כתר בשן

דף הבית » כתר בשן

כתר בשן הוא טיפול שכיח מאוד, ובדרך כלל מגיע לאחר טיפול שורש (אך לא בהכרח). זהו כיסוי חיצוני לשיניים, העשוי חומר חזק. תפקיד הכתר הוא גם לאפשר את תפקוד השן בעת הלעיסה, והוא גם נותן מענה אסתטי.

כתרים הם אינם דבר זול, בכל זאת הם מיוצרים במעבדה. כל כתר מיוצר בהתאמה אישית למטופל, כלומר הוא אינו מגיע מתוך פס ייצור. וזוהי אחת הסיבות לעלותם הגבוהה של כתרי השיניים. אך גם החומרים מהם הם מיוצרים הם כלל וכלל לא זולים.

במאמר זה נסקור גם סוגים שונים של כתרים, מכיוון שבהחלט ישנו הבדל במחיר.

ואם מדברים על כתר לשן מחיר, כדאי לדבר על עלות טיפול שורש מבנה וכתר; מכיוון שבדרך כלל הדברים הללו באים ביחד.

כתר לשן מחיר

מה הקשר בין כתר לבין טיפול שורש?

אז כפי שאמרנו, במקרים רבים הסיפור מתחיל בטיפול שורש. כאשר ישנה עששת קשה המגיעה למוך השן, יש לבצע טיפול יסודי המכונה בתור טיפול שורש. טיפול שכזה מחייב קדיחה עד לשורשי השן. ולאחר מכן מתבצע חיטוי ואיטום של השורשים.

שן שעברה טיפול שורש היא שן חלשה, שן אשר נוטה לשנות את צבעה. ובכלל ישנה פגיעה משמעותית בכותרת השן. ולכן מסיבה זו צריך להתקין כתר בשן. אך על מנת להעניק לשן עוד חוזק, יש גם צורך במבנה תומך.

אבל כפי שאמרנו, לא תמיד טיפול שורש הוא הסיבה לעשות כתרים בשיניים. אלו יכולים להיות גם פגמים אסתטיים אחרים, כמו שדומה שיניים שנשברו כתוצאה מטראומה.

כתר בשן

החלק החיצוני של השיניים, זה שרואים בכל חיוך הוא כותרת השן. במקרים שכותרת השן נפגעת, אנו יכולים להתקין עליה כתר. הכתרים עוטפים את השן הטבעית, או מה שנשאר ממנה, ובכך מאפשרים לשמור על התפקוד, הצורה והצבע.

על מנת לאפשר זאת, יש להשתמש בחומרים שהם גם חזקים וגם בעלי נראות אסתטית.

הכתרים מיוצרים במעבדות שיניים על פי מידות ומאפיינים אותם מגדיר רופא השיניים. כלומר כל כתר מתאם באופן אישי למטופל. גם הצבע של הכתר צריך להתאים לצבע השיניים, ולעתים רופא השיניים ימליץ על הלבנת שיניים לאחר הטיפול.

עד להכנת הכתר נעשה שימוש בכתר זמני. אך שימו לב כי כתר זה מיועד לתקופה קצרה ויש להחליפו בהקדם בכתר קבוע.

כאשר בוחרים כתר בשן צריך לחשוב גם על אסתטיות וגם על חוזק ועמידות לאורך זמן. כתרים מסוימים נחשבים ליפים יותר ובעלי מראה טבעי. אחרים קצת פחות טבעיים מבחינת הצבע. אך ככל שאיכות הכתר עולה, כך גם עולה מחיר הכתר.

ובגלל העלויות, ישנה נטייה להשקיע יותר כאשר מדובר בכתרים המיועדים לשיניים הקדמיות.

עלות טיפול שורש מבנה וכתר

סוגי כתרים

כיום מקובל מאוד להשתמש בכתרים העשויים זירוקניה. זהו חומר חזק ואסתטי, ואחד מיתרונותיו הוא שאין בו מתכת. זה גם תורם לנראות טובה יותר, וגם מונע בעיה של רגישות כאשר יכולות להופיע אצל אנשים מסוימים.

אך כתר זירוקניה הוא אינו האפשרות היחידה. ישנם גם כתרים העשויים מחרסינה, כתרי EMAX, כתרי פורצלן עם מתכת ואפילו כתרים העשויים מתכת (למשל כתר זהב או טיטניום).

לכל כתר תכונות אחרות, ועלויות אחרות. אנו מציעים לכם לדון על כך עם רופא השיניים. כאן במרפאה תוכלו לקבל המלצה והסבר על כל סוג כתר.

כתר לשן מחיר

בגדול המחיר מורכב משתי עלויות. עלות אחת היא עלות הכתר והעלות השנייה היא עלות הטיפול הנדרש.

מחירי הכתרים אינם בשליטתנו, אנו רוכשים אותם ממעבדות השיניים. ומכיוון שכל כתר הוא שונה ומיוחד, בהתאם למידות ומאפיינים של המטופל . ומכיוון שמדובר בחומרים מיוחדים המספקים גם חוזק וגם אסתטיקה – אין מדובר בדבר זול.

ומעבר לכך, יש גם את עלות הטיפול. לפעמים נדרש טיפול שורש, ולאחריו מבנה. וישנם מקרים אחרים בהם רק נדרשת השחזה של השן ואין צורך בטיפול שורש. כמו כן, כמו בכל טיפול שיניים, תמיד יש צורך בצילומי רנטגן המוסיפים לעלויות.

עלות טיפול שורש מבנה וכתר

אמנם לא תמיד, אך במקרים רבים הסיפור מתחיל עם טיפול שורש. ולאחר טיפול השורש יש לטפל במבנה ובכתר. ולכן השאלה של עלות טיפול שורש מבנה וכתר בדרך כלל כרוכה יחדיו.

אנו במרפאת אמריקן סמייל משתדלים להעניק לאיכותנו מחירים הוגנים ותחרותיים, עלות טיפול שורש מבנה וכתר היא בדרך כלל בסביבות 5,500 שקלים. אך כמובן שמוטב לפנות לייעוץ אישי אצלנו במרפאה.

כתר בשן

מרפאת אמריקן סמייל

סובלים מבעיות בשיניים? מרפאת שיניים רחובות היא המקום בו תוכלו לקבל פתרון לכל בעיה. לצד טיפולי שורש, אנו מבצעים מחבר טיפולים מתקדמים הכוללים השתלת שיניים, הרמת סינוס, השתלת עצם וטיפולי פלטה שקופה ליישור שיניים.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ לא התחייבות. כאן נוכל לענות על כל השאלות ולבנות תכנית לשיקום הפה.

מרפאת אמריקן סמייל בגוגל מפות

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).