קשתיות שקופות

דף הבית » קשתיות שקופות

רבים שואלים איך ליישר את השיניים בלי גשר. השאלה נובעת מכך שרבים אינם מרגישים בנוח עם שיטות יישור השיניים המוכרות בהן מתקינים על השיניים גשר עם סמכי מתכת וגומיות בולטות. שיטה שמביאה אי נוחות פיזית, וגם אי נוחות בשל המבוכה הנגרמת, בעיקר כאשר מדובר על יישור שיניים למבוגרים. החדשות הטובות הן שזה אפשרי ! כיום ניתן לבצע יישור שיניים בלי גשר, זאת באמצעות שיטת אינויזליין. שיטה המבוססת על קשתיות שקופות ובאמצעותן ניתן ליישר את השיניים.

במאמר זה נסביר על יישור שיניים שקוף ונדבר גם על קשתיות שקופות מחיר.

איך ליישר את השיניים בלי גשר

מי צריך יישור שיניים

כולנו חולמים על חיוך יפה, אך בפועל למעטים מאיתנו יש שיניים ישרות באופן טבעי. אנו רגילים לראות את כל השחקנים ומגישי הטלוויזיה עם שיניים ישרות ולבנות, ועלולים לחשוב שזה טבעי. אך הסיכוי לכך שואף לאפס. אמנם לא כולם סובלים מבעיות שיניים חמורות, אך סביר להניח שכולם עברו טיפולי יישור שיניים ועוד מגוון של טיפולי רפואת שיניים אסתטיים אשר הביאו את השיניים שלהם לאותו מראה מושלם.
אמנם מדובר בטיפול אסתטי, אך כדאי גם לדעת כי הסיבות ליישור שיניים הן לא רק סיבות אסתטיות. בעיות מסוימות יכולות לגרום לבעיות של ממש בסגירת הלסת, הלעיסה ואפילו הדיבור. בנוסף, שיניים עקומות בדרך כלל מפריעות לצחצוח השיניים. הן יוצרות אזורים שאינם נגישים באמצעות מברשת השיניים, ובהן צפויה להתפתח עששת. מה שיוביל לסתימות, טיפולי שורש ואף איבוד השן במצב של ריקבון מתקדם.

חשוב להיבדק כבר בגיל צעיר אצל רופא אורתודנט מומלץ לנוער. הרופא יכול לאבחן את מצב השיניים ולקבוע באיזה גיל כדאי להתחיל לטפל בבעיה. באופן חד משמעי אנו ממליצים לטפל בבעיה כבר בגיל צעיר, אך מנגד חשוב להדגיש כי ניתן לבצע גם יישור שיניים למבוגרים.

קשתיות שקופות

שיטות יישור השיניים המסורתיות מתבססות על הדבקת סמכים ממתכת על השיניים, וביניהם חוטי ברזל המפעילים לחץ וגורמים לתזוזה הדרגתית של השיניים. וזהו המראה המפורסם של הברזלים, המראה שרבים אינם מעוניינים בו. מבוגרים אינם רוצים זאת מכיוון שזה בולט ומעורר אסוציאציות של גיל הנעורים. אך גם בני הנעורים אינם מעוניינים בברזלים בשיניים.

ולא רק שגשר ברזלים אינו אסתטי, הוא גם לא ממש נוח בפה ויכול לגרום לקשיים רבים לאורך התהליך הארוך. כך שבהחלט ישנה סיבה טובה מדוע רבים מחפשים אחר טיפולים אלטרנטיביים. אז איך ליישר את השיניים בלי גשר?

איך ליישר את השיניים בלי גשר

קשתיות שקופות הן אחת משיטות יישור השיניים המקובלות היום. הן מהוות אלטרנטיבה טובה ויעילה לברזלים. הן מתאימות גם לצורך טיפולים בנוער ובני נוער, וגם עבור יישור שיניים למבוגרים. שימו לב כי אין להתבלבל בין קשתיות אינויזליין לבין גשר שקוף.

גשר שקוף הוא אותו גשר סמכים מוכר. רק הוא פחות בולט מכיוון שהסמכים הם בצבע השיניים, והברזלים מצופים בחומר פלסטי המעניק להם מראה מעודן יותר. אמנם גשר שקוף הוא פחות בולט מגשר רגיל, אך עדיין יש לו את כל אותם חסרונות של גשר רגיל.

קשתיות שקופות מחיר

מה זה קשתיות אינויזליין

קשתיות שקופות מחליפות את גשר השיניים בפלטות שקופות אותן מלבישים על השיניים, והן מפעילות את הלחץ במקום הברזלים. הקשתיות עשויות חומר שקוף ואינן בולטות כמו השיטות האחרות, אך הן עושות את אותה העבודה ובאותה היעילות. ויש אשר יגידו שהן יותר יעילות.

מבלי להיכנס לכל הפרטים הטכניים של שיטת טיפול זה, נסביר רק את העקרונות הבסיסיים. הקשתיות מיוצרות בהתאמה אישית למבנה השיניים ולצרכים הטיפולים. המטופל מקבל סדרה של קשתיות אותן עליו להחליף באופן עצמאי, בהתאם להתקדמות הטיפול. במקום למתוח את הברזלים כפי שעושים במקרה של גשר, פשוט מחליפים פלטה אשר עושה את אותה הפעולה. אין צורך להגיע למרפאה לצורך החלפת הפלטה. ניתן לעשות זאת לבד בביתכם, והרופא יתדרך אתכם כיצד לעשות זאת ומתי לעשות זאת.

לשיטה זו יתרונות רבים. היא אינה יוצרת פציעות בחניכיים כמו שקורה עם גשר ברזלים. והיא אינה מקשה על צחצוח השיניים. ניתן להוריד אותה בעת צחצוח השיניים, ולהחזיר אותה אחרי. אך היא דורשת אחריות מצד המטופל, עליו להקפיד להשתמש בקשתיות השקופות רוב שעות היממה (כ 20-22 שעות ). אחרת יעילות הטיפול תיפגע והטיפול עלול להתארך מעבר לזמן המשוער.

לסיכום, באמצעות יישור שיניים שקוף ניתן ליהנות מתוצאות טובות, בצורה נוחה וקלה, וללא המבוכה שבגשר ברזלים בולט.

קשתיות שקופות מחיר

אז נשאלת השאלה כמה עולה יישור שיניים שקוף? מייד נדבר על קשתיות שקופות מחיר, אך לפני זה יש משהו חשוב להגיד.

בטרם מבצעים טיפולים אורתודנטיים, יש לטפל קודם בכל בעיות השיניים. זה נכון לגבי קשתיות שקופות, וגם לגבי שיטות אחרות. אם יש חורים בשיניים, דלקות חניכיים ובעיות אלו או אחרות, קודם כל מטפלים בבעיות. כך שהמצב עשוי להיות שונה אצל כל מטופל. בטרם הטיפול יש לגשת לרופא המטפל ולעבור בדיקה כללית. אם ישנן בעיות, יתכן כי יהיו עלויות נוספות. אם לא, ניתן להתקדם בטיפול.

דבר שני שיש לקחת בחשבון הוא שלא כל מטופל סובל מאותן בעיות שיניים. להגיד שיניים עקומות זוהי אמירה כללית, אך יכולות להיות בעיות מסוגים שונים. הן יכולות להיות בלסת העליונה או התחתונה, או בשתיהן. כך שגם משך הטיפול ומספר הקשתיות יכולים להשתנות בין מטופלים, וגם זה משפיע על המחיר.

טווח המחירים המקובל הוא כ 11,500-16,000 שקל.

קשתיות שקופות

מרפאת אמריקן סמייל

רוצים עוד פרטים לגבי קשתיות שקופות מחיר? אנו מזמינים אתכם לביקור אצלנו במרפאה. כאן תוכלו לעבור בדיקה בה נתאים עבורכם תכנית טיפולי אישית ונענה על כל השאלות. רוצים להגיע אלינו? – הוראות הגעה לוויז.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).