האם שתלים דנטליים טובים כמו שיניים טבעיות?

דף הבית » האם שתלים דנטליים טובים כמו שיניים טבעיות?

האם שתלים דנטליים טובים כמו שיניים טבעיות?

הרבה אנשים מתקשים לוותר מרצונם החופשי על שיניהם הטבעיות, גם כאשר השיניים הללו רקובות וכבר אינן שימושיות כבעבר. ובעוד שתלים דנטליים זוכים לגדולה ולהוקרה והפכו לשם דבר, ישנם אנשים רבים שעדיין לא יודעים עליהם מספיק.

ברוב המקרים, שתלים דנטליים טובים בדיוק כמו שיניים טבעיות. וכאשר השיניים רקובות עד לשורש, שתלים דנטליים אינם טובים כמו השן הטבעית שהם יחליפו – הם טובים אפילו יותר.

ראשית, כיצד עובדים שתלים דנטליים

עמודי תמיכה קטנטנים עשויים טיטניום מוחדרים לתוך לסת המטופל, ארוזים באבקת עצם טבעית או מלאכותית, ומושארים שם עד לריפוי. לאחר שהשתל החלים, תותבת תוצמד אליו דנטלית . התותבת עשויה להיות כתר יחיד, גשר, תותבת חלקית, קשת דנטלית מלאה או סט תותבות מלא הכולל את הלסת העליונה והתחתונה.

השתל הדנטלי מספק בסיס חזק לתותבות. ובגלל שהיא מעוגנת לעצם הלסת, בדיוק כמו שיניים טבעיות, תותבת הנתמכת ע”י שתל תרגיש כמעט כמו הדבר האמיתי. עם זאת, יש לציין שישנם הבדלים בין שתלים דנטליים לשיניים טבעיות.

ההבדלים בין שתלים לשיניים טבעיות

תמיכה בחניכיים ובעצם הלסת – בעוד עצם הלסת והחניכיים שלך יסתגלו לשתלים דנטליים, הריקמה המחברת התומכת בשתל יוצרת חיבור חלש יותר מאשר עם שיניים טבעיות. יתכן שיהיה צורך בשמירה על היגיינת שיניים יומיומית וניקוי אצל שיננית בתדירות גבוהה יותר על מנת להגן על החניכיים והשורש באתר השתל.

חורים בשן – שתלים דנטליים אינם רגישים לעששת, אך עם זאת היגיינת שיניים נאותה נחוצה על מנת למנוע מחלות חניכיים שעלולות לאיים על בסיס השתל.

קווי דמיון בין שיניים טבעיות לשתלים דנטליים

שורש – גם שתלים וגם שיניים טבעיות משתרשים בעצם הלסת ונתמכים ע”י החניכיים.

עמידות – מכיוון ששניהם נתמכים על ידי עצם הלסת והחניכיים, גם שתלים דנטליים וגם שיניים טבעיות עמידים ואמינים מאוד.

מראה – כתרים או תותבות המחוברים לשתלים דנטליים מיוצרים על בסיס סריקה של השיניים הטבעיות. התותבות שלכם יראו כמעט זהות לשיניים הטבעיות שלך.

למדו עוד בנושא

למדו עוד על תהליך השתלת שיניים במרפאה של ד”ר יואל. לחצו כאן כדי לקבוע פגישה אצל רופא באזור ובררו האם שתלים דנטליים מתאימים לכם, כיצד הם ישפרו את חייכם ומה הצעדים הבאים שיש לקחת.

מוכנים להתחיל?
קבעו את הפגישה הבאה שלכם היום.
תוכן עניינים

ד”ר גבריאל יואל, דוקטור לרפואת שיניים, נולד וגדל באטלנטה, ג’ורג’יה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת קייס ווסטרן בקליבלנד, אוהיו, שם קיבל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD).