עקירה כירורגית שן בינה

דף הבית » עקירה כירורגית » עקירה כירורגית שן בינה

עקירה כירורגית שן בינה היא הליך הנדרש כאשר השן נמצאת ברובה מתחת לקו החניכיים ולא ניתן לבצע עקירה רגילה.

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
  • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
  • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
  • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
  • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

שיני בינה עלולות לגרום לבעיות רבות, ולעתים אנשים נדרשים לעקירת שן בינה. ולא רק שישנם מקרים רבים בהם יש צורך להוציא שן בינה, במקרים רבים נדרשת עקירת שן בינה כירורגית.

במאמר זה נסביר על שיני הבינה, מתי צריך לעקור אותן ומה צריך לדעת על ניתוח כירורגי שן בינה.

שיני הבינה הן למעשה שריד אבולוציוני שלא ממש צריך אותו. הן צומחות בסביבות גילאי 18-22 ולפעמים אף בגיל מאוחר יותר. אצל חלק מהאנשים הן בוקעות ללא שום בעיה. אך עבור רבים ישנה בעיה של צפיפות שיניים בפה והן גורמות לכאבים ובעיות שונות. ומכאן זה רק הולך ומסתבך…

שיניי הבינה ממוקמות עמוק בתוך הפה, במיקום המקשה מאוד על צחצוח השיניים והשמירה על ההיגיינה, כך שבקלות עלולות להופיע בהן תופעות עששת. צמיחתן עשויה לפגוע במבנה השיניים האחרות בפה והן עלולות לצמוח בצורה עקומה הגורמת לכאבים ובעיות שונות. כך שבמקרים רבים רופאי השיניים ממליצים על עקירת שן בינה.

עקירה כירורגית שן בינה

עקירה כירורגית שן בינה כלואה

במידה ושן הבינה צומחת החוצה במלואה, ניתן לעקור אותה בהליך עקירה רגיל אותו מבצע רופא שיניים ברחובות. זה נעשה באמצעות זריקת הרדמה ושימוש במכשיר המפעיל כוח ומשחרר את השן מאחיזתה. כן, כן.. זוהי הצבת המפחידה של רופא השיניים, אך אנו מבטיחים לכם שזה לא כואב וזה הרבה יותר פשוט ממצבים בהם נדרש ניתוח כירורגי שן בינה. לאחר העקירה הרופא מנקה את האזור ומניח פד גזה לספיגת הדימום.

לצערנו הרב לא כל המקרים כל כך פשוטים. במקרים רבים מדובר בשן בינה כלואה. אלו הן שיניי בינה הנמצאות מתחת לקו החניכיים והגישה אליהן היא בעייתית. גם כיוון הצמיחה שלהן עשוי להיות חריג, ולכן לא ניתן להשתמש בצבת כמו בהליך רגיל – ואלו הם המקרים בהם נדרשת עקירת שן בינה כירורגית. במקרים רבים לא ניתן להוציא את השן בשלמותה, ולכן במסגרת ההליך הכירורגי יש לשבור את השן לחתיכות קטנות.

עקירה כירורגית שן בינה כלואה

ניתוח כירורגי שן בינה

הדבר הבסיסי ביותר במסגרת ההכנות לניתוח עקירה כירורגית הוא ביצוע צילום פנורמי, דבר שכיח בהרבה טיפולי שיניים. בעזרת צילום פנורמי ניתן לראות את המנח הכללי של השיניים והמצב של שן הבינה ביחס ליתר השיניים. חשוב גם לבדוק את הקרבה אל עצם הלסת, במקרה וישנה קרבה גדולה נהוג גם להשתמש בצילום CT.
הצילום הפנורמי וצילום ה CT מאפשרים לרופא השיניים לאבחן במדויק והחליט על הדרך האופטימלית לעקירת השן.

עקירת שן בינה כירורגית יכולה להתבצע באמצעות הרדמה מקומית, הרדמה מלאה או הרדמה וטשטוש. אם ישנם זיהומים כלשהם, חשוב לטפל בהם בטרם מבצעים את ההליך. עבור אנשים בסיכון גבוה, לעתים יש צורך לבצע את ההליך בבית חולים.

עקירת שן בינה כירורגית

עקירת שן בינה כירורגית

לאחר עקירה כירורגית שן בינה כלואה יש צורך בתקופת החלמה הנמשכת כמה ימים. רופאי השיניים ירשמו לכם משככי כאבים ויתנו לכם הוראות מדויקות לצורך הטיפול ומניעת סיבוכים.
יש לצפות לדימום בפה ב 24 השעות לאחר עקירת שן הבינה, מדובר בדימום נימי קל באזור העקירה, הוא יבוא לידי ביטוי בתחושת טעם של דם. במידה וישנו דימום גדול יותר, ניתן לעצור אותו באמצעות נגיסה של פד גזה; הפעילו לחת מתון במשך 10-20 דקות על פד הגזה באזור העקירה. בדרך כלל זה פותר את הבעיה, אך תמיד תוכלו להתייעץ עם הרופא המטפל.

בין היתר לאחר עקירה כירורגית שן בינה יש להימנע ממאכלים קשים ללעיסה. הקפידו על מזונות רכים ובהדרגה עברו למוצקים בהתאם להתקדמות הריפוי.

לאחר עקירה כירורגית שן בינה כלואה מומלץ לבצע קומפרסים קרים באמצעות שקית קרח, במשך היממה הראשונה לאחר הניתוח. יש כמובן להניח את הקרח על צידה החיצוני של הלחי, באזור העקירה – לא בתוך הפה.

שטיפת הפה במי מלח חמים מספר פעמים ביום תקל על הנפיחות ותסייע להפחית את הכאב ולמנוע זיהומים. יחס של כפית מלח לכוס מים פושרים הוא מספיק. יש לשטוף במשך מספר שניות ולאחר מכן לירוק.

לתשומת לבם של המעשנים, ניתוח כירורגי שן בינה הוא עוד סיבה טובה להפסיק לעשן. יש להימנע מעישון לפחות 48 שעות לאחר העקירה. העישון מזהם ופגוע בזרימת הדם, ולכן פוגע בתהליך הריפוי.

יש לצחצח שיניים בעדינות וזהירות, הימנעו מלשפשף את אזור העקירה. במידה וישנם תפרים, יש לחזור אל הרופא לאחר שבוע לצורך הסרת התפרים.

ניתוח כירורגי שן בינה

ניתוח כירורגי שן בינה

עקירת שן בינה כירורגית עשויה להישמע כדבר מפחיד, אך ברוב המקרים אין מדובר בהליך מסובך. ואם שן הבינה גורמת לכם לבעיות, אין מנוס מלהסירה. למזלנו היום ישנן מחבר טכנולוגיות, אמצעי הרדמה וטשטוש, וניתן לעשות את הדברים הללו בקלות ותוך כדי הפחתת סיבוכים.

יש צורך בניתוח עקירה כירורגית שן בינה כלואה? אתם מוזמנים לפנות אלינו. מרפאת שיניים ברחובות, בראשותו של דוקטור יואל גבריאל, היא המקום בו תוכלו לקבל מבחר טיפולים מתקדמים. אנו מבצעים את כל טיפולי שיקום הפה, יישור שיניים שקוף ועוד מבחר טיפולי רפואת שיניים לנוער ומבוגרים.

מרפאת שיניים אמריקן סמייל – הוראות הגעה.

פנו לאמריקן סמייל עוד היום
ותיהנו מטיפול
מקצועי, יעיל ובמחיר
משתלם!
  • טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.
  • יחס אישי וחם מצוות מומחים מנוסים ומוסמכים.
  • החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר.
  • מחירים משתלמים.

מבצע! טיפול שורש מבנה כתר זירקוניה
החל מ ₪3,500 בלבד!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD). 

ניתוח כירורגי שן בינה
תוכן עניינים