רופא קליניקה ליישור שיניים

דף הבית » רופא קליניקה ליישור שיניים

רופא קליניקה ליישור שיניים הוא רופא שיניים שסיים הכשרה והתמחות באורתודנטיה. זהו אחד מתחומי ההתמחויות המוכרים על ידי משרד הבריאות ועל מנת שרופא יוכל להצהיר על עצמו קליניקה ליישור שיניים, עליו להחזיק בתעודה מטעם משרד הבריאות. למרות שטיפול יישור שיניים דורשים אורטודנט קליניקה ליישור שיניים, בפועל ישנם רופאי שיניים רבים המציעים טיפולים אלו. אנו מאמינים כי מיותר להסביר מדוע את הטיפול המקצועי והטוב ביותר תוכלו לקבל רק אצל מי שעבר את ההסמכה הדרושה.

בשל הביקוש הרב לטיפולים אסתטיים ובשל העלויות הגבוהות, רופאי שיניים רבים מציעים את השירותים הללו למרות שאינם רופאים אורתודנטיים. לכן לפני שנדבר על שיטות ליישור שיניים חשוב להבהיר את הנקודה הזו – עליכם לגלות אחריות ולבדוק כי לרופא אכן יש תעודת קליניקה ליישור שיניים. תעודה שכזו אמורה להיות מוצגת במשרדו. כמו כן אתם יכולים לבדוק האם שמו מופיע באתר האינטרנט של הסתדרות רופאי השיניים או האגודה האורתודנטית, בתור רופא מומחה.

ישנן שיטות ליישור שיניים שונות בעזרתן ניתן לבצע את הטיפול. חלקן מורכבות ודורשות מיומנויות גבוהה, ואין זו עבודה לחובבים. על מנת לזכות בטיפול בטוח ואפקטיבי חשוב לעשות זאת אצל מי שהוסמך לכך.

רופא קליניקה ליישור שיניים

רופא קליניקה ליישור שיניים

למראה השיניים ישנה חשיבות רבה בחיינו. מראה השיניים הוא אחד הדברים המשפיעים על הביטחון העצמי. הדבר בולט במיוחד אצל נוער ובני נוער. אך הפגיעה בביטחון העצמי ממשיכה גם אל החיים הבוגרים, אם לא תטפלו בבעיה. למרות שרבים מכם מתעניינים בטיפולי יישור שיניים מהסיבות האסתטיות, כדאי להזכיר כל לא רק שיקולים אסתטיים עומדים לנגד עיננו. שיניים עקומות עשויות לגרום להפרעה בדיבור ותפקוד הפה. הן גם מקשות על ניקוי השיניים ולכן מגדילות את הסיכוי לבעיות של עששת, זאת מכיוון שישנם אזורים שאינם נגישים עבור מברשת השיניים. לכן התועלות של טיפולי יישור השיניים הן הרבה מעבר למראה האסתטי.

המצב האידאלי הוא לטפל בבעיה כבר בגיל צעיר. עוד בילדות מומלץ לגשת אל אורטודנט קליניקה ליישור שיניים ולבדוק את מצב השיניים. כאשר אנו מטפלים בבעיה בגיל צעיר אנו מקבלים טיפול מהיר יותר, מונעים בעיות עתידיות וגם חוסכים לכם שנים של סבל. אך באותה הנשימה נציין כי אף פעם לא מאוחר מידי. גם אם לא עלה בידכם לטפל בבעיה בילדות, אולי בגלל קושי כלכלי או חוסר מודעות לנושא, עדיין לא מאוחר. ניתן לבצע גם טיפולי יישור שיניים בגיל מבוגר. ישנם אפילו טיפולים העושים שימוש בשיטות פחות נראות לעין, החוסכות לכם את המבוכה של גשר בשיניים.

קליניקה ליישור שיניים

שיטות ליישור שיניים

ישנן מספר שיטות ליישור שיניים, להלן סקירה קצרה של השיטות השונות:

גשר עם ברזלים – זוהי אחת השיטות השכיחות ליישור שיניים, בעיקר בקרב נוער ובני נוער. בשיטה זה רופא קליניקה ליישור שיניים מדביק לשיניים סמכים וביניהם מחבר חוטי ברזל המפעילים לחץ על השיניים ומביאים לתזוזתן למקום הרצוי. זוהי אחת מהשיטות הזולות ליישור שיניים, אך יש לה גם חסרונות. הברזלים בשיניים אינם אסתטיים ורבים נרתעים מהשימוש בהם, בעיקר כאשר מדובר ביישור שיניים למבוגרים. כמו כן הברזלים עלולים לגרום לתחושת אי נוחות בפה ונדרשים ביקורים דחופים אצל רופא השיניים על מנת למתוח את הברזלים.

יישור שיניים באמצעות סמכים מחרסינה – זוהי בעצם אותה השיטה של הגשר עם הברזלים. אך ההבדל הוא שכאן במקום סמכים ממתכת משתמשים בסמכים מחרסינה בצבע הדומה לצבע השן. כך נהנים ממראה יותר אסתטי. גם חוטי הברזל מצופים בסיליקון ומפחיתים את המראה המתכתי. שיטה זו יקרה יותר מסמכים רגילים, אך מלבד השיפור האסתטי מדובר באותה שיטה כמו הקודמת.

יישור שיניים באמצעות אינויזליין – השיטה מכונה גם יישור שיניים עם קשתיות שקופות. שיטה זו אינה עושה שימוש בסמכים וברזלים. ניתן לעשות אותה אצל אורטודנט קליניקה ליישור שיניים. במקומם ישנן קשתיות שקופות אותן מלבישים על השיניים והן מפעילות את הלחץ הנדרש לצורך תזוזת השיניים. זוהי שיטה שפחות בולטת בהשוואה לשיטות האחרות, ולכן זוכה לפופולריות רבה בתור שיטת יישור שיניים למבוגרים או כל מי שחשוב לו המראה האסתטי. היא יקרה יותר מהשיטות האחרות, אך יש לה גם יתרונות מבחינת הנוחות, מהירות הטיפול והפחתת הצורך בביקורים תכופים אצל אורתודנט במהלך הטיפול. את הקשתיות מחליפים לבד וניתן אפילו להסירן לצורך השמירה על היגיינת השיניים.

יישור שיניים עם גשר פנימי – השיטה מכונה גם יישור שיניים אינקוגניטו או יישור שיניים לינגואלי. שיטה זו דומה עושה שימוש בסמכים, רק כאן הם מודבקים על חלקה האחורי של השן ולכן הם אינם בולטים. שיטה זו מורכבת יותר בגלל הקושי בגישה אל החלק האחורי של השן. היא דורשת מיומנות רבה ומכשור מתאים על מנת לעשות זאת, ולפי כך היא גם יקרה יותר. מיקום הסמכים על חלקה האחורי של השן יגרום לכם להפרעה קלה בדיבור, בעיקר בימים הראשונים.

שיטות ליישור שיניים

אורטודנט קליניקה ליישור שיניים

כאשר אתם מחפשים רופא לצורך טיפולי יישור שיניים לנוער או למבוגרים, חשוב מאוד לבחור נכון את המקום שבו מבצעים את הטיפול. נכון שישנם גם שיקולי מחיר, וכדאי לערוך השוואות. אך אל תתנו למחיר לבוא על חשבון האיכות והמקצועיות. מלבד הצורך לוודא כי יש לו תעודת מומחה מטעם משרד הבריאות, כדאי גם לחפש יישור שיניים המלצות. אם אתם הורים לנוער המחפשים אורתודנט, בוודאי ישנם נוער רבים בכיתה שעברו או נמצאים במהלך טיפול שכזה. תוכלו להתייעץ איתם ולקבל המלצות. תוכלו גם לבקר במרפאה ולהתרשם באופן אישי. פגישת ייעוץ לא תעלה לכם כסף, אחר כך תוכלו להחליט האם המקום עשה עליכם רושם חיובי ומקצועי.

אורטודנט קליניקה ליישור שיניים

יישור שיניים המלצות

לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה וגם מחיר יישור שיניים שונה לכל שיטה. ההמלצה שלנו היא פשוט לגשת אל קליניקה ליישור שיניים לצורך פגישת אבחון וייעוץ. רופא השיניים בודק את מצב השיניים והשינויים הנדרשים ויכול להמליץ לכם על אפשרויות הטיפול תוך כדי הדגשת היתרונות והחסרונות בצורה פרטנית. כך תוכלו לשאול את כל השאלות וגם לקבל הצעת מחיר לטיפול.

המלצה נוספת היא לעשות את הטיפול במרפאה בה ניתן לעבור את כל טיפולי השיניים. זכרו כי בטרם מתחילים בתהליך יישור שיניים חייבים לטפל בכל בעיות השיניים והחניכיים. תמיד כדאי לחפש מרפאה בה ניתן לקבל את כל השירותים במקום אחד. זה יחסוך לכם בזמן, כאב ראש ואפילו במחיר.

ולבסוף, לאחר שתזכו למראה שיניים ישרות כפי שתמיד רציתם, כדאי גם לעשות את הנגיעה האחרונה בדרך לחיוך מושלם – הלבנת שיניים.

יישור שיניים המלצות
יישור שיניים המלצות

קליניקה ליישור שיניים

מעוניינים ביישור שיניים? רוצים לדעת עוד פרטים? אם כך אתם מוזמנים למרפאת אמריקן סמייל. אצלנו ב מרפאת שיניים ברחובות תוכלו לקבל טיפולי רפואת שיניים אסתטית לצד כל טיפולי השיניים האחרים. כך תוכלו לקבל את כל הטיפולים במקום אחד וליהנות מתכנית טיפולים יעילה ומשתלמת. במרפאה של דוקטור יואל גבריאל ניתן לעבור את כל טיפולי שיקום הפה ולתת מענה לכל בעיה בריאותית או אסתטית בשיניים או בחניכיים. אנו משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות ויש לנו הרבה ניסיון בתחום.

 

מרפאת אמריקן סמייל בגוגל

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).