עקירת שן

עקירת שן היא טיפול שכיח למדי, כאשר הסיבות לביצוע העקירה יכולות להיות שונות. ואם אתם רוצים לדעת כמה עולה עקירת שן, צריך לדעת כי מחיר עקירה תלוי גם בסוג העקירה והנסיבות. עקירות מסוימות עשויות להיות זולות, אחרות קצת יותר בעייתיות ולפעמים אפילו דורשות רופאים מומחים.

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
 • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
 • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
 • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
 • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

עקירת שן

התפיסה של רפואת השיניים היא לעשות כל מאמץ לשמר את השן ולא להגיע למצב של עקירה. אם ישנו חור בשן, הרופאים יבצעו סתימה. אם העששת הגיעה למוך השן הרופאים יבצעו טיפול שורש. ואם לא ניתן להציל את השן, יש לבצע עקירה. וכמובן הפתרון היחידי לאחר העקירה הוא השתלת שן, שזוהי כבר פרוצדורה שלמה עם מורכבות משל עצמה.

כאשר מצב השן רע מאוד, ולא ניתן להצילה באמצעות טיפול שורש, הרופאים ימליצו על עקירת שן. אך יש לציין שלא רק מצב השן הוא סיבה לעקירה. לעתים ישנן סיבות אחרות בהן ישנה שן כלואה או שן אשר צמיחתה מפריעה לשיניים האחרות. ולכן גם במקרים שכאלו יש צורך בעקירת שן. מקרים שכאלו יכולים להיות מלווים גם בטיפולים אורתודונטיים.

מחיר עקירה

כיצד מתבצעת עקירת השן

בהנחה שאין מדובר במצב מורכב, ההליך הוא פשוט למדי. הרופא תופס את השן עם צבת ייעודית. בתחילה הוא מנענע אותה מצד לצד על מנת להחליש את אחיזתה, ולבסוף שולף אותה בכוח עם הצבת.

נכון אנו יודעים שזה גורם לכם לצמרמורת ונשמע מפחיד. אבל איננו חיים במאה השמונה עשרה, ובימנו אנו יכולים ליהנות מהרדמה מקומית קלה ופשוטה. בזכות ההרדמה תוכלו לעבור את הטיפול במהירות ולסיים בדקות בודדות. סביר להניח שהטיפול יסתיים כאשר אתם חושבים שהרופא עדיין לא התחיל.

בדרך כלל לאחר העקירה הרופא יניח על המקום צמר גפן רפואי ויבקש מכם לנשוך על מנת להפעיל לחץ ולעצור את הדימום. דבר המתרחש במהירות. מקרים אחרים עשויים לדרוש תפירה של האזור.

עקירת שן היא הליך מהיר וקצר המתבצע במרפאת השיניים. אך כמו גם בטיפולי שיניים אחרים, כאשר מדובר באנשים הסובלים ממחלות רקע ולהם סיכון גבוה יותר, יתכן כי יופנו לביצוע ההליך בבית חולים.

כמה עולה עקירת שן

ניתן לחלק את סוגי העקירות לכמה סוגים:

 1. עקירה רגילה ופשוטה שבה שולפים את השן מחלל הפה בדיוק כפי שהסברנו.
 2. שיניים הרוסות – אחת הסיבות המרכזיות לעקירות שיניים הוא מצבן הרעוע של השיניים. בין אם זה כתוצאה של עששת, או אולי חבלה קשה. ולעתים כאשר כותרת השן הרוסה, לא ניתן לאחוז בשן ולשלוף אותה בכוח. יתכן אפילו כי ישנו שבר בין כותרת השן לשורשי השן. ובהתאם לכך הרופא יאלץ למצוא את הדרכים להוציא את השן לאט ובעדינות בחלקים נפרדים.
 3. עקירת שן בינה – כאשר מדברים על עקירת שיני בינה העניינים מתחילים להסתבך (ומשפיע גם על מחיר עקירה). כאן יתכן כי יש צורך לבצע עקירה כירורגית הכוללת גם חתך בלסת. ישנם מקרים שונים, כמו למשל עקירת שן כלואה, שבהם יש צורך לרסק את השן ולא ניתן להוציא אותה בשלמותה.

לאחר עקירת השן, רופא השיניים יתדרך את המטופל כיצד לנהוג. בעקירת שיניים פשוטה אין בעיות מיוחדות, והרופא יורה לכם להימנע מאכילה ושתייה בשעתיים שלאחר ההשתלה, ולאחר מכן הימנעות ממשקאות חמים ומזון קשה למשך מומלץ. אך ישנם מקרים הדורשים טיפול יותר קפדני, ואף שימוש באנטיביוטיקה.

כמה עולה עקירת שן

כפי שהבנתם ישנם סוגים שונים של עקירות שיניים, חלקם פשוטים ומהירים, אחרים יותר מורכבים. ואלו הם דברים המשפיעים על מחיר עקירה.

להלן כמה מחירים המקובלים בתחום:

עקירת שן בינה – מחיר עקירת שן בינה הוא כ 750-1500 ש“ח.

עקירת כירורגית – עקירת שן כירורגית תעלה כ 750 ש“ח.

כאשר מדובר בשן כלואה המחירים צפויים להיות גבוהים יותר ועשויים להגיע ל 1800 שקל.

עקירת שן

מחיר עקירה

את השאלה כמה עולה עקירת שן מוטב להפנות לרופא השיניים אשר יאבחן את מצב הפה, ובכלל יקבע האם יש צורך בעקירה או לא. יתכן כי יצטרך גם לבצע צילומי רנטגן.

מעבר לזאת יש לזכור כי עקירת השן היא בדרך כלל רק תחילתו של הטיפול. לאחר מכן יש להחליט כיצד מתקדמים, כאשר האופציה היא ביצוע השתלת שן. לכן מוטב לפנות אל רופא שיניים לשיקום הפה ולבנות תכנית טיפולית שלמה. כך גם תחסכו בהוצאות.

אתם מוזמנים לפנות למרפאת אמריקן סמייל, מרפאת שיניים מומלצת ברחובות בה תוכלו לקבל מגוון טיפולי שיניים, לרבות טיפולי יישור שיניים, טיפולי שורש ורפואת שיניים אסתטית.

מרפאת אמריקן סמייל בגוגל מפות

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
 • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
 • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
 • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
 • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD). 

עקירת שן
תוכן עניינים