גשר בשיניים

דף הבית » גשר בשיניים » גשר בשיניים

גשר בשיניים הוא אחת השיטות המשמשות את הרופאים האורתודנטים לצורך יישור שיניים. כולנו חולמים על חיוך יפה עם שיניים ישרות, אך בפועל רק מעטים נולדים עם שיניים ישרות ויפות. למזלנו רפואת השיניים המודרנית מצאה את הדרכים לבצע יישור שיניים ולתקן את מראה השיניים. יישור שיניים הוא לא רק טיפול אסתטי הוא גם מסייע לענות על בעיות בתפקוד הפה והשמירה על בריאות השיניים; למשל מבנה שיניים בעייתי יכול להפריע לכם בעת השמירה על היגיינת הפה, ולהפריע לאכילה ודיבור.

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
  • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
  • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
  • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
  • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

גשר בשיניים לנוער או גשר בשיניים למבוגרים הוא הליך בטוח המבוצע בהצלחה במשך שנים רבות. בזכותו ניתן לתקן פגמים מסוגים שונים ולהעניק לכל אחד חיוך יפה עם שיניים ישרות כמו שרואים בתמונות גשר בשיניים לפני ואחרי.

במאמר זה נדבר התהליך ועל יישור שיניים למבוגרים ולנוער.

גשר בשיניים

גשר בשיניים תהליך

גשר בשיניים תהליך מתחיל באמצעות אבחון אצל רופא השיניים. זוהי בעיה שכדאי לטפל בה כבר בגיל צעיר, כלומר מוקדם ככל האפשר. כך יותר קל להזיז את השיניים. אך אל דאגה, גם אם לא זכיתם לטיפול יישור שיניים בילדותכם, ניתן גם לבצע יישור שיניים למבוגרים.

בשלב האבחון רופא שיניים יקבע את תכנית הטיפול בהתאם למצב השיניים. תנאי מקדים לביצוע הטיפול הוא טיפול בכל בעיות השיניים והחניכיים, רק לאחר מכן ניתן להתקדם בטיפול.

ישנן שיטות שונות ליישור שיניים. השיטה המסורתית היא באמצעות גשר מתכתי. בשיטה זו האורתודנט מדביק לשיניים קוביות מתכת המכונות בשפה המקצועית סמכים. בין הסמכים משחילים חוט מתכת באמצעותו מבצעים את המתיחה ומפעילים את הלחץ על השיניים. זהו תהליך הדרגתי בו מביאים את השיניים למקומן הרצוי על ידי הגברת הלחץ בהדרגה. מקרים מסוימים עשויים לדרוש שימוש ברסן לשיניים, כך ניתן לשלוט על כיוון הצמיחה של הלסת אצל נוער ובני נוער. ישנם גם מקרים בהם משתמשים בפלטה לחך העליון.

יש לציין כי השימוש בסמכי מתכת אינו פופולרי בשל הנראות הגבוהה שלהם, לכן רופאים רבים משתמשים היום בסמכים שקופים העשויים חרסינה. חוט המתכת המועבר ביניהם מצופה סיליקון וכך ניתן ליהנות מגשר פחות בולט.

לאחר התקנת הגשר על השיניים יש לבצע ביקורות תקופתיות. במהלכם רופא שיניים אורתודנט בודק את התקדמות הטיפול. בביקורות אלו הוא מקצר את חוטי המתכת על מנת להתאים את המתיחה והלחץ על השיניים בהתאם לתכנית הטיפול. יש לבצע את הבדיקות התקופתיות לכל אורך הטיפול, עד להשגת התוצאות הרצויות. בסוף התהליך יוסר הגשר ויותקן קיבוע (מודבק או נשלף) לצורך ייצוב המצב לאורך זמן.

שיטה אחרת ליישור שיניים, הזוכה לפופולריות רבה, היא יישור שיניים שקוף באמצעות קשתיות אינויזליין (Invisalign). זוהי שיטה העושה שימוש בקשתיות שקופות אותן מחליפים פעם בשבוע או שבועיים. שיטה זו מחליפה את הגשרים עם הסמכים וחוט המתכת. זוהי השיטה הדיסקרטית ביותר ליישור שיניים, אך מדובר בהליך אחר השונה מההליך המתואר כאן.

גשר בשיניים למבוגרים

גשר בשיניים לנוער

על פי הסטטיסטיקות, כ 40% מנוער ישראל עוברים טיפולי יישור שיניים בשיטה זו או אחרת. משך הטיפול הוא כ 18-24 חודשים והוא עונה גם על הצרכים האסתטיים וגם על הצרכים הרפואיים.

מראה השיניים משפיע על ההופעה החיצונית של כולנו. כאשר מדובר על נוער ובני נוער, חשוב לנו לזכור כי זהו שלב התפתחותי רגיש מאוד מבחינת הדימוי העצמי ותחושת הביטחון. שיניים עקומות יכולות לערער את הדימוי העצמי , ולכן נוער רבים מבקשים טיפולי יישור שיניים. מומלץ לבצע אבחון כבר בגיל 7-8 אצל רופא השיניים, אך הטיפול עצמו יכול לחכות לגיל מעט מאוחר יותר.

גשר בשיניים לנוער מאפשר לרופאי השיניים להתמודד עם הבעיות בשלב מוקדם יותר, ולכן גם ביעילות ומהירות גדולה יותר. עצמות הלסת המתפתחות בגיל הזה הן בעלות גמישות גדולה יותר וכך ניתן להשיג תוצאות בקלות ולחסוך בעיות בעתיד.

גשר בשיניים לנוער

גשר בשיניים למבוגרים

למרות שההמלצה היא לטפל בבעיה כבר בשלב הילדות, עדיין אין מניעה לעשות טיפול יישור שיניים גם בגיל מבוגר. כמו אצל נוער, גשר בשיניים למבוגרים מעניק פתרון גם להיבט האסתטי וגם להיבט הרפואי של הבעיה.

מבוגרים רבים מרגישים מובכים ממראה הברזלים בשיניים. ברזלים בשיניים הם דבר בולט ולא אסתטי, ומזוהים בעיקר עם גיל הנעורים. ישנם מבוגרים רבים החולמים על שיניים ישרות, אך נמנעים מטיפולי יישור שיניים רק בגלל המבוכה ואי הנוחות של גשר ברזלים בשיניים. חשוב להיות מודעים לטיפולים האלטרנטיביים והשיטות ליישור שיניים שקוף.

מסיבות אלו מבוגרים רבים מעדיפים את שיטת ה אינויזליין המאפשרת להם ליהנות מיישור שיניים שקוף ודיסקרטי, וגם הליך שהוא נוח יותר בכל המובנים. גשר שקוף אינויזליין הוא יקר יותר משיטות אחרות, אך בהתחשב בתועלותיו על פני השיטות האחרות הוא השיטה המועדפת על מבוגרים. יש לציין כי גשר אינויזליין מתאים לכל הגילים.

מבחינת יעילות הטיפול, באמצעות אינויזליין ניתן להשיג את אותן התוצאות. אתם מוזמנים להסתכל אצל רופא השיניים בתמונות גשר בשיניים לפני ואחרי ולהיווכח בעצמכם.

גשר בשיניים תהליך

גשר בשיניים לפני ואחרי

תחת ההגדרה של שיניים עקומות אנו יכולים לראות בעיות מסוגים שונים. למשל יש לנו בעיות של מנשך הפוך, שיניים מסובבות, שיניים עם מרווחים, שיניים לא סימטריות ועוד בעיות שונות. באמצעות שיטות הטיפול האורתודנטי המתקדמות אנו יכולים לחולל מהפכה של ממש.

אנו יכולים להסתכל על תמונות גשר בשיניים לפני ואחרי, ולראות כי גם מקרים קשים טופלו וזכו ליהנות מחיוך יפה ואסתטי.

פנו אל רופא שיניים ברחובות ובדקו את אפשרויות הטיפול. ניתן לפתור את כל בעיות השיניים ולהעניק לכל אחד חיוך יפה ולסת בריאה.

גשר בשיניים

במרפאת אמריקן סמייל תוכלו לקבל אבחון וטיפול מקצועי להתאמת גשר בשיניים לנוער או גשר בשיניים למבוגרים. כאן תוכלו למצוא שיטות מתקדמות ליישור שיניים שקוף, לצד מעטפת טיפולים אסתטיים הכוללים הלבנת שיניים; דבר מקובל בעת סיום הטיפול.

אתם מוזמנים לעבור אבחון ללא התחייבות במרפאת השיניים של דוקטור יואל גבריאל. כאן תיהנו מיחס אישי, טכנולוגיה מתקדמת ושירות ברמה הגבוהה ביותר. מכאן יוצאים עם חיוך!

גשר בשיניים לפני ואחרי
גשר בשיניים לפני ואחרי

הוראות הגעה למרפאה בגוגל מי ביזנס

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
  • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
  • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
  • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
  • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD). 

גשר בשיניים לפני ואחרי
גשר בשיניים לפני ואחרי
תוכן עניינים