עקירת שן כלואה

דף הבית » עקירת שן כלואה

עקירת שן כלואה יכולה להיות דבר מורכב למדי, הליך הדורשת רופא מיומן. לא תמיד השן צומחת כלפי חוץ בצורה רגילה, דבר הופך את העקירה למסובכת יותר, לעתים יש גם צורך לעשות ניתוח עקירת שן בינה כלואה הדורש את שבירתה לרסיסים לצורך הוצאתה.

להלן כמה פרטים על ההליך של עקירה כירורגית, ואמצעי הזהירות לאחר הטיפול. אם אתם מתעניינים בנושא של עקירת שן בינה כלואה מחיר, נתייחס לכך בהמשך המאמר.

עקירת שן בינה כלואה מחיר

ניתוח עקירת שן בינה כלואה

לצורך עקירת שן כלואה, יש קודם כל לבצע צילום פנורמי של הפה. כך הרופא המטפל יכול לראות בדיוק מה מצבה של השן ביחס לשיניים האחרות, ולתכנן את הליך העקירה של השן. לעתים אין די בצילום פנורמי והרופאים מבקשים גם צילום CT. הכל תלוי במורכבות המקרה והמיקום של השן ביחס ללסת ולשיניים האחרות. המטרה היא למצוא את הדרך הקלה ביותר להוצאת השן.

ברוב המקרים ניתן לבצע את ההליך בהרדמה מקומית, ולכל היותר תוספת של טשטוש. אך ישנם גם מקרים בהם יש צורך לבצע את ההליך בהרדמה מלאה. כל אדם מביא איתו היסטוריה רפואית שונה, ועבור מטופלים עם מחלות רקע ורמה גבוהה של סיכון, נהוג לבצע טיפולים מסוג זה בבית חולים.

עקירת שן כלואה בדרך כלל דורשת שבירה של השן לחלקים קטנים. המיקום הבעייתי אינו מאפשר שליפתה באמצעות צבת, והשיניים האחרות מפריעות. לכן הפתרון הוא שבירה של השן לחלקים קטנים. שן להזכירכם היא דבר חזק, ויש צורך בהפעלת כוח באמצעות כלי עבודה עדינים. מיומנות הרופא חשובה מאוד בתהליך.

ניתוח עקירת שן בינה כלואה, או כפי שהוא מכונה עקירת שן כירורגית, דורש תקופת החלמה והתאוששות. בדרך כלל מדובר בכמה ימים עד שבוע. בימים אלו יש להיות זהירים מאוד ולא לאכול מאכלים קשים, הרופאים יתדרכו אתכם במדויק כיצד להישמר בימים אלו. כמו כן הם ירשמו לכם משככי כאבים.

במסגרת כללי הזהירות לאחר הניתוח יש גם לצחצח שיניים בזהירות רבה, ולהימנע מלשפשף את אזור העקירה.

לא להיבהל מדימום, זוהי תופעה שכיחה ב 24 השעות הראשונות. במידה וישנה דימום גדול, יש להפעיל עליו לחץ באמצעות גזה – יש להחזיק את הגזה בשיניים באופן דומה לנגיסה כעשר עד עשרים דקות לפי הצורך. כמובן שבכל בעיה ניתן להתקשר אל רופא שיניים ולהתייעץ איתו.

הרופאים גם ממליצים על קומפרסים קרים על הלחי (מחוץ לפה!). ניתן להניח שקית קרח עטופה במגבת דקה על צידה החיצוני של הלחי באזור העקירה. זה יעזור מאוד ב 24 השעות הראשונות שלאחר הניתוח. נהוג גם לבצע שטיפות מי מלח על מנת למנוע זיהומים. ערבבו מלח ביחס של כפית אחת לכוס מים פושרים, שטפו למשך מספר שניות ולאחר מכן יש לירוק.

במידה וישנם תפרים, נהוג להוציא אותם לאחר שבוע.

וזהו גם המקום להזכיר כי עקירה כירורגית ועישון אינם הולכים ביחד. נכון שבכלל החיים יפים יותר ללא עישון, אך במידה ואתם מעשנים יש להפסיק בימים שלאחר העקירה, הדבר פוגע בהליך הריפוי הטבעי של הגוף וגם גורם לזיהומים.

ניתוח עקירת שן בינה כלואה

עקירת שן בינה כלואה מחיר

לגבי עקירה כירורגית, אין כאן מחיר אחיד; זאת מכיוון שכל מקרה הוא ייחודי ומביא איתו קשיים אחרים המשפיעים על משך הטיפול והצורה שבה הוא יתבצע.

עקירת שן בינה כלואה מחיר מושפעת מגורמים שונים. למשל כבר אמרנו כי לעתים הרופא אינו מסתפק בצילום פנורמי, אלא דורש גם הדמיית CT. וזוהי דוגמה אחת שכבר מוסיפה לעלויות.

לעתים ניתן לבצע ניתוח עקירת שן כלואה רק באמצעות חיתוך רקמות החניכיים. אך במקרים אחרים נדרשת אפילו הסרה עדינה של שכבת עצם. וכמובן שאם מדובר בעקירה בהרדמה מלאה, המחירים יקרים יותר.

שימו לב כי ישנם גם הבדלים במחיר בין עקירה כירורגית של שן רגילה, לבין עקירת שן בינה. עקירה כירורגית רגילה יכולה לעלות בטווח של 750-1200 ש“ח, טיפול כזה נמשך בדרך כלל כשעה. אם מדובר בעקירת שן בינה המחירים קצת יותר גבוהים ועשויים להגיע ל 1500 שקלים.

עקירת שן כלואה

עקירת שן כלואה

ניתוח עקירת שן בינה כלואה דורש רופא שיניים מוסמך ומיומן, רופא שיש לו ניסיון בהליכים מסוג זה. אם תרצו להשוות מחירים, זה בסדר גמור. אך כמו תמיד אנו ממליצים על פגישת הכרות על מנת להתרשם גם מהמקצועיות ואיכות השירות.

ההסבר הכללי שהבאנו במאמר זה אינו מספק. חשוב תמיד להיפגש עם הרופא ולקבל הסברים מדויקים, הרלוונטיים למצבכם הרפואי ומצב השיניים. הרופא ייתן לכם את כל המידע לגבי ההליך, הסיכונים וכל מה שצריך לדעת.

אתם מוזמנים לפנות אל מרפאת שיניים ברחובות, כאן תוכלו לקבל שירות מקצועי מידיו של דוקטור יואל גבריאל, מומחה לשיקום הפה, יישור שיניים שקוף והשתלות שיניים ועצם.

אתם יכולים למצוא אותנו גם בגוגל מפות, שם תמצאו מפה והוראות הגעה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).