פלטות שיניים

דף הבית » פלטות שיניים

כאשר אנו שומעים פלטות שיניים אנו מייד מדמיינים את מראה הברזלים בשיניים, דבר שכיח בטיפולי יישור שיניים. אך האמת היא שהמונח פלטות לשיניים יכול להתייחס לעזרים דנטליים שונים. פלטות משמשות את רופאי השיניים למגוון טיפולים, וישנם סוגים שונים של פלטות.

הפעם לא נרחיב בנושא של הליכים רפואיים, אלא נסביר על אחד המושגים בתחום – הפלטות. אביזר המגיע בווריאציות שונות ומשמש למטרות שונות ברפואת השיניים. לעתים הכוונה היא לשיטת יישור שיניים העושה שימוש בפלטות שקופות במקום בגשר ברזלים. ובמקרים אחרים הכוונה היא התקן קיבוע בשיניים (התקן המשמש לשימור תוצאות טיפולי יישור שיניים). לפעמים אפילו מתייחסים בשם פלטה לסד למניעת חריקת שיניים. כל אלו הם דברים שונים לגמרי – לכל אחד מטרות אחרות, חומרים אחרים וגם עלויות שונות.

פלטות לשיניים

פלטות שיניים

כאשר אומרים פלטות לשיניים, ישנו סיכוי גדול כי מתכוונים לקשתיות אינויזיליין. זוהי אחת משיטות יישור השיניים הפופולריות ביותר היום. שיטה זו מבוססת על פלטות המפעילות לחץ על השנים ובכך מביאות לתזוזתן ההדרגתית. זהו תהליך אורתודונטי חדש יחסית, המחליף את ההליך הישן שבו הודבקו סמכי מתכת על השיניים וביניהם חוטים מתכתיים.

בהליך זה, לאחר ביצוע כל המדידות, המטופל מקבל סדרה של פלטות שיניים (קשתיות אינוזיליין), אותן הוא צריך להלביש על השיניים ולהחליף לבדו עם התקדמות הטיפול. מבחינת היעילות זהו טיפול מוצלח מאוד, ויש לו גם יתרונות בהשוואה ליישור שיניים באמצעות גשר.

יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות מאפשר לכם להוריד את הפלטות לבדכם. אמנם עליכם להשתמש בהן כ 20-22 שעות , אך ניתן להוריד אותן ברגעים בהם רוצים לצחצח את השיניים. זהו יתרון משמעותי. וכמובן, זהו טיפול יישור שיניים כמעט בלתי נראה. זאת בניגוד לברזלים המביכים בשיניים.

שיטה זו יכולה להתאים גם בתור שיטה עבור נוער ובני נוער, וגם בתור יישור שיניים למבוגרים. אם יש לכם בעיות אורתודונטיות, זהו יכול להיות הטיפול המומלץ. כדאי מאוד להתייעץ עם רופא השיניים. תוכלו לעשות זאת אצלנו במרפאה.

קיבוע בשיניים

קיבוע בשיניים

לאחר שמסתיים טיפול יישור שיניים, בדיוק כפי שהשיניים הוזזו ממקומן, הן גם עלולות לחזור בחזרה בהליך אטי שנמשך שנים. מסיבה זו לאחר הטיפול מתבצע קיבוע בשיניים. מטרתו של הקיבוע היא למנוע את תזוזת השיניים ולשמר את תוצאות הטיפול. קיבוע זה ידוע בשם ריטיינר.
קיבוע שיניים גם כן נעשה באמצעות פלטות שיניים, כאשר כל מטופל נדרש לפתרון אחר. לאחר גמר הטיפול על הרופא לבחון את תוצאות הטיפול ולהעריך מהם האמצעים שבהם יש לנקוט על מנת לשמר את תוצאות הטיפול. יתכן כי הוא יחליט להשתמש בפלטות קיבוע לתקופה נוספת של שנה או שנתיים. בדרך כלל ממשתמשים בריטיינר רק בשעות הלילה, ולכן נדרשת פלטה נשלפת. אך קיימים גם ריטיינרים קבועים.

 

פלטות לשיניים

פלטות לשיניים עשויות מחומרים שונים, וזאת בעיקר לסוגים ולמטרות שהן נועדו עבורם. חלקן גם פלטות קבועות, וחלקן הן פלטות נשלפות. הפלטות הקבועות הם בדרך כלל פלטות העשויות מתכת, או פלטות פלסטיק שקוף המחוברות לרסן. ואילו הפלטות הנשלפות עשויות בדרך כלל חומרים פלסטיים שקופים, קרמיקה או חרסינה.
הבחירה בסוג הפלטה אינה מקרית. רופא השיניים יבדוק מהו הטיפול הנדרש, ובהתאם לכך יציע לכם אפשרויות טיפוליות שונות העושות שימוש בפלטות נשלפות או קבועות, ו/או פתרונות אחרים

פלטות שיניים

מרפאת שיניים ברחובות – אמריקן סמייל

מרפאת שיניים ברחובות מעניקה את כל טיפולי השיניים למשפחה. אצלנו משתמשים בשיטות שונות ליישור שיניים או קיבוע בשיניים לאחר הטיפול האורתודנטי. הדגש בטיפולים אורתודונטיים הוא שכל מטופל נדרש לפתרון אחר. לכן כדאי תמיד לפנות לפגישת אבחון, שם הרופא יכול לבחון את מצב השיניים ולהמליץ על סוגי הטיפול. וזאת לצד הסברים לגבי אופי הטיפול, העלויות וכל מה שצריך לדעת.

מרפאת אמריקן סמייל עומדת לרשותכם עם מבחר טיפולי שיניים מתקדמים. אנו עוסקים בשיקום הפה ומעניקים מגוון טיפולים לצעירים ומבוגרים. במסגרת הטיפולים והשירותים שתוכלו לקבל אצלנו במרפאה: יישור שיניים שקוף, הרמת סינוס, גשר פנימי ליישור שיניים, טיפול בדלקות חניכיים, השתלות דנטליות, הלבנת שיניים, עקירת שן כלואה, רפואת שיניים חירום, ועוד מבחר טיפולים שיחזירו לכם את החיוך.
אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ במרפאת אמריקן סמייל ברחובות. הוראות הגעה למרפאה תוכלו למצוא בקישור.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).