טיפול שורש

דף הבית » טיפול שורש

רופא שיניים טיפול שורש | טיפול שורש בלייזר

כאשר ישנה דלקת בלתי הפיכה ברקמת מוך השן, ישנו צורך בטיפול שורש. זהו מצב חמור של הזנחה בשן; הדלקת מתחילה בדרך כלל בכותרת השן ואם אינה מקבלת טיפול היא מתקדמת אל עבר רקמת המוך שבתוך השן. מוך השן הוא רקמה רכה המכילה כלי דם ועצבים, ולכן הדלקת גורמת לכאבים עזים. זוהי הסיבה העיקרית לטיפולי שורש, אך לעתים הם נדרשים גם בעקבות חבלות לשן. טיפול שורש הוא הסיכוי האחרון להציל את השן, אחרת יש צורך בעקירה וביצוע השתלות שיניים.

טיפול שורש

טיפול שורש כאבים

דלקת בשורש השן גורמת לכאבים עזים ושולחת אותנו מייד אל רופא השיניים. אך הטיפול עצמו אינו כואב. אולי הוא אינו הדבר הנעים ביותר שאתם יכולים לעבור, אך באמצעות זריקת הרדמה מקומית הטיפול עובר ללא כאבים.

לגבי טיפול שורש כאבים לאחר הטיפול, יתכן כי תרגישו מעט כאבים, זוהי תגובה טבעית של הגוף ואין היא אומרת שהטיפול נכשל. ברוב המקרים מדובר בדבר תקין, אך מומלץ לעקוב ובמידת הצורך להתייעץ עם רופא השיניים.

טיפול שורש כאבים

רופא שיניים טיפול שורש

כאשר ישנו צורך בטיפול שורש, על רופא השיניים לסלק את הרקמה הדלקתית מתעלות השן. זהו השלב הראשון בו מנקים את תעלות השורש ומסירים את הזיהומים. לצרוך כך הרופא קודח בחלק העליון של השן ומשתמש בכלים עדינים מיוחדים לניקוי תעלות השן, לעתים תוך כדי שימוש בתרופות לחיסול החיידקים. זוהי עבודה הדורשת מיומנות ויש לבצע אותה בצורה יסודית.

לאחר שנוקו תעלות השורש יש לאטום אותן, רופא השיניים עושה זאת באמצעות חומר מילוי מיוחד. כך מונעים חדירת רוק וחיידקים אל האזור ומבטיחים שלא יחזור הזיהום. זוהי רק סתימה זמנית, לאחר מכן יש להניח סתימה קבועה או כתר.

טיפול שורש בשן קדמית

טיפול שורש וכתר

טיפול שורש וכתר בדרך כלל הולכים יחדיו, למרות שלא בכל מקרה מרכיבים כתר. לעתים ניתן להשתמש בסתימה. אך באופן כללי טיפול שורש מחליש מאוד את השן, ובהתאם למצב השן יש להחליט מהו הפתרון המתאים.
אחד השיקולים הוא גם מיקום השן בפה. כאשר מדובר בטיפול שורש בשן קדמית, בדרך כלל לא נדרש כתר; אך שוב נזכיר כי זה תלוי במצב השן. כאשר מדובר בשיניים אחוריות, טוחנות וקדם טוחנות, בדרך כלל ישנו צורך בכתר לאחר טיפול שורש; זאת מכיוון שבאופן טבעי מופעל על השיניים לחץ רב בעת פעולת הלעיסה. ושן שעברה טיפול שורש היא חלשה יותר ולכן זקוקה לכתר.

רופא שיניים טיפול שורש

טיפול שורש בלייזר

טכנולוגיית הלייזר היא דבר מקובל מאוד בטיפול שיניים, וגם טיפול שורש בלייזר. השימוש בלייזר מאפשר להסיר רקמות בצורה קלה ומדויקת. אנו עשויים להשתמש בלייזר לצורך הסרת חומר מכותרת השן, כלומר בתור תחליף למקדח, ולהסרת חומר מרקמת מוך השן. אך יחד עם זאת ללייזר ישנן גם מגבלות. הלייזר הוא אלומת אור ישרה, ולא כך הן תעלות השן. תעלות השן אינן ישרות, הן מעוקלות וזהו למעשה אחד הקשיים המרכזיים בטיפולי שורש. לכן הלייזר יכול להיות אמצעי המסייע ומקל על טיפול השורש, אך בדרך כלל יש לשלב אותו עם שיטות טיפול סטנדרטיות על מנת לבצע את החלק של ניקוי הדלקת.

טיפול שורש וכתר

טיפול שורש בשן קדמית

לא תמיד הכרחי לבצע כתר לאחר טיפול שורש בשן קדמית, אך מצד שני יש לו יתרונות. טיפול שורש וכתר הולכים יחדיו מכיוון שהם יכולים להעניק פתרון לשני דברים בו זמנית. הכתר גם מסייע להעניק חוזק לשן, וגם מעניק לה מראה אסתטי. וכאשר מדובר בשן קדמית, האסתטיקה חשובה לנו מאוד. כיום ניתן להשתמש בכתרי זירקוניה, המעניקים גם חוזק ועמידות וגם מראה של שן קדמית. במידה והשן נפגעה בצורה קשה ואיבדה את המראה האסתטי שלה, הכתר יסייע להעניק לה מראה יפה. שן שעברה טיפול שורש נוטה לשנות גם את הצבע שלה, ולכן נרצה לבצע כתר על מנת לשמור על מראה אחיד כיתר השיניים.

טיפול שורש בלייזר

טיפול שורש

זקוקים לטיפולי שורש? מרפאת שיניים ברחובות, בראשותו של דוקטור יואל גבריאל היא המקום בו תכולו לקבל טיפולי שורש מתקדמים, לצד מבחר טיפולי שיניים מתקדמים. רבים חוששים מטיפול שורש, אך מצד שני אם השן הוזנחה והדלקת הגיעה למוך השן, אין מנוס. אנו יכולים לסייע לכם בטיפולים באווירה נעימה, כולל טיפולי שיניים בטשטוש במידת הצורך.

אנו מתמחים בשיקום הפה ומציעים לכם טיפול שורש וכתר איכותי. כמו כן תוכלו ליהנות מעוד מבחר טיפולי שיניים וטיפולי רפואת שיניים אסתטית, יישור שיניים שקוף ועוד, כאן אצלנו במרפאה.

מרפאת שיניים ברחובות – הוראות הגעה לוויז.

 

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).