יישור שיניים למבוגרים 

דף הבית » יישור שיניים למבוגרים 

יישור שיניים למבוגרים הוא אחד הטיפולים המבוקשים ביותר כיום במרפאות השיניים העוסקות ב רפואת שיניים אסתטית. יש המעריכים כי למעלה משלושים אחוז מטיפולי יישור שיניים הם טיפולי יישור שיניים בגיל מבוגר. במאמר זה נדבר על הנושא, העלויות וגם שיטות הטיפול המקובלות.

אך ראשית כל למה בעצם צריך ליישר שיניים? אנו נוטים לחשוב על טיפולי יישור שיניים אך ורק במישור האסתטי. איננו מזלזלים ברצון להחזיק בחיוך יפה, ובתור אנשי מקצוע אנו עושים הכל על מנת להעניק לכם את החיוך שעליו אתם חולמים. אך חשוב לנו לציין שיש גם סיבות אחרות לטיפולים. מלבד המראה הלא אסתטי, בעיות של שיניים עקומות משפיעות לרעה על בריאות הפה. זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בצחצוח השיניים היומיומי, וגם כאשר אתם נזקקים לטיפולים שונים. השיניים העקומות יכולות להפריע לרופא לגשת אל השן ולהעניק לה את הטיפול הדרוש.

בעיות של שיניים צפופות ובעיות במנח השיניים מפריעות לצחצוח השיניים וגורמות להצטברות מזון ומרבדי חיידקים, ואלו גורמים לעששת. וישנן גם בעיות נוספות שעלולות להפריע לתפקוד הפה והלסת.

יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים למבוגרים

מסתבר שישנם מבוגרים רבים הסובלים משיניים עקומות. וכאשר אנו אומרים סובלים אנו מתכוונים לאותה תחושת אי נעימות בכל פעם שהם מחייכים. אנו מדברים על המחשבה הזו ”למה לא טיפלתי בזה כאשר הייתי בתיכון“. אלו הן בדיוק המחשבות שחולפות בראשם של אנשים מבוגרים הסובלים משיניים עקומות. רבים חושבים שלא ניתן לבצע יישור שיניים בגיל מבוגר, או חוששים משיטות יישור השיניים המביכות. אדם מבוגר יחוש אי נעימות להגיע למשרד עם ברזלים בשיניים כמו ילד בן 16, הדבר עלול לגרום לו יותר מבוכה מאשר המבוכה הנגרמת לו ממראה השיניים כפי שהם עכשיו.

אז אנחנו רוצים להרגיע אתכם ולהביא לכם בשורות טובות. הבשורה הראשונה היא שניתן לבצע יישור שיניים למבוגרים, ואנו אפילו עושים זאת במרפאת השיניים אמריקן סמייל. והחדשות השניות, ואולי יותר מרעישות, הן שיש לנו שיטות מתקדמות המאפשרות להימנע מאותו מראה מביך של ברזלים בשיניים. אנו ממליצים על יישור שיניים אינויזילין בתור שיטת טיפול למבוגרים, שיטה המכונה גם יישור שיניים שקוף.

יישור שיניים למבוגרים המלצות

יישור שיניים בגיל מבוגר

ניתן לבצע יישור שיניים למבוגרים בשיטות שונות, כמו למשל גשר פנימי ליישור שיניים או  באמצעות קשתיות שקופות.

קשתיות שקופות ליישור שיניים היא שיטה יעילה מאוד, אך היא חוסכת לכם את המבוכה ואי הנוחות הכרוכה בברזלים רגילים ליישור שיניים. טיפול הברזלים המסורתי נעשה באמצעות הדבקת סמכים לשיניים, וביניהם חוטי מתכת בולטים. למרות שקיימים גם סמכים בצבע השיניים, וברזלים מצופי סיליקון לבן – גם זהו אינו הפתרון המושלם. הם פחות בולטים, אך עדיין ניתן להבחין בברזלים. ולכן מבוגרים מעדיפים שימוש בקשתיות שקופות.

ולא רק שהברזלים גלויים, הם גם גורמים לאי נוחות שהמבוגרים אינם מעוניינים בה. ולא ניתן להסיר אותם אפילו לרגע אחד. קשתיות שקופות הן פתרון מסוג שונה. במקום הסמכים והברזלים אתם מקבלים פלטה שקופה אותה ניתן להסיר ולהוציא מהפה. גם אינכם נדרשים לביקור שבועי אצל האורתודנט, אתם פשוט מחליפים לבד את הקשתיות. בתחילת הטיפול אתם מקבלים סט של קשתיות להחלפה עצמית, כל קשתית מותאמת לשלב הטיפולי שבו אתם נמצאים. וכאשר תרצו לצחצח את השיניים, תוכלו פשוט להסיר את הקשתיות. אך שלא תבינו לא נכון, את הקשתיות יש להחזיר למקומן בהקדם ולהיות איתן לפחות 20-22 שעות (בהתאם להוראות הרופא המטפל).

יישור שיניים למבוגרים מחיר

יישור שיניים למבוגרים המלצות

להלן כמה המלצות למי שמתעניין ביישור שיניים:

קבעו פגישת ייעוץ – בטרם עושים יישור שיניים בגיל מבוגר כדאי לקבוע פגישת ייעוץ עם רופא שיניים אורטודנט. ניתן למצוא הרבה חומר והסברים באינטרנט, אך אין כמו בדיקה וייעוץ אישי. רופא השיניים יבדוק את מצב הפה והשיניים, ימליץ על שיטת הטיפול ויסביר מה מצפה לכם לפרטי פרטים. כך תוכלו לקבל את כל התשובות ממקור מוסמך ואמין ולא תצטרכו לחפש תשובות באתרי האינטרנט המציגים מידע שלא תמיד מדויק או שאינו רלוונטי עבור המקרה שלכם.
בחרו מרפאה המעניקה את כל השירותים – בטרם מבצעים טיפולי יישור שיניים (לא משנה באילו שיטות), חייבים קודם כל לתת מענה לכל בעיות השיניים והחניכיים. לכן יתכן שתצטרכו לבצע טיפולים שונים לפני התחלת הליך יישור השיניים. כדאי מאוד לחפש רופא שיניים אורתודנט המבצע את כל הטיפולים במקום אחד. אם תעשו הכל במקום אחד, זה יחסוך לכם בכאב ראש וגם יחסוך לכם בכסף.
חפשו אחר רופא שיניים מומלץ – כאשר אתם מחפשים טיפול יישור שיניים למבוגרים, אל תחפשו את הזול ביותר. חפשו את הטוב ביותר. כלומר חפשו אחר רופא שיניים מוכר ובעל ניסיון בתחום. רופא שיש לו רשימה ארוכה של לקוחות הממליצים על שירותיו.

יישור שיניים בגיל מבוגר
יישור שיניים בגיל מבוגר

יישור שיניים למבוגרים מחיר

ולבסוף שאלת השאלות, כמה עולה יישור שיניים למבוגרים. על מנת לענות על השאלה הזו באופן רציני כדאי לפנות למרפאה, ושם תוכלו לקבל הצעת מחיר אישית. באופן כללי אנו יכולים להגיד שהטווח הממוצע של הטיפול (גשר שקוף לשיניים) הוא כ 11,500 ש“ח עד 16,000 ש“ח. ישנם גורמים שונים המשפיעים על העלויות של טיפול יישור השיניים, ולא כל אותו המקרה דורש את אותו הטיפול. יש צורך לבחון מהו מצב השיניים ואלו שינויים דרושים. יש להחליט מהי שיטת הטיפול שבה אתם מעוניינים. לאחר שנדון בכל הפרטים הללו, רופא השיניים יוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת. כך לא רק תדעו כמה אתם משלמים, אלא תקבלו את כל המידע המסייע לכם לקבל את ההחלטה.

אתם יכולים למצוא אותנו גם בגוגל מפות, שם תמצאו מפה והוראות הגעה.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).