פלטות לשיניים

דף הבית » פלטות לשיניים

המונח פלטות לשיניים יכול להתפרש בצורות שונות. לעתים אנו אומרים פלטות לשיניים כאשר אנו מדברים על אחת מצורות יישור השיניים הקיימות כיום. למשל יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות מכונה בידי רבים פלטה שקופה ליישור שיניים. ובמקרים אחרים פלטה לשיניים מתייחסת להתקן אורתודנטי לצורך קיבוע בשיניים; התקן בו אנו משתמשים על מנת לשמר ולקבע את התוצאות שהושגו ביישור שיניים.

פלטות לשיניים

פלטות שיניים המשמשות לצורך קיבוע בשיניים יכולות להגיע בשתי צורות. זוהי עשוי להיות פלטה קבועה הנשארת בפה ומקובעת לשיניים, וזו יכולה להיות פלטה נשלפת.

לגבי השאלה מה כדאי, ישנם שיקולים שונים. למשל ישנם כאלו המתקשים להוציא ולהחזיר את הפלטה, ולכן יעדיפו פלטה קבועה. או אולי אלו נוער, בהם ישנו חשש כי לא יקפידו על השימוש בפלטות, ולכן נעדיף להשתמש בפלטות קבועות. לעתים מדובר בפלטות המיועדות לשימוש אך ורק בלילה.

כמובן שכאשר אנו מדברים על קיבוע לאחר יישור שיניים, סוג הפלטות תלוי גם בשיקולים הרפואיים.

קיבוע בשיניים

ממה עשויות פלטות לשיניים?

ישנם חומרים שונים בהם אנו משתמשים. כיום נהוג להשתמש בחומרים קרמיים או חומרים שקופיים דמויי פלסטיק. כאשר האפשרות האחרונה היא זו הזוכה לפופולריות גדולה יותר.
למזלנו כיום אנו חיים בתקופה בה ישנם חומרים מתקדמים המביאים לנו שיפור בכל המובנים. הפלטות גם נוחות יותר, גם אפקטיביות יותר, וגם בעלות נראות נמוכה יותר. הדברים נכונים גם כאשר אנו מדברים על פלטות המשמשות ליישור שיניים.

קיבוע בשיניים

הטיפולים האורתודנטים בימינו יעילים מאוד. הם אמנם נמשכים תקופה ארוכה של כשנה ואפילו יותר, אך הם מסוגלים לחולל שינוי גדול ולהביא את השיניים אל המקום הרצוי. תוצאה שהיא בעלת משמעות בריאותית וגם אסתטית. אך חשוב לזכור, כי השיניים לאורך זמן עשויות לחזור למצבן הקודם. ועל מנת למנוע זאת יש להשתמש באמצעי קיבוע בשיניים. כך ניתן להבטיח כי תיהנו מהתוצאות של יישור השיניים ולא תצטרכו לחזור לטיפולים יישור שיניים. הקיבוע מונע משורשי השן לחזור למקומם הקודם.

בסיום תהליך יישור השיניים, האורתודנט יבחן את המצב ויחליט על סוג הקיבוע הנדרש. במקרים מסוימים בכלל אין צורך לבצע קיבוע בשיניים. אצל אחרים יתכן קיבוע לתקופות של שנה, שנתיים ואף יותר.

פלטות שיניים

פלטות שיניים

מכיוון שאנו מדברים על רפואת שיניים אסתטית, השיקולים האסתטיים משחקים תפקיד מרכזי, תוך כדי הקפדה על הצרכים הרפואיים. ומסיבות אסתטיות ישנו ביקוש גדול לפלטות שקופות, או לפחות פלטות בצבע השיניים. למרות שבמקרים מסוימים, בהם הפלטה משמשת רק בלילה, השיקול פחות משמעותי. אך כאשר מדובר בפלטות המשמשות לתהליך היישור של השיניים ולא הקיבוע, כאן ישנה העדפה ברורה לשיטות העושות שימוש בפלטות שקופות. רוב המטופלים מעדיפים להימנע מגשר מתכת ולכן יבחרו בשיטות אחרות כמו יישור שיניים אינויזליין, או גשר שקוף.

בהזדמנות זו נציין כי יישור שיניים עם קשתיות שקופות מביא איתו גם יתרונות נוספים והוא נחשב לנוח יותר בכל המובנים.

כמה מילים לגבי מחירים

המחיר של פלטות לשיניים תלוי בסוג הפלטות. אם אנו מדברים על פלטות ליישור שיניים שקוף, המחירים הם כ 11,500-16,000 שקלים. ואם מדובר על קיבוע (ריטיינר) המחיר נמוך באופן משמעותי. חשוב לדעת כי פלטות שיניים הן אינן מוצר המגיע מהקופסה, זהו פתרון בהתאמה אישית המבוסס על מדידות שנעשות בפיו של המטופל והצרכים הטיפוליים.

פלטות לשיניים

מרפאת אמריקן סמייל

אם יש לכם עוד שאלות בנוגע לטיפול יישור שיניים או קיבוע לאחר יישור שיניים, אתם מוזמנים לפנות אל מרפאת שיניים ברחובות. במרפאת אמריקן סמייל, בראשותו של דוקטור יואל גבריאל, תוכלו לקבל הסברים מפורטים על כל הליך רפואי.

אצלנו במרפאה תוכלו לעבור טיפולי יישור שיניים, לצד כל טיפולי שיקום הפה. אנו מביאים איתנו ניסיון, מסירות וגם טכנולוגיות מתקדמות. מידי יום אנו מעניקים פתרונות למגוון בעיות אצל נוער ואצל מבוגרים.

במסגרת הטיפולים במרפאה אנו מטפלים ברפואת שיניים בחירום, טיפולים שגרתיים והליכים מיוחדים. כאן ניתן לבצע סתימות, עקירת שן כלואה, טיפול בדלקות חניכיים, הלבנת שיניים, השתלות שיניים, הרמת סינוס ועוד מגוון טיפולים.

אם אתם מתביישים לחייך וסובלים מבעיות בשיניים, אתם מוזמנים לפנות אלינו. יש לנו את היכולת להעניק פתרון לכל מטופל, כולל מטופלים הסובלים מחרדות וזקוקים לטיפולי שיניים בטשטוש.

נשמח לראותכם אצלנו במרפאה. הוראות הגעה ופרטי יצירת קשר תוכלו למצוא בקישור זה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).