש לב שהרופא בוחן גם את המצב הכללי של הפה והחניכיים. אם ישנן בעיות, חשוב לטפל בהן בטרם ניגשים לטיפול יישור שיניים.

הטיפול עצמו נשען במידה רבה על טכנולוגיות הדמיה חדשניות. זהו כלי חשוב לצורך תכנון הטיפול וגם לצורך ייצור פלטות שקופות עבור הטיפול. המידות וכל הנתונים הנאספים באמצעות ההדמיה הדיגיטלית מועברים למעבדה המייצרת קשתיות שקופות בהתאם למנח השיניים של המטופל, והמטרות הטיפוליות אותן רוצים להשיג.

הקשתיות הן אישיות, לכל מטופל קשתיות ייחודיות ושונות המתאימות עבורו. מדובר בסדרה של קשתיות המיועדות לשלבי הטיפול השונים. רופא השיניים מדריך את המטופל לגבי מועד החלפת הקשתיות, פעולה אשר בדרך כלל מתבצעת פעם בשבוע או שבועיים. את ההחלפה עצמה ניתן לעשות באופו עצמאי בביתכם, אין צורך להגיע אל מרפאת השיניים לצורך החלפת הקשתיות. זאת בניגוד לגשר רגיל, בו מבקרים במרפאה לעתים תכופות.

פלטות שקופות

פלטה שקופה לשיניים

יישור שיניים ללא גשר אמנם מציג קונספט מהפכני, אך פלטה שקופה לשיניים עובדת על אותו עיקרון פשוט כמו בכל שיטת יישור שיניים אחרת. הפלטה מפעילה לחץ על השיניים הגורם לתזוזה אטית, מתונה והדרגתית. לאט לאט אנו מביאים את השיניים אל המיקום הרצוי. רק ההבדל הוא שהשיטה יותר דיסקרטית מבחינת הנראות שלה.

אך מלבד הנראות הנמוכה, יש לשיטה זו יתרונות נוספים:

  • שמירה קלה יותר על היגיינת השיניים – יש החושבים כי צחצוח שיניים עם גשר הוא משימה בלתי אפשרית. זו לא משימה בלתי אפשרית, אך זוהי משימה מאתגרת. חשוב לנקות היטב ובסבלנות את כל שאריות האוכל הנתפסות בין הברזלים. קשתיות שקופות ניתנות להסרה בעת צחצוח השיניים, מה שמאפשר לכם לצחצח בקלות כפי שאתם עשיתם לפני שהתחלתם את הטיפול. ניתן להשתמש במברשת שיניים וחוט דנטלי ללא שום בעיה.
  • טיפול קצר יותר – אם חשבתם כי שיטה זו אטית יותר, ההפך הוא הנכון. במקרים רבים ניתן לקצר את משך הטיפול בעזרת הקשתיות השקופות. כמובן שכל מטופל סובל מבעיה אחרת, ורק רופא השיניים יכול להעריך את משך הטיפול. כמו כן נדרשת אחריות מצידכם להקפיד על שימוש בקשתיות השקופות לפחות 20-22 שעות .
  • הטיפול אינו מגביל אתכם – גשר בשיניים יכול להיות טיפול שמאוד מגביל ומפריע. בין אם זה רציתם להצטלם באירוע והתבאסתם מהגשר שיראה בתמונה , או בין אם בא לכם לאכול משהו דביק במיוחד. בעזרת קשתיות שקופות לא תסבלו מכל אותם קשיים.

פלטה שקופה לשיניים

קשתיות שקופות מחיר

ואם מדברים על פלטה שקופה לשיניים, בוודאי תרצו לדעת כמה עולה יישור שיניים שקוף. רמת המחירים המקובלת היא כ 11,500-16,000 שקלים. זהו בהחלט מחיר סביר. ולאור היתרונות הרבים של השיטה, המחיר הזה הוא בהחלט מוצדק.

אם תרצו לדעת עוד על שיטות יישור שיניים, אתם מוזמנים לפנות למרפאת השיניים אמריקן סמייל. כאן תוכלו לקבל מענה לכל השאלות בנושא יישור שיניים.
מרפאת שיניים ברחובות אמריקן סמייל עומדת לשירותכם במגוון טיפולי שיניים לכל המשפחה. מלבד טיפולי יישור שיניים אנו מבצעים עוד מגוון טיפולים הכוללים גם השתלות שיניים.

נשמח לראותכם אצלנו במרפאה. הוראות הגעה ופרטי יצירת קשר תוכלו למצוא בקישור זה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).