יישור שיניים

דף הבית » יישור שיניים

יישור שיניים הוא אחד הטיפולים המבוקשים ביותר במסגרת רפואת שיניים אסתטית, אך מדובר בהרבה יותר מאסתטיקה. תהליך יישור שיניים חשוב גם לתפקוד נכון של הפה והלסת. כל מטופל נזקק לטיפול מסוג שונה, לעתים מדובר בתהליך יישור שן אחת ולעתים יש בעיה בכל השיניים. מגשר פנימי ועד פלטה ליישור שיניים, לכל אדם ישנו טיפול המתאים עבורו. הטיפולים מוצלחים מאוד ואתם יכולים לראות תמונות של יישור שיניים לפני ואחרי ולהיווכח בעצמכם. 

יישור שיניים

יישור שיניים 

יישור שיניים הוא הליך אותו נהוג לבצע בקרב נוער על מנת לתקן בעיות בצמיחת השיניים. בעיות שכאלו הן גם בעיות אסתטיות, אך לא ניתן להתעלם מההשפעות שלהן על תפקוד הפה, הדיבור, הלעיסה, שמירה על היגיינת השיניים ועל הביטחון העצמי. 

קל לנו לבצע את התהליך בגיל צעיר, וכך גם ניתן לקבל תוצאות מהירות, וגם לחסוך את הקשיים בשמירה על היגיינת השיניים בהמשך החיים. 

מומלץ להביא את הנוער לבדיקה אצל רופא שיניים אורתודנט כבר בגיל 6 -7 על מנת לזהות בעיות בצמיחת השיניים. הנחת הבסיס של הורים רבים היא כי יש לחכות להתחלפות השיניים. במקרים רבים זהו באמת המצב, אך לצורת צמיחת שיני החלב ישנה גם השפעה על צמיחת השיניים הקבועות; ובמקרים מסוימים יש להתערב עם תהליך יישור שיניים עוד לפני שהסתיימה תחלופת השיניים. את זה נבדוק במהלך בדיקה אורתודנטית שגרתית, יתכן כי ההמלצה תהיה לחכות עוד כמה שנים בטרם מבצעים את הטיפול. 

למרות שההמלצה של כל קופות החולים והסתדרות רופאי השיניים לבצע את הבדיקות בגיל מוקדם ולטפל בבעיה, אין זה אומר כי לא קיימים טיפולי יישור שיניים למבוגרים. כפי שאתם רואים בתמונות יישור שיניים לפני ואחרי, גם מבוגרים נהנים מהטיפולים. 

תהליך יישור שיניים

יישור שן אחת

שיניים לא תמיד צומחות בצורה סימטרית, ולפיכך בהחלט יתכן כי ישנו צורך ביישור שן אחת. שיטות הטיפול האורתודנטיות בהחלט יכולות לאפשר תהליך יישור שיניים גם כאשר מדובר בהליך יישור שן אחת. לא ניתן להגיד מראש מהי שיטת הטיפול האופטימלית עבור השן. יתכן כי ניתן להימנע משימוש בגשר ולעשות זאת באמצעות קשתיות שקופות ליישור שיניים. כדאי להיבדק אצל אורתודנט ולראות מהו הפתרון המועדף לצורך יישור שן אחת. 

יישור שן אחת

תהליך יישור שיניים

ישנן שיטות שונות בהם אורתודנטים משתמשים לצורך טיפולי יישור שיניים. למרות השוני בטיפולים ואופיים, בכולם ישנו עיקרון של הפעלת לחץ באמצעות מכשיר אורתודנטי, עד להזזת השן למקומה הרצוי בתהליך הדרגתי. 

אחת משיטות הטיפול הפופולריות והמוצלחות הקיימות היום היא אינויזילין, כלומר יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות. שיטה זו פופולרית מכיוון שהיא מאפשרת למטופלים להימנע משימוש בגשר ברזלים בולט. במקום להשתמש ב גשר ליישור שיניים מתכתי אנו עושים שימוש בקשתיות שקופות. הן חוסכות גם את מספר הביקורים אצל הרופא מכיוון שניתן להחליף אותן כל שבועיים באופן עצמאי. הן מקלות על צחצוח השיניים מכיוון שניתן להסיר אותן. הן מתאימות למרבית המקרים וניתן לבצע אותן בתור טיפולים לנוער ולמבוגרים. 

לצורך הטיפול הרופא יוצר מודל של השיניים, דבר שבדרך כלל נעשה עם תבנית סיליקון ותמיסות מיוחדות שיש לרופא השיניים (פוליבין וסילוקסן). כך ניתן להפיק תבנית מדויקת של השיניים. הרופא מאבחן את מצב השיניים וביחד עם המטופל מחליטים מהן התוצאות הרצויות. המידע מועבר למעבדת שיניים ביחד עם היציקה ואמצעי הדמיה נוספים. המעבדה מייצרת קשתיות אינויזילין לצורך יישור השיניים. 

כאשר הקשתיות מוכנות חוזרים אל האורתודנט והוא מלביש את הקשתית הראשונה על השיניים ומעניק לכם הדרכה לגבי אופן השימוש. הטיפול נמשך חודשים רבים ובדרך כלל יש להחליף קשתיות אחת לשבועיים, את זה ניתן לעשות באופן עצמאי. אחת לחודש יש לבוא לביקורת.

בסוף הטיפול מותקן אמצעי קיבוע (ריטיינר) על מנת לשמר את תוצאות הטיפול ולמנוע מהשיניים לחזור למקומן הקודם. 

יש לציין כי שיטת יישור שיניים באמצעות פלטה שקופה אינה מתאימה לכל המקרים. לכן חשוב שרופא אורתודנט מומחה יבדוק את מצב השיניים. קיימות גם שיטות אחרות בהן ניתן להשתמש, כמו למשל גשר פנימי ליישור שיניים.

יישור שיניים לפני ואחרי

יישור שיניים לפני ואחרי

מטופלים רבים מגיעים אלינו למרפאה עם בעיות של שיניים עקומות. ובמקרים רבים ישנן גם בעיות נוספות בהן אנו מטפלים במסגרת טיפולי שיקום הפה. ולאחר כל הטיפולים ויישור השיניים אנו גם מעניקים טיפולי הלבנת שיניים. מדובר בשינוי מהקצה אל הקצה, אנשים שפחדו לחייך מתחילים לחפש סיבות לחייך. אתם מוזמנים אלינו למרפאה, כאן ב מרפאת שיניים ברחובות תוכלו לראות תמונות יישור שיניים לפני ואחרי. כאן תוכלו לדעת כמה עולה יישור שיניים.

מרפאת אמריקן סמייל

יהודה גורודיסקי 31, רחובות

מצאו אותנו בגוגל מפות

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).